Uczennica LO nagrodzona stypendium premiera

9
Ewa Szczurek po raz kolejny nagrodzona stypendium Prezesa Rady Ministrów

Uczennica paczkowskiego LO kolejny rok z rzędu otrzymała stypendium premiera. Wcześniej starosta wyróżnił ją Perłą Powiatu Nyskiego.

Paczkowianka Ewa Szczurek, uczennica klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej znalazła się w gronie najlepszych uczniów w Polsce wyróżnionych stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Stypendium premiera otrzymują najlepsi uczniowie z najwyższą średnią, którzy dodatkowo wykazują się wybitnymi zdolnościami w jakiejś dziedzinie. Warto dodać, że młoda paczkowianka otrzymuje to zaszczytne wyróżnienie kolejny rok z rzędu.

Uroczystość wręczenia dyplomów Stypendysty Prezesa Rady Ministrów najzdolniejszym uczniom województwa opolskiego odbyła się 21 października w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu.

– Sprawiliście radość wszystkim. Szkole i rodzicom. Jest z was dumna Opolszczyzna i cały kraj. Polska potrzebuje takich jak wy. – mówił do najlepszych Ryszard Wilczyński, wojewoda opolski.

To jednak nie koniec sukcesów Ewy Szczurek. W ubiegłym miesiącu, podczas gali zorganizowanej w Nysie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczennica paczkowskiego LO została wyróżniona przez starostę „Perłą Powiatu Nyskiego”. W tym roku po raz pierwszy uhonorowano nią wyróżniających się uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Nyski. Nagrodę otrzymało 17 osób wyłonionych przez kapitułę.

Foto: ZS w Paczkowie

9 KOMENTARZE

  1. Brawo brawo brawo !!!! Oby tak dalej, tylko jest jedno małe ale do tej szkoły straciła szacunek w dni w którym ktoś wpadł na genialny pomysł i postanowił kształcić kelnerów !!!! Po co nam wykształcona młodzież lepiej niech sprżątaczki kelnerzy opiekunowie jadą na zachód a kierownictwo z zachodu przyjedzie do polski i będzie poganiać polaczków.

    • ja bym życzył sukcesu i owszem… ale nie sławy tylko pracy dla społeczności (a z oczu Pani Ewy widać że jest skromna). Pamiętajmy że sława to kapryśna kochanka

Leave a Reply