13 stycznia po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Akcję jak co roku wspiera paczkowski Ośrodek Kultury.

W najbliższą niedzielę odbędzie się 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak informują organizatorzy, tym razem pieniądze zebrane podczas kwesty zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Tradycyjnie paczkowskiej zbiórce WOŚP towarzyszyć będą wydarzenia artystyczne. O godz. 15:00 w Ośrodku Kultury rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią: zespoły ECHO, Dzięwiętliczanki, podopieczni Stowarzyszenia Kultury Osób Niepełnosprawnych „Więź”, wokaliści i instrumentaliści z OKiR, a także zespoły HUE oraz Kaliber. Całość zamknie tradycyjne „Światełko do nieba”.

 

31 KOMENTARZE

 1. Dzieci będą żebrać dla hochsztaplera za dziękuję,bo większość kasy idzie na jego konto i jego rodziny.
  Dla szpitali coś kupi,aby zamydlić oczy frajerom , których będzie dalej doić.

 2. Teraz, to już tak zwana kicha, ale w przyszłym 2020 roku, WOŚP będzie grała na rzecz nieograniczonego dostępu do ręcznej, nieskomplikowanej maszynki umożliwiającej chałupnicze namnażanie szarych komórek.
  Coś w rodzaju ewolucyjnej cefalizacji z wykorzystaniem katalizatora z buraków.
  Anonimie, nie przegap tej szansy, i już od dzisiaj odkładaj środki na przyszłoroczną kwestę.

 3. Teraz to juz wiadomo dlaczego „alien” taki mádry. Ma on po prostu „dostép do récznej, nieskomplikowanej maszynki umozliwiajácej chalupnicze namnazanie szarych komórek”.
  Alien po prostu récznie, chalupniczo uzupelnia brakujáce szare komórki.
  Jak jak tu z takim mozna konkurowac mádrosciá.
  Alien obecuje jednak, ze w przyszlym roku, jak sié odlozy srodki (chyba pieniézne!?) na fundacje malzenstwa Owsiaków (Jurek Owsiak i jego zona Niedzwiedzka-Owsiak) to mozna bédzie równiez miec nieograniczony dostép do tej „maszynki” i niewazne przez którá ze spólek rodziny Owsiaków odbéda sié transfery pieniezne : „Zloty Melon”, „Mrówka Cala”, „Czysta Sprawa” czy innej -buisness must go
  Jedno jest pewne, ze jezeli „maszynka” sié rozpowszechni to nalezy spodziewac sié podwyzki cen buraków – katalizator tej maszynki.
  Alien nie podzielil sié jednak wiedzá o jakie buraki chodzi (czerwone, cukrowe czy pastewne).

  • O buraki mentalne Ty poligloto! Pisanie i czytanie po polsku Ci wychodzi nieszczególnie, to teraz wziąłeś się za poprawki w Oxford English Dictionary?
   Teraz już wiesz o jakie buraki chodzi?

   • Tak ! O buraki utrzymujące pasożyta i jego rodzinę, a może ,,filantropa” rozdającego cudze pