WOŚP zagra dla dzieci i seniorów

0

21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyJuż jutro, w całej Polsce po raz dwudziesty pierwszy zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Paczkowski sztab WOŚP przygotował na tę okazję bogaty program wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

21 finał WOŚP


Już jutro, w całej Polsce po raz dwudziesty pierwszy zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Paczkowski sztab WOŚP przygotował na tę okazję bogaty program wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

Najbliższy finał Orkiestry będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy w dwudziestojednoletniej historii akcji pieniądze zebrane w tym dniu zostaną podzielone na dwie części: połowa zostanie wykorzystana na wsparcie terapii noworodków i niemowląt, a druga połowa na wsparcie seniorów poprzez wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Z tej okazji na ulicach naszego miasta nie tylko spotkamy jutro kwestujących z puszkami wolontariuszy, ale będziemy mogli też m.in. wziąć udział w bardzo ciekawie zapowiadającym się koncercie, który wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w Kinie “Kopernik”.

Imprezę otworzy o godz. 16.00 pokaz sekcji sztuk walki FU GETSU DOJO z sąsiedniego Otmuchowa. Pół godziny później rozpocznie się koncert “W świątecznym nastroju” w wykonaniu paczkowskich zespołów śpiewaczych “Echo” i “Voices” działających przy Ośrodku Kultury.

Na godz. 17.00 organizatorzy  zaplanowali spektakl pt. „Uzależnieni od sztuki” w wykonaniu Stowarzyszenia Młodych Gminy Paczków „Alterna”. Zaraz po nim odbędzie się pokaz tańców latynoamerykańskich Klubu Tańca Towarzyskiego „Aktan” z Ziębickiego Centrum Kultury.

Na godz. 18.15 zaplanowano licytację “orkiestrowych” gadżetów. Po zakończeniu aukcji na scenie paczkowskiego kina wystąpi hardrockowy zespół “The Amnes”, a imprezę zamknie tradycyjne “Światełko do Nieba” (godz. 20.00) oraz występ znanego miejscowej publiczności “BiGrassa”.


{loadposition adsense1}

Leave a Reply