Za nami 21. TEREPACZKÓW [fotorelacja]

Opolanka zwyciężczynią tegorocznego TEREPACZKOWA.

Za nami dwudziesta pierwsza edycja Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych „TEREPACZKÓW”. Po kilku latach nieobecności, festiwal powrócił w zeszłym roku do kalendarza paczkowskich imprez i niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności. Dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia Generacja, organizatora imprezy, miłośnicy piosenki poetyckiej, turystycznej i harcerskiej i w tym roku nie mogli czuć się rozczarowani. Na scenach Muzeum Gazownictwa oraz Zespołu Szkół wystąpili m.in. grupa Cisza jak ta, Basia Beuth z zespołem oraz Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem.

TEREPACZKÓW to jednak nie tylko koncerty, ale również, a może nade wszystko, część konkursowa. W tym roku, decyzją jury zwyciężczynią konkursu została Sylwia Janowska z Opola. Na drugim miejscu uplasowały się ex aequo Barbara Pachura z Bielawy oraz Zespół Fletnia Piniaś z Opola. Trzecią lokatę przyznano Kindze Szczepańskiej z Paczkowa. Wyróżnienia specjalne powędrowały do Zespółu Poezji z GOK Reńska Wieś, Alicji Czajkowskiej z Paczkowa oraz Natalii Dyrdy z Paczkowa.

Wykonawców oceniało jury w składzie: Barbara Beuth, Piotr Kirstein, Paweł Konieczny, Leszek Kopeć oraz Rafał Nosal. Sędziowie oceniali prezentowane utwory pod względem muzycznym (aranżacja, interpretacja), literackim oraz pod kątem ich szerokiej popularyzacji. Kolejny TEREPACZKÓW już za rok.

Foto: Lesław Cudyk

3 KOMENTARZE

  1. Na stronie internetowej Paczkow.pl sa m.inn.takie rodzynki:” a całość zakończyła się występem Andrzeja Sikorowskiego i Maji Sikorowskiej z zespołem.” oraz URZĄD MIEJSKI W PACZKOWIE
    48-370 Paczków, ul. Rynek 1 Bylo juz kiedys nadzieji a do ulic dolaczyl teraz Rynek. Czy dysortografolodzy powinni redagowac pisma w Urzedzie????

  2. Taka impreza powinna odbywać się w Miejskim Domu Kultury, ale niestety tak nie jest, bo trudno dogadać się z dyrektorem tej instytucji – nawet nikt nie chce wynająć lokalu „Jagienka”, nikt (poza seniorami) nie chce tam już nic organizować. Cóż jaki Pan taki kram. Panie Burmistrzu trzeba by coś z tym zrobić.

  3. Gratuluję organizatorom i cieszę się, że starczyło im determinacji, żeby powrócić z tą imprezą. Portalowi gratuluję świetnej jakości zdjęć!

Leave a Reply