W Paczkowie powstanie galeria handlowa?

0

Czy w Paczkowie powstanie galeria handlowa?

Od jakiego czasu wśród paczkowskich internautów krążą dwa krótkie filmy z wizualizacją galerii handlowej „Carcassonne” mającej rzekomo powstać w naszym mieście. Czy inwestycja naprawdę zostanie zrealizowana?

Czy w Paczkowie powstanie galeria handlowa?Od jakiego czasu wśród paczkowskich internautów krążą dwa krótkie filmy z wizualizacją galerii handlowej „Carcassonne” mającej rzekomo powstać w naszym mieście. Czy inwestycja naprawdę zostanie zrealizowana?

{loadposition adsense1}

Nagrania zostały zamieszczone w serwisie YouTube pod koniec listopada ubiegłego roku. Na dwóch około trzyminutowych filmikach widać przygotowaną komputerowo wizualizację galerii handlowej stylizowanej na średniowieczną twierdzę.

Jak wynika z nagrań, w obłożonych jasnym kamieniem budynkach oprócz przestrzeni handlowej ma rzekomo znaleźć się miejsce na hotel i SPA oraz stylową kawiarnię z tarasem widokowym usytuowanym nad pobliską rzeczką. W jednym z budynków miałoby się również mieścić Muzeum Odzieży.

Z nagrań można wywnioskować, że galeria miałaby powstać na terenach poprzemysłowych, u zbiegu ulic Daszyńskiego i Sienkiewicza. Czy powstanie naprawdę? Wśród internautów pojawiły się sugestie, że być może wizualizacja to tylko praca zaliczeniowa jednego z paczkowskich studentów architektury. Tej teorii przeczy jednak fakt, że na jednym z filmików pojawia się nazwisko jednego z biznesmenów działających do niedawna w naszym mieście. Wizualizację galerii poprzedzają słowa „Wiesław Wójcik przedstawia…”.

Wiesław Wójcik to warszawski przedsiębiorca, twórca internetowej platformy FOSO, promującej młodych projektantów mody oraz właściciel funkcjonującej do niedawna w naszym mieście fabryki odzieży zawodowej „Corpo”, mieszczącej się przy ul. Staszica. Nazwa tej firmy pojawia się również na końcu jednego z filmików.

Oba zamieszczone w Internecie filmy zostały przygotowane przez firmę ArkStudio, która na swoim koncie ma m.in. wizualizacje architektoniczne rewitalizacji kamienic w Warszawie, hotelu „Jantar” w Sopocie, pływalni w Łodzi, czy biblioteki w Sulejówku.

Mimo profesjonalnie przygotowanej wizualizacji powstanie tego rodzaju inwestycji w tak niewielkim mieście wydaje się być mało prawdopodobne. By jednak sprawdzić jakie są rzeczywiste plany przedsiębiorcy, czy rzeczywiście zamierza wybudować w Paczkowie galerię handlową, czy może wizualizacja powstała, tylko dla samej wizualizacji, próbowaliśmy się z nim kilkakrotnie skontaktować – niestety bez skutku. Jeśli tylko uda nam się poznać jakiekolwiek dalsze szczegóły na ten temat, poinformujemy o tym na naszych łamach.

 

 

 

{gallery}galeria_carcassonne:149:112:0:0{/gallery}


Leave a Reply