Udział jednostek OSP w działaniach ratowniczo – gaśniczych

0
Samochód ratowniczo-gaśniczy MAN JRG w Paczkowie. foto: PSP Nysa

Straż Pożarna podała informacje na temat udziału poszczególnych jednostek OSP w działaniach ratowniczo-gaśniczych w 2014 r.

Jak co roku, nyska Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej opublikowała dane dotyczące liczby interwencji poszczególnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w ciągu mijających dwunastu miesięcy.

W największej liczbie działań ratowniczo-gaśniczych spośród jednostek z terenu Gminy Paczków brała udział jednostka OSP z Kamienicy, która jako jedyna z terenu naszej gminy włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Ochotnicy z Kamienicy wyjeżdżali łącznie 29 razy, z czego 23 razy do pożarów i 6 razy do innych miejscowych zagrożeń.

Drudzy pod względem liczby interwencji strażacy z Dziewiętlic ruszali do akcji sześciokrotnie (5 pożarów, 1 zagrożenie miejscowe), po dwa razy do pożarów wyjeżdżały jednostki OSP z Gościc i Ujeźdźca, jednokrotnie interweniowali natomiast strażacy ze Starego Paczkowa. Ani jednej interwencji nie zanotowała jednostka OSP z Wilamowej.

Z powiatu napłynęły też pozytywne wieści dla strażaków zawodowych z JRG w Paczkowie. Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie otrzymała dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości około 2,4 milonów złotych na termomodernizację obiektów straży pożarnej. Jak informuje Komendant Arkadiusz Kuśmierski, obecnie ustalane są szczegóły dotyczące zapisów umowy. W ramach inwestycji w 2015 roku planuje się wykonanie docieplenia sześciu obiektów straży pożarnej: dwóch w Nysie, dwóch w Paczkowie i dwóch w Głuchołazach. W ramach inwestycji ma zostać m.in. wymienione ogrzewanie budynków. Celem zadania jest obniżenie kosztów ogrzewania obiektów.

Leave a Reply