Udany rajd brzegami Topoli i Kozielna

Powiatowy Rajd Rowerowy - Topola, Kozielno

XIII edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego Ziemi Ząbkowickiej już za nami. Tym razem ponad 300 cyklistów wyruszyło z pobliskiej Błotnicy by przejechać 12 km trasę brzegami zbiorników Topola i Kozielno. Wszyscy pokonali trudy rajdu i z uśmiechem dotarli na metę. Tam czekało na nich miasteczko rowerowe, posiłek regeneracyjny, konkursy z nagrodami, a także cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem gadżety rajdowe.

 

Powiatowy Rajd Rowerowy - Topola, Kozielno

XIII edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego Ziemi Ząbkowickiej już za nami. Tym razem ponad 300 cyklistów wyruszyło z pobliskiej Błotnicy by przejechać 12 km trasę brzegami zbiorników Topola i Kozielno. Wszyscy pokonali trudy rajdu i z uśmiechem dotarli na metę. Tam czekało na nich miasteczko rowerowe, posiłek regeneracyjny, konkursy z nagrodami, a także cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem gadżety rajdowe.

W tym roku zmieniliśmy nieco charakter rajdu. Przenieśliśmy się dzięki uprzejmości RZGW ze Srebrnej Góry nad zbiorniki wodne Topola oraz Kozielno i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Teraz co roku rajd wędrował będzie do innych, ciekawych miejsc.  Ilość osób biorących udział w sportowej imprezie mówi sama za siebie – to dobry pomysł. Nasze zaproszenie przyjęły zarówno dzieci, ich rodzice jak również osoby dorosłe. Sadzę, że tego typu imprezy sportowo-rekreacyjne są bardzo dobrym narzędziem promocji walorów turystycznych i rekreacyjnych Ziemi Ząbkowickiej. To również promocja zdrowego i sportowego trybu życia. – komentuje Starosta Ząbkowicki Roman Fester.

Trudno się z tym nie zgodzić. Na Powiatowy Rajd Rowerowy przyjechały osoby z Wrocławia, Kłodzka, Dzierżoniowa, Paczkowa, Strzelina, Jaszkowej, Kamienicy a nawet z Jastrzębia Zdroju.  Nie zabrakło oczywiście mieszkańców powiatu ząbkowickiego, którzy licznie przybyli na miejsce startu. Łącznie na starcie stawiło się ponad 300 rowerzystów.

Rajd zgodnie z tradycją składał się z dwóch części. Pierwsza to przejazd spacerowym tempem odcinka 12 km wałami zbiorników Topola i Kozielno, a druga to konkurencje sprawnościowe z nagrodami, w tym rowerami górskimi. W każdej konkurencji udział brało kilkudziesięciu uczestników, a więc łatwo nie było. Najlepsi pokazali jednak klasę i zasłużenie wygrali rowery górskie ufundowane przez sponsorów. Warto również zaznaczyć, iż w tym roku każdy z uczestników otrzymał za darmo koszulkę BIKE-owa Ziemia Ząbkowicka, smycz, opaskę odblaskową, a także posiłek regeneracyjny. 

 

{gallery}powiatowyrajdrowerowy:210:140:0:0{/gallery}  

Organizacja rajdów rowerowych, w tym Powiatowego Rajdu Rowerowego i to już po raz trzynasty, uwzględniając ogromną ponad trzystuosobową obsadę to najlepszy dowód, że nasza społeczność chce i potrafi w sposób fizycznie aktywny spędzać wolny czas. Organizacja rajdu w Gminie Złoty Stok, w miejscowości Błotnica to z jednej strony docenienie wysiłków naszej Gminy w zakresie mocno rozwijającego się amatorskiego jak i zawodowego kolarstwa górskiego, a z drugiej strony to promocja kolejnej bardziej łagodniej trasy rowerowej, biegnącej wałami zbiorników wodnych Topola i Kozielno. Piękna trasa, bliskość wody, piękna panorama Gór Złotych i trasa praktycznie dla każdego od małego do nieco w wieku podeszłego nie pozostawia wyboru. Siadaj na rower, a na pewno jak raz tę trasę „zaliczysz” to robić to będziesz nieustannie. – tak do udziału w rajdzie zapraszał burmistrz Złotego Stoku Stanisław Gołębiowski.

