Już w najbliższą sobotę w Paczkowie wystąpią Wołosatki – ikona polskiej muzyki turystycznej i poetyckiej. 

Stowarzyszenie Generacja zaprasza na kolejny „Wieczór muzyczny”. Imprezy z tego cyklu organizowane są przez Stowarzyszenie już od sześciu lat. Najbliższa edycja odbędzie się już w najbliższą sobotę 30 listopada o godz. 18 w Muzeum Gazownictwa.

Wydarzenie będzie muzycznym spotkaniem z polską piosenką turystyczną i liryczną, autorami tekstów, bardami, zespołami oraz grupami muzycznymi z Opolszczyzny.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów  w paczkowskim muzeum pojawią artyści, którzy od lat śpiewają i tworzą piosenki turystyczne. Wiele z nich zostało napisanych ponad 30, a nawet 40 lat temu. Można je spotkać w śpiewnikach w całej Polsce. Do dzisiaj śpiewane są przy ogniskach, na wędrówkach górskich, festiwalach, akademiach, lekcjach muzyki w szkołach itp. Na tych tekstach i melodiach wychowało się wiele pokoleń młodych ludzi.

W programie wieczoru znalazły się występy  Laureatów Ogólnopolskich Prezentacji „Terepaczków 2019” oraz zaproszonych gości: KLUB 50, Kuchnia Małgorzaty oraz Wiekowe Baszty – opolskich zespołów, które kultywują i tworzą piosenkę turystyczną.

Gościem specjalnym wieczoru będzie zespół wokalno-instrumentalny Wołosatki z Kielc – ikona polskiej piosenki turystycznej i poetyckiej. Twórczość grupy od początku lat osiemdziesiątych była inspiracją dla wielu muzykujących twórców i młodych ludzi. Zespół zaprezentuje program z najnowszej płyty „Gdzieś między…”. Z pewnością usłyszymy też kilka starych przebojów.

Leave a Reply