Uprawa konopii na terenie Polleny

12

Policjanci z Nysy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie byłej fabryki Pollena przy ul. Sienkiewicza uprawiali konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli 114 krzewów rośliny.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego nyskiej komendy w poniedziałek 9 września, w godzinach wieczornych zatrzymali 37-letniego mieszkańca Nysy. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w jednej z hali produkcyjnych na terenie dawnej fabryki Pollena uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli 114 krzewów tej rośliny oraz aparaturę służącą do jej uprawy.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że 37-latek nie działał sam. Wspólnikiem w nielegalnej uprawie był 38-letni mężczyzna, również mieszkaniec Nysy, który w tym samym dniu, kilka godzin wcześniej został zatrzymany przez paczkowskich policjantów w związku z posiadaniem ponad 3 gramów marihuany.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty nielegalnej uprawy konopi, a 38-latek, dodatkowy zarzut posiadania środków odurzających.

12 września wobec obu podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące z możliwością zastąpienia go poręczeniem majątkowym. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

To kolejna nielegalna uprawa zlikwidowana przez nyskich funkcjonariuszy w ostatnim czasie na terenie powiatu. Tydzień wcześniej, w gminie Korfantów, policja zabezpieczyła 497 roślin konopi.

12 KOMENTARZE

 1. Gdyby marichuana była legalna i ogulno dostepna a ludzie mieli prace to by się taki rzeczy nie działy! Podziękować tylko naszemu wspaniałemu rządowi!

 2. Moj tata tam tyle lat pracowal i co zamkli fabryke byle lidzi bezrobotnych ta jest a ci sie dziwia ze maryche ludzie choduja z czego Maja zyc !!!!!!!!!!!!

 3. Ik blog vaak en ik echt dank u voor uw content. Dit artikel
  heeft echt mijn interesse piekte. Ik ga neem een ​​nota van uw website en blijven controleren voor nieuwe details over een keer per week.
  I geabonneerd op uw RSS feed ook.
  Hey! Heeft u Twitter gebruiken? Ik wil u volgen als dat zou zijn oke.
  Ik ben zeker genieten van je blog en kijk uit naar nieuwe berichten.

Leave a Reply