XXIX Turniej Wiedzy o Paczkowie rozstrzygnięty

0

Turniej Wiedzy o PaczkowieW ubiegłym tygodniu w siedzibie miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Brzechwy odbyła się kolejna edycja Turnieju Wiedzy o Paczkowie.

Turniej Wiedzy o PaczkowieW ubiegłym tygodniu w siedzibie miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Brzechwy odbyła się kolejna edycja Turnieju Wiedzy o Paczkowie. 

Tradycja konkursu sięga roku 1982, a jego podstawowym celem pozostaje niezmiennie rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowań związanych ze swoją “Małą Ojczyzną”, jej historią i kulturą oraz wychowanie w szacunku do zabytków i lokalnych tradycji.

W skład jury oceniającego odpowiedzi uczestników tegorocznej odsłony turnieju weszli: pani Halina Kruszewska (Dyrektor Biblioteki Publicznej), pan Adam Król (kustosz paczkowskiego Muzeum Gazownictwa) oraz pani Stanisława Janczara (pracownik Biblioteki Publicznej).

Jak co roku, w rywalizacji wzięli udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu miasta i gminy Paczków. Trzyosobowe drużyny miały za zadanie odpowiedzieć na pytania w części pisemnej i ustnej oraz w ramach zadań “na czas”. 

Wśród szkół podstawowych najbogatszą wiedzą na temat Gminy Paczków wykazała się drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamienicy. Spośród szkół ponadpodstawowych kolejny rok z rzędu najlepszą drużyną okazał się zespół Gimnazjum Publicznego.

Jak przystało na konkurs organizowany przez bibliotekę, nagrodami dla najlepszych były oczywiście książki. Dodatkowo, na zwycięzców czekała  nagroda specjalna w postaci wycieczki krajoznawczej do Kłodzka, połączonej ze zwiedzaniem tamtejszej twierdzy.

Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować zwycięzcom i ich opiekunom ogromnej wiedzy na temat naszego miasta. Kolejna, jubileuszowa edycja Turnieju Wiedzy o Paczkowie już za rok.

 

Wyniki konkursu w kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Kamienicy, w składzie: Anna Pytel, Miłosz Rewekant, Michał Sypek

II miejsce –drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Paczkowie, w składzie: Aleksandra Bednarz, Kinga Ćwik, Gabriela Śleziak

III miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie, w składzie: Kacper Kurowski, Albert Matuszny, Paweł Rolka 

 

Wyniki konkursu w kategorii szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – drużyna Gimnazjum Publicznego w Paczkowie, w składzie: Aneta Gołdyn, Martyna Mazur, Maria Zdończyk

II miejsce – drużyna Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Paczkowie, w składzie: Natalia Janowczyk, Monika Rokicka, Kasper Kalfas

III miejsce – drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Paczkowie, w składzie: Monika Suszycka, Wiktoria Surówka, Natalia Pikul

 

foto: Biblioteka Publiczna w Paczkowie

{loadposition adsense1}

Leave a Reply