Żywa lekcja historii

0

W czasie trwania Żałoby Narodowej setki tysięcy Polaków odwiedziły Pałac Prezydencki, by oddać hołd tragicznie zmarłym Lechowi i Marii Kaczyńskim. Jak się okazuje, nie zabrakło wśród nich także mieszkańców naszej gminy.

15 kwietnia o godz. 22.00 grupa uczniów wraz z dyrektorem i nauczycielami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamienicy wyruszyła do Warszawy, by uczestniczyć w wyjątkowych wydarzeniach, jakimi było pożegnanie Pary Prezydenckiej i oddanie hołdu wszystkim ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. 
Do Warszawy dojechali, o godzinie 5.20, gdzie ustawili się w długiej kolejce do Pałacu Prezydenckiego. Po około dziewięciu i pół godzinach oczekiwania udało im się dostać do wnętrza pałacu.

Największym przeżyciem było dla nich wejście do Sali Kolumnowej, gdzie wystawione zostały trumny z ciałami Pary Prezydenckiej. Jak mówią, wtedy bardzo dobitnie zdali sobie sprawę z ogromu nieszczęścia i tragedii, jaka dotknęła nas, wszystkich Polaków. Uczniowie zgodnie twierdzą, że są dumni, iż mogli tam być i reprezentować swoją szkołę oraz uczestniczyć w żywej lekcji historii i patriotyzmu, której nigdy nie zapomną.

 

{phocagallery view=category|categoryid=25|limitstart=0|limitcount=3}

 

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply