Walentynkowy dar życia – akcja poboru krwi

0

KrewniacyW środę 10 lutego odbędzie się kolejna zbiórka krwi organizowana przez KrewniacyClub111. Tym razem akcja odbędzie się pod hasłem „Walentynkowy dar życia”. Projekt jest częścią kampanii społecznej Krewniacy. Chętnych do udziału organizatorzy zapraszają do budynku Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Zawadzkiego, w godzinach 9:00–12:00.  Poboru krwi dokonają specjaliści z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Wśród osób, które oddadzą krew rozlosowane zostaną 3 bilety na XII Pielgrzymkę Honorowych Dawców Krwi na Jasną Górę, która odbędzie się 22 maja.

Od początku swojego istnienia, czyli od  maja 2007 roku, KrewniacyClub 111 w Kamienicy przeprowadził już 7 podobnych akcji, podczas których zebrano łącznie ponad 81 litrów krwi.

Krewniacy z Kamienicy zapraszają również do wzięcia udziału w akcji „Każdy znaczek wspiera misje” organizowanej wraz z księżmi Werbistami z Pieniężna. Akcja polega na zbiórce zużytych znaczków pocztowych, które następnie są sprzedawane, a pozyskane w ten sposób środki przeznaczane na misje w Afryce. KrewniacyClub 111 Kamienica, juz po raz trzeci wspiera ten szczytny cel. Do tej pory udało się im uzbierać prawie 14 tysięcy znaczków.

Jak przyłączyć się do akcji? To proste! Wystarczy w dniu poboru krwi przynieść zużyte znaczki pocztowe do GCSiR. Organizatorzy proszą, aby samemu nie odklejać ich od kopert czy pocztówek, a wyciąć z półcentymetrowym marginesem – jeśli to możliwe, tak by nie uszkodzić znaczka.

 

Więcej szczegółów na stronie Krewniaków z Kamienicy.

 

{loadposition adsense1}.

Leave a Reply