Swojego zadowolenia z rajdu nie krył również gospodarz gminy Ząbkowice Śląskie Marcin Orzeszek. – Tegoroczna zmiana koncepcji Powiatowego Rajdu Rowerowego okazała się strzałem w dziesiątkę. Sprawiła, że w tym roku liczba uczestników rajdu podwoiła się, co trzeba uznać za duży sukces organizatorów i naszego regionu. Usytuowanie rajdu u podnóża Gór Złotych, nad zbiornikami Topola i Kozielno spowodowało również, że w rajdzie wzięły udział osoby spoza Powiatu Ząbkowickiego. Myślę, że rozmach organizacyjny i uatrakcyjnianie rajdu, tak jak  to miało miejsce w tym roku oraz idea przeprowadzania rajdu co rok w innej gminie naszego powiatu sprawi, że w kolejnych latach liczba uczestników stale będzie się powiększać, czego życzę organizatorom.

 

W poszczególnych konkurencjach zwyciężali:

Jazda żółwia
I Tomasz Turczyn,
II Bartosz Gembara,
III Jarosław Rodak.

Zakręcony slalom
I Amadeusz Kokoszka,
II Grzegorz Dąbski,
III Łukasz Juszczak.

Ósemka
I Łukasz Juszczak,
II Tomasz Głowacki,
III Grzegorz Dąbski.

Ósemka dla dzieci do lat 12
I Oskar Gembara,
II Jakub Dwornik,
III Gracjan Misztela.

Balonowy slalom tylko dla kobiet
I Sonia Puzio,
II Beata Karpińska,
III Marta Kanarek.

Slalom rowerowy
I Damian Dąbski,
II Kamil Kokoszka,
III Marcin Zarzycki.

Slalom rowerowy dla dzieci do lat 12
I Wojciech Horodyński,
II Jakub Dwornik,
III Kacper Socha.

Beczkowóz
I Amadeusz Kokoszka,
II Kamil Kokoszka,
III Wojciech Karol.

Wyciskanie roweru
I Andrzej Olewicz,
II Zbigniew Klimas,
III Wojciech Kuzera.

Tor samorządowców
I Andrzej Rapacz,
II Stanisław Gołębiowski,
III Tadeusz Sobski.

Wśród uczestników został również rozlosowany rower górski ufundowany przez Starostę Ząbkowickiego. Szczęśliwym zwycięzcom został Richard Basiga z Kamieńca Ząbkowickiego. 

Starosta Ząbkowicki Roman Fester składa serdeczne podziękowania sponsorom, którzy corocznie wspierają inicjatywę Powiatowego Rajdu Rowerowego. A w tym roku byli to:

Andrzej Pacholak – Właściciel „RPPH Ziębice”,
Andrzej Pacholak – Dyrektor „Silesian Grain” Sp. z o.o.,
Józefa Warechowicz – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śląskich,
Adam Pierzga – Prezes „Magnezyty Grochów”,
Teresa Pinkos – Dyrektor Oddziału Banku Polskiej Spółdzielczości w Ząbkowicach Śląskich,
Kamila Napora – Dyrektor Oddziału Banku Gospodarki Żywnościowej w Ząbkowicach Śląskich,
Alicja Kulawiec – Dyrektor Szpitala im. Św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich,
Izabela i Grzegorz Opioła – Właściciele ELEKTRO-PARTNER Hurtownie Elektrotechniczne,
Stanisław Gołębiowski – Burmistrz Złotego Stoku,
Marcin Orzeszek – Burmistrz Ząbkowic Śląskich,
Jerzy Syposz – Właściciel PHU „Wersalin” Doboszowice,
Zbigniew Jarosz – Prezes Zarządu GS Samopomoc Chłopska w Ząbkowicach Śl.,
Wiesław Pasek – Kierownik Masarni Stolec,
Beata i Piotr Orzech – Właściciele firmy Dalux,

Projekt „BIKE-owa Ziemia Ząbkowicka – promocja walorów obszaru LGD „Qwsi” poprzez organizację powiatowego rajdu rowerowego” ubiega się o dofinansowanie w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply