Wyczałkowski: wystartuję i pokonam Rolkę

Bogdan Wyczałkowski, foto: UM Paczków. Zdjęcie basenu: archiwum Paczkow24.pl

Artur Rolka wytyka błędy poprzednikowi, Wyczałkowski kontratakuje i zapowiada start w kolejnych wyborach.

Na łamach Nowin Nyskich burmistrz Paczkowa Artur Rolka wytknął swojemu poprzednikowi uchybienia przy przebudowie basenu i modernizacji stadionu. Zdaniem Rolki inwestycja została wykonana pośpiesznie, by zdążyć przed wyborami samorządowymi.

– Mój poprzednik wysłał do wykonawcy długą listę wad na nowo oddanym obiekcie. Skoro zgłosił je zaledwie miesiąc po oddaniu basenu, to pytam gdzie on był na etapie realizacji odbioru inwestycji. To jest szok, że gmina to odebrała. (…) Powtarzam, decydował czas, nie jakość. – mówił Rolka w rozmowie z gazetą. W wypowiedzi dla Nowin burmistrz podkreślał, że na basenie oddanym do użytku w zeszłym roku doliczono się aż 86 różnych usterek. Wśród problemów wymienia m.in. zalane pompy i sterownię zjeżdżalni, zapadająca się kostkę betonową oraz przeciekającą nieckę. – Basen i zjeżdżalnia to ewidentny przykład na partactwo i brak nadzoru ze strony urzędu pod kierownictwem mojego poprzednika. – komentował.

Rolka zarzuca też Wyczałkowskiemu „przeinwestowanie” stadionu. Przypomnijmy: w ramach modernizacji stadionu wybudowano nowy, dodatkowy budynek szatni dla dwóch drużyn, wyremontowano istniejącą szatnię, wykonano oświetlenie zewnętrzne oraz zamontowano elektroniczną tablicę wyników. Zdaniem burmistrza remont kosztował 1,7 mln zł, a nie pomyślano nawet o tak podstawowej kwestii jaką są toalety dla kibiców. Obecny burmistrz skrytykował także wzniesienie na stadionie drugiego budynku, który ma oddzielne ogrzewanie. Wśród wad wylicza także niedziałającą tablicę wyników oraz reflektory, które nie oświetlają całej płyty boiska.

Wyczałkowski kontratakuje

W najnowszy wydaniu nyskiego tygodnika do zarzutów Rolki odniósł się Bogdan Wyczałkowski – obecnie radny wojewódzki. Były burmistrz twierdzi, że nie startował w wyborach, więc nie musiał przed nimi robić nic w pośpiechu. – Gdybym wystartował, to nie byłoby teraz pana burmistrza Rolki. Natomiast faktycznie terminy otwarcia basenu były przesuwane, ale to świadczy tylko o tym, że nie chcieliśmy go oddawać przedwcześnie, tylko żeby wszystko było dobrze zrobione. (…) Basen (…) został odebrany również przez nadzór budowlany. Podczas odbioru wykryliśmy usterki, ale one nie powodowały, że basen nie będzie bezpieczny w użytkowaniu. – mówił Wyczałkowski.

Były burmistrz twierdzi, że o 86 usterkach, o których mówi Rolka wykonawcę poinformował on sam, kiedy jeszcze był burmistrzem. Jak powiedział, wykonawca zobowiązał się, że wszystkie zostaną usunięte. Wyczałkowski bagatelizuje też sprawę zalanych pomp, twierdząc, że problem był jednorazowy i został szybko naprawiony. – Po artykule w Nowinach zadzwoniłem do wykonawcy i zapytałem, czy jest jakiś problem z usuwaniem usterek. Usłyszałem, że jest jeden – nie ma z kim rozmawiać, bo wszyscy szukają afery. Mówią do mnie, jak mamy usuwać usterki, skoro przez godzinę musimy wysłuchiwać, jak to wszystko jest źle wykonane i że to wina Wyczałkowskiego. – mówi były burmistrz w rozmowie z nyską gazetą.

Wyczałkowski podkreśla też, że na wszystko jest 3-letnia gwarancja oraz zabezpieczenie finansowe wpłacone przez wykonawcę, które w razie potrzeby może pokryć koszty naprawy usterek, gdyby ten nie wywiązał się z umowy. Były burmistrz broni też swoich decyzji w sprawie stadionu. Twierdzi, że na toalety zabrakło pieniędzy, a odrębne ogrzewanie dla obu budynków szatni było niezbędne, by nie tracić ciepła na przesyle. Twierdzi też, że lampy zostały zamontowane nie po to, by oświetlać boisko, ale by odstraszać wandali. Odpiera także zarzuty w sprawie niedziałającej tablicy wyników.

„Wystartuję i pokonam Rolkę” – twierdzi były burmistrz

Zapytany przez redaktora Nowin Nyskich o ocenę pracy nowego burmistrza Wyczałkowski twierdzi, że chętnie poczytałby co ten zrobił w ciągu ostatniego półrocza. Jak twierdzi, z trzech zadań, które są obecnie realizowane na dwa pieniądze załatwił w poprzedniej kadencji jeszcze on sam. Chodzi o kanalizację Kamienicy i Kozielna oraz odbudowę wieży ratuszowej. – Niczego nowego nie widzę, natomiast noszę przy sobie ulotkę pana burmistrza z wyborów i nie widzę żeby jeszcze coś z niej zrealizował. – kontruje Wyczałkowski. – Odnoszę wrażenie, że pan burmistrz męczy się już rządzeniem. Jeśli tak, to niech wytrzyma jeszcze 3,5 roku, bo w następnych wyborach wystartuję i wygram. – podsumowuje były burmistrz.

Przypomnijmy, że w 2013 roku Bogdan Wyczałkowski zapowiedział, że nie wystartuje w wyborach na burmistrza. Mówił wówczas, że przechodzi do prywatnego biznesu, gdzie wykorzysta swoje doświadczenia samorządowca. Mimo to znalazł zatrudnienie w nyskim PKS-ie podległym samorządowi powiatowemu, którym w ramach koalicji rządzi obecnie m.in. SLD, z którego wywodzi się były burmistrz.

Pełny tekst rozmowy z Bogdanem Wyczałkowskim w aktualnym numerze Nowin Nyskich. 

75 KOMENTARZE

 1. Panie Wyczałkowski. Panu się w głowie przewróciło o 380stopni chyba. Aż tak u Pana ubogo bez pieniędzy gminy. Przez 5 lat się Panu troszkę schudnie:) nie zrobił Pan dla nas nic i jeszcze śmie Pan ogłaszać że będzie startował w wyborach. Żałosny Pan jest! Pana uczeń p.Jasiok przegrał to myśli Pan że będzie w jakiś sposób lepszy? Tylko w sport byś pchal a co z pracą i np.osobami które potrzebują pomocy? ? PIŁKA NOŻNA TO NIE WSZYSTKO! NIE MA PAN NIC DO ZAOFEROWANIA! I nie będziemy Pana znowu utrzymywać żeby Panu brzuch rósł!
  Każdy to zauważył jak wyglądał pan początkiem kariery. A teraz :) kogo Pan chce oszukać?

 2. [usunięto wulgarny komentarz]

  UWAGA! Komentarze zawierające wulgaryzmy będą bezwzględnie usuwane. Apelujemy o kulturalną dyskusję.

 3. Wiemy jak np zalatwil odbudowę wieży ratuszowej.Dostal odszkodowanie i dolozyl do wspolnego wora,ktory potem oproznil!! Ha,ha,ha,ha,ha, ale sie usmialismy z jego prymitywnego tlumaczenia.A te pozostale rodzynki typu zabraklo pieniedzy na WC dla kibicow i inne brednie to juz slyszelismy przez 3 kadencje.

 4. na pewno nikt na tego pana już nie zagłosuje dość zadłużył gminę na parę ładnych milionów jeszcze śmie mówić o starcie w następnych wyborach ,jak nie ma roboty to niech sortuje butelki na wysypisku śmieci przynajmniej się do czegoś pożytecznego przyda

 5. No tak jak powiedział, nie startował w wyborach więc nie musiał robić nic. I tak przez te wszystkie lata nic nie zrobił. Lampy nie są po to, żeby świecić, ale po to żeby straszyć, czy można powiedzieć coś głupszego???

 6. a co robi Artur w klomby przy domu kata zwalnia wieloletnich pracownikow z informaci turystycznej na miejsce przyjmuje dziewczyny z biura pracy na miesiac co nie maja pojecia o turystyce bez znajomosci jezykow poctawowej wiedzy A TWIERDZI TURYSTYKA URATUJE PACZKOW HA HA HA prosze sie zastanowic sie czy bez kompetentnych ludzi darady

  • Tak to jest jak pozostawia się na stanowiskach piątą kolumnę po poprzedniku.Czas na weryfikację stanowisk w UG bo szkodzą jak Władeczek .

 7. Pan WYCZAŁKOWSKI w sumie nie zrobil nic dla miasta tylko topił kase w nieudane inwestycje Teraz zamiast odejsc z honorem i zamknąć sie dalej dyskutuje i zabiera głos Mam nadzieje że obietnice co do wygrania następnych wyborów nie sprawdzą sie

  • Dokładnie..taki jak pisano wyżej. Wyczałkowski bez pieniędzy gminy chudnie:-) koniec tego dobrego Bogdan. Wątpliwa sprawa że wygrasz z Panem Arturem. On chociaż wygląda na burmistrza i nikogo nie okradł póki co. I nie pcha w piłkę nożną jak Ty. Nie możesz juz grać to dokladasz do sportu.

   BOGDAN ZEJDŹ Z BOISKA-nie rób z siebie pośmiewiska:)

 8. No jeśli to prawda to Artur też zaczyna nie jasno grać z tego co usłyszałem to znajomi Artura nie chcą zdać mieszkania komunalnego na Poniatowskiego 17 bo to niby ich znajomy Ale tyko tak słyszałem na mieście

  • Jeśli tylko słyszałeś, to nie powtarzaj niczym nie popartych plotek. Z tego co wiem, to Artur skierował pismo do Zukimu, o wypowiedzenie umowy kilku lokatorom fikcyjnie zamieszkującym lokale na Poniatowskiego. Tym z pod siedemnastki też. Najpierw sprawdź w Zukimie a potem napisz co wiesz w tej sprawie.

 9. Tekst o oświetleniu dla bezpieczeństwa pokazuje poziom inteligencji tego nadętego bufona… mam nadzieję, że wystartuje za 3,5 roku i ludzie pokażą mu co zrobił dla paczkowa przez te 16 lat swojej kadencji razem z Jasiokiem pomagierem. Ja rozumiem piłkę nożną, sport itd, ale ludzie mamy 4 ligowy zespół który nigdy nie wyjdzie wyżej a często balansuje na krańcu tabeli. Mam kumpli w Sparcie- już co raz mniej bo odchodzą i wiem jak to wygląda. Pchanie tak kosmicznych pieniędzy w 4 ligowy zespół to totalny debilizm. Jeszcze jak byśmy mieli wszystkie podgrupy to można by to jakoś usprawiedliwić, ale odkąd Wyczałkowski oszukał Moronia w sprawie Hali przy dwójce to sparta się sypie i koniec. Trzeba sobie powiedzieć szczerze, że lata świetności sparta ma już za sobą a miała kiedy trenerem był Maciek Moroń. Facet który świetnie prowadził młodzików, organizował wszelkiego rodzaju turnieje, on trzymał ten cały klub w garści…

  • Lata świetności to były, ale w latach 60-tych,dopóki stadion był nad rzeką.
   Później to była szmacianka, aż do teraz, tak mówi mój dziadziuś.

  • Lata świetności to były, ale w latach 60-tych jak boisko było nad rzeką.
   Później , aż do teraz to już szmacianka, tak mówi mój dziadziuś.

 10. Nadal strona jest nierzetelnym źródłem informacji, brak obiektywizmu. Autor tekstu jest moim zdaniem zdecydowanie stronniczy, co łatwo zauważyć w trakcie czytania. Z basenem to przecież super inicjatywa, fakt, że są jakieś usterki i prawda, że powinno się dokładnie dopilnować realizacji i odbioru inwestycji. Jednak z drugiej strony – tutaj chyba jednak chodzi jedynie o zaognienie już napiętych relacji między obecną o poprzednią władzą gminy. Poczekajmy czym wykaże się nowy Burmistrz, nie wiem, po co te ataki. Czy stadion i basen będą już zawsze punktem zapalnym oszczerstw wobec poprzedników? Wcześniej takiego basenu nie było – było źle, że władza się nie interesuje itd. , stadion doinwestowany – też źle, bo po co tyle kasy przeznaczać na sport. Niech nowa władza zacznie już w końcu konkretnie działać w innych płaszczyznach, „by żyło się lepiej” w naszej gminie, a nie wracać do stadionu/basenu non stop…

  • Jak Widać A.Rolka już działa dość sprawnie. A twoje oczekiwania dotczące nowej władzy można porównać do takiej historyjki… Dostajesz w spadku kilka mln zł długu + komornika i chcesz zaczać nowe życie.. jak chcesz to od razu wykonać ? Niestety, ale inwestycja w basen + stadion związana była z zaciągnięciem ponad 5 mln kredytu który bedzie spłacany do 2022 roku bodajże… już nie mówię o tym co przez x naście lat się nazbierało wcześniej. Nie da się robić dużych inwestycji mając na karku kilkanaście milionów kredytu po wyczałkowskim i jasioku…

   • Nie to miałem na myśli, pisząc komentarz. Sytuacja wiadomo, jest jaka jest, ale znowu ten basen itd. O niczym innym się tutaj nie pisze, tylko jakichś niesnaskach wobec poprzedników itd. P.S. A co oznacza, że sprawnie? Nie pisałem o moich oczekiwaniach wobec nowej władzy, tylko niech się wykaże, a później się ją rozliczy, poczekamy, zobaczymy…

   • Tak, tak działa bardzo sprawnie, że lampy oświetlające miasto w tym główne ulice włączone zostają dopiero o godzinie 21.30 a wyłączone niedługo po tym… bo jak wstałam ostatnio o 3.30 to już się nie paliły, dzięki za takiego włodarza, dzięki któremu będziemy teraz po zmroku siedzieć w domach, żeby nie dostać w łeb albo nie być okradzionym!

    • Jak widać lampy działają na czujnik zmierzchu. Nikt nie narzeka na egipskie ciemności. Bo ich nie ma. Po latach rozpusty i bezssensownego zadłużania gminy. Czas na konieczne oszczędności. Ale ty tego jak widać nie rozumiesz lub nie chcesz

     • Gratuluję, jeśli uwazasz, że o godzinie 3.30 jest widno i mozna sobie pozwolic na wylaczenie oswietlenia na glownych ulicach miasta. W miesiacu marcu przez pare dni na mojej ulicy nie palily sie lampy wcale, nawet po zmierzchu czyzby czujnik nie zadzialal? A skoro uwazasz, ze nikt nie narzeka to albo tego nie slyszysz, albo nie chcesz parafrazujac…

 11. Dlatego też nie rozumiem, po co ten komentarz? Nowy burmistrz ma 0,5 roku kadencji dopiero bodajże, także w takim czasie nic nie można powiedzieć za bardzo. Sprawnie? a no jak widać komitet obywatelski działa, za parę chwil rewitalizacja placu rynkowego nastąpi, coś się dzieje, może nie jest to co wszyscy potrzebują ale jednak w pół roku da się coś zrobić. Jak ludzie mają się nie czepiać sparty i basenu skoro dostacje wyniosły mały ułamek całości a reszta to były pieniądze budżetu gminy i ogromny kredyt którego szybko nie spłacimy.
  Niestety stara władza nie ma się czym tak na prawdę pochwalić, nic konkretnego nie zrobili, no może oprócz zadłużenia gminy na te kilkanaście milionów złotych.

  • Przecież te już widać w przeciwieństwie do tego co robił poprzednik. Aleja w kierunku basenu wysprzątana, stary cmentarz w końcu widać, będzie w końcu remont ratusza – jak widać mimo wielomilionowego długu jaki narobili kolesie z Bogusiem – chcą coszmienić na lepsze i zmieniaja. Tylko sitwa moze popierać poprednika który oprócz sparty nie widział niczego bo po co.

   • no tak nowemu burmistrzowi zostalo juz tylko posprzatac aleje bo wybudowal ja i wyszedl z inicjatywa ta i nie tylko juz sam burmistrz wyczalkowski ale skad mozecie to wiedziec jak sie 16 lat niczym nie interesowalo albo mialo klapki na oczach a teraz tylko glupie i nie przemyslane komentarze sie pisze tylko aby cos napisac. A to, ze autor tekstu nie jest obiektywny to juz wiemy od x lat, przeciez niczym nas nie zaskoczyl!

 12. Brawo Panie Bogdanie zawsze wiedzieliśmy, ze może Pan wiele ….trzymamy kciuki za 3,5 roku będziemy z Panem …i nie tylko My!!!Będzie Nas wielu Nasz Przyjacielu!!!!

 13. Oczywiście nowa kanalizacja jest OK i basen z usterkami też jest OK. Ludzie dajmy spokój i nie komentujmy tego artykułu bo jest żałosny i publikowany chęcią zaistnienia .Mamy nowe i zapomnijmy o czasie sportu i zabawy a nowego burmistrza ocenimy w następnych wyborach,

 14. Panie Bogdanie, o czym pan sobie przypomniał, że jeszcze można było by sprzedać?????????
  Bo jakoś przez te pańskie kadencje nie potrafił pan nic innego, tylko sprzedać i wydać( czyt. ro……ć) na premie dla siebie i własnego grona popleczników.

  A co do stadionu, jeśli brakło pieniędzy na toalety, to mogli chociaż posadzić trochę drzew i krzewów np. za trybunami i problem toalet byłby rozwiązany.

 15. Trochę się zawiodłam nową władzą od strony kultury zachowania. Czy mi się wydaje, czy to mężczyzna pierwszy powinien kobiecie mówić „Dzień dobry” i to jeszcze na tym stanowisku – otwarcie, z uśmiechem do swoich wyborców tak w ogóle? Czy to już woda sodowa do głowy uderza? Może się nie liczę dla kogoś tak wysoko postawionego, he, he.

  • Ja się nie ma co krytycznego zarzucić nowej władzy, to można powiedzieć, że nie mówi dzień dobry. Większej bzdury nie słyszałem. Mi Rolka mówi dzień dobry i do widzenia. Co to za argument.

 16. Bo poprzednio, jak było z logowaniem (poprzez facebooka), to 0 komentarzy, bo każdym nie był anonimowy. A teraz jak jest się anonimowy to wraca pyskówka, wulgaryzmy i chamstwo ;-) To ci paczkow24, na generowaniu nienawiści zwiększa sobie oglądalność… ;-)

 17. Po tym zdjęciu widać, że ktoś myślał o „szerokich wodach”, a wylądował w „szambie”. Teraz żałuje i chce wrócić na stary stołek. Pewnie w następnych wyborach wygra, ponieważ nie będzie miał z kim przegrać, tak jak myślał jeszcze niedawno obecny prezydent.
  Ludzie wreszcie się poznali na tych wszystkich „najlepszych” i „niezastąpionych”, których jest pełny cmentarz.

 18. Oczywiście, że wygra. Prawda jest taka, że paczkowianie nie są zadowoleni z obecnego burmistrza. Minęło dopiero parę m-scy, a co dopiero jak skończy się kadencja. Czekamy na Pana Bogdana z utęsknieniem.

 19. Bogdan dużo obiecuje ,kłamie …. robi nadzieje ludziom ktorzy prosili go o pomoc.Ma mieszkanców w dupie. Niech przypomni sobie słowa ,które mówił w liceum Paczkowskim do młodzieży „Zrobie wszystko ,aby młodzież z Paczkowa nie wyjeżdzała ” … niestety mało młodziezy juz zostało…

 20. Do Antoni. Masz chłopie prawie rację, lecz z „prawie” sam wiesz jak jest. Impreza w Otmuchowie „Lato kwiatów” ruszała jeszcze w latach 80 tych. (To jest marka sama w sobie). To był czas, gdy mało które miasto w Polsce coś takiego obchodziło. Toteż, twój argument…”choć trafny to nie celny”.
  A co do nowej inwestycji, to sięgnij pamięcią do 2005 roku gdy Woźniak objął stery miasta i porównaj tamten, z dzisiejszym Otmuchowem. Woźniak musiał się zaznajomić z pracą, wdrożyć i po latach dziewięciu !!! widać efekty.
  Naprawa miasta wymaga lat, nie dni czy miesięcy. Po 16 latach wyjaławiania Paczkowa, będzie potrzeba co najmniej ośmiu, by ten bałagan posprzątać.
  Tak więc Antek spokojnie. Nie gotuj się.

 21. Panie Bogdanie,
  Guru SLD i Pana też powiedział kiedyś: prawdziwego mężczyznę(czyt. polityka) poznaje się nie po tym jak zaczyna tylko po tym jak kończy. Kończ Waść wstydu oszczędź Gminie bo własny już dawno zatraciłeś.

 22. Poprzedni biegał za piłką po boisku – pewnie dla zdrowia fizycznego , a obecny biega od kościoła , do kościoła- pewnie też dla zdrowia ale – duchowego ’ Mamy szczęście do ” BIEGACZY !!!!! „

Leave a Reply