WOŚP: Podsumowanie finału w Paczkowie

0

Zakończyło się liczenie pieniędzy zebranych w gminie Paczków podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

[ads1]

 

W minioną niedzielę na ulice naszego miasta wyszli wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Paczkowski sztab WOŚP, któremu po raz drugi przewodził Bartosz Pater, liczył w tym toku 50 wolontariuszy z Paczkowa i 30 z sąsiedniego Otmuchowa.

Ochotnicy z czerwonymi serduszkami zebrali na terenie gminy Paczków łącznie 11 457,05 zł, a ich koledzy z Otmuchowa 8650,64 zł.

Rekordzistą wśród paczkowskich wolontariuszy okazał się Eryk Gliński, który uzbierał do swojej puszki 777,75 zł. Tym samym o 6,61 zł poprawiony został najlepszy wynik z zeszłego roku, należący do Klaudii Dąbrowskiej. Drugi i trzeci wynik uzyskały kolejno Julia Pater (669,23) i Natalia Pater (571,38).

Sukcesem zakończyła się także aukcja orkiestrowych gadżetów towarzysząca niedzielnej kweście. Największą popularnością wśród licytujących cieszyły się zegarki i koszulki w barwach XXIII Finału, których ceny dochodziły do 100 zł.

W tym roku WOŚP grała na rzecz godnej opieki na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Leave a Reply