Majowy weekend na drogach gminy

Alfa Romeo nyskiej drogówki

Długi majowy weekend na drogach powiatu nyskiego nie należał do spokojnych. Od 29 kwietnia do 3 maja policja odnotowała jeden wypadek oraz 19 kolizji. Do trzech zdarzeń drogowych doszło także na terenie gminy Paczków.

Alfa Romeo nyskiej drogówki

Długi majowy weekend na drogach powiatu nyskiego nie należał do spokojnych. Od 29 kwietnia do 3 maja policja odnotowała jeden wypadek oraz 19 kolizji. Do trzech zdarzeń drogowych doszło także na terenie gminy Paczków. 

29 kwietnia na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza z paczkowską obwodnicą doszło do kolizji forda transita z mercedesem. Policjanci ustalili, że kierujący fordem, 21-letni mieszkaniec Paczkowa, jadąc ul. Sienkiewicza w kierunku Unikowic, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą krajową nr 46, w kierunku Nysy, mercedesowi. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi, nikt nie doznał obrażeń. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło 30 kwietnia, około godz. 1:50, na trasie Ujeździec-Unikowice. Policjanci ustalili, że jadący fordem 28-letni mieszkaniec gminy Paczków, stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego pojazd dachował. Badanie alkomatem wykazało 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  

3 maja, około 14:40, na skrzyżowaniu drogi krajowej 46 z ul. Kopernika przy stacji paliw „Orlen” doszło do kolizji trzech samochodów osobowych. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, jadący obwodnicą opel (kierowany przez 65-letniego mężczyznę), skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z kierunku Nysy mitsubishi. Kierowca mitsubishi (23-letni mieszkaniec Nysy) chcąc uniknąć zderzenia z oplem, zjechał na prawą stronę zderzając się z nissanem oczekującym na włączenie się do ruchu. Nikt nie został ranny, sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym. Kierowcy samochodów uczestniczących w zdarzeniu byli trzeźwi.

 

{loadposition adsense1}


Leave a Reply