Wiosenne porządki na drogach

4

Łatanie dziur, malowanie pasów, utwardzanie – gmina wzięła się za wiosenne porządki na drogach.

Jeszcze w tym miesiącu kierowcy doczekają się załatana uciążliwych dziur na kilku gminnych drogach. Remonty cząstkowe zaplanowano na ulicach Kolejowej, Dworcowej, Młyńskiej, Miraszewskiego, Plater, Kołłątaja, Staszica, Kościuszki, Górniczej, Spacerowej, Klonowej, Polnej, Żeromskiego, Poniatowskiego, Akacjowej, Wiśniowej oraz Górskiej. W planie remontów znalazła się także droga w Dziewiętlicach (od drogi powiatowej do mostu, na lewo przed mostem w kierunku drogi powiatowej, do boiska sportowego), Starym Paczkowie, Trzeboszowicach (droga w kierunku bloków oraz równoległa do powiatowej), Ściborzu oraz Kamienicy (od granicy, zjazd na ulicę „Gęsią”, od nr 112 do 203), a także na trasie Unikowice – Gościce oraz Gościce – Kamienica.

Częściowego utwardzenia drogi doczekali się już mieszkańcy ul. Chrobrego w Paczkowie. Na zlecenie gminy wykonano korytowanie wraz z nasypaniem oraz zagęszczeniem mieszanki tłucznia kamiennego.

Kilkanaście dni temu zakończyło się także malowanie przejść dla pieszych na drogach gminnych na ulicach Staszica, Sikorskiego, Emilii Plater oraz Młyńskiej.

W związku z prowadzonymi pracami władze gminy apelują do kierowców o cierpliwość i zachowanie ostrożności w miejscach przeprowadzania remontów.

4 KOMENTARZE

 1. Ale o ulicach : 3- Maja, Okrzei, Witosa to nigdy nikt nie pamięta, a te dziury i studzienki, które tam straszą pewnie już nigdy nie doprowadzą do stanu normalności. Pewnie czekają, aż ktoś spowoduje wypadek i poda gminę do sądu. Taka droga to wstyd dla gminy i jej rządzących. Wystarczyłoby je tylko wyrównać, albo pogonić tych , którzy te studzienki podnosili i zrobili to jak nieudacznicy, po prostu na j…..ł pies.

 2. Popieram Bogdana .
  3 Maja , cała Okrzei i Witosa to przecież centrum miasta i można rzec , że są to najgorsze ulice w Paczkowie.
  Panie Burmistrzu , a może Pan da popis panu Wyczałkowskiemu i pomyśli aby te ulice i również przyległe tam chodniki naprawić !
  Po tych wąskich ulicach , jeźdżą też autobusy dowożące dzieci do szkoły a wystarczy , aby kierowca autobusu wjechał w ulicę Dąbrowskiego i nawrócił a nie kluczył spadzistymi zakrętami po ulicy Okrzei.
  Postawić tam zakaz wjazdu takich dużych aut !!!

  • Gmina ze sprzedaży działek powinna osiedle uzbroić w infrastrukturę, ale tego nie zrobiła. Teraz żąda się od nowej władzy naprawy zaniedbań w 6 miesięcy, zapominając, że potrzeb inwestycyjnych na drogach jest na dziesiątki milionów. Na tłuczeń mieszkańcy chrobrego też czekali 10 lat .

Leave a Reply