WOŚP zagra po raz 19. Również w Paczkowie

0

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Paczków

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz dziewiętnasty! Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia (9.01.2011r.) tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Tym razem WOŚP zagra dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Orkiestry Jurka Owsiaka nie zabraknie też w naszym mieście. Na ulicach Paczkowa pojawią się wolontariusze z zaprzyjaźnionego Sztabu z Kamieńca Ząbkowickiego. Młodzi ludzie będą zaopatrzeni w specjalne „orkiestrowe” identyfikatory oraz puszki, jak co roku każdy darczyńca otrzyma w zamian tradycyjne czerwone serduszko WOŚP. Zbiórka uliczna w Paczkowie potrwa do godziny 14:00. W niedzielne popołudnie w sali Kina „Kopernik” odbędzie się również zorganizowany przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie koncert, na którym wystąpią nasi lokalni muzycy. Zagrają, zatańczą i zaśpiewają:

 

15.00  Zespół taneczny BOLERO, zespół wokalny VOICES
16.00  Zespół taneczny FRESCH
16.10  Dominika Gawlik – solistka
16.25  Zespół taneczny BUTTERFLY 
16.35  Pamela Kłoczko – solistka
16.50  zespoły muzyczne: NA CO PO CO?, ZMIANA NAPIĘCIA, S-66 , YERBA LOCOS, FIST OF HAEVEN

 

Pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 3 stycznia 1993 roku. WOŚP zebrał wówczas nieco ponad 2,4 mln zł na leczenie chorób serca. Inicjatywa Jurka Owsiaka szybko przyjęła się w całej Polsce i poza jej granicami. Z roku na rok Orkiestra cieszy się wciąż rosnącą popularnością i zbiera coraz większe sumy pieniędzy. W 2010 roku padł absolutny rekord zbiórki – na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci WOŚP zgromadziła prawie 43 mln zł, a w lipcowym finale specjalnym „Stop powodziom” udało się jej zebrać ponad 2,6 mln zł. Łącznie w przeprowadzonych dotychczas osiemnastu finałach zebrano prawie 398 mln zł! Pieniądze te wykorzystano głównie na zakup nowoczesnego sprzętu dla ponad 650 placówek medycznych.

 

{loadposition adsense1}


Leave a Reply