Yeti w Paczkowie…

0

YetiW połowie maja nasze miasto odwiedziło Yeti…

Yeti w Paczkowie? Do tego w maju?

Na szczęście (a może na nieszczęście, wszak mielibyśmy dodatkową atrakcję turystyczną ) nie był to człowiek śniegu, tajemniczy potwór z legend, ale… nowa Skoda Yeti. Wszystko za sprawą tygodnika Auto Świat, który w ramach wakacyjnego cyklu „Weekend z Yeti”, testując nowy produkt fabryki naszych sąsiadów zza południowej granicy przemierza kraj, odwiedzając kolejne ciekawe miejsca na turystycznej mapie Polski. Tym razem ekipa AŚ odwiedziła Ziemię Nyską, a w czasopiśmie pojawił się interesujący artykuł na temat Nysy, Otmuchowa i Paczkowa.

Wszystko wskazuje na to, że redaktorom tygodnika nasze miasteczko przypadło do gustu. Poniżej niewielki fragment artykułu.

(…) Paczków, zwany „polskim Carcassone” – to wyjątkowe miasto z unikalnymi zabytkami, takimi jak: mury obronne z 19 basztami i 3 wieżami, jeden z najsłynniejszych kościołów warownych w Europie Środkowej pw. św. Jana Ewangelisty, zabytkowy rynek oraz owiany legendami dom kata.

Skróconą wersję artykułu można przeczytać na stronie internetowej Auto Świata, a jego pełną wersję w 25. numerze magazynu. 

 

{phocagallery view=category|categoryid=26|limitstart=0|limitcount=4}

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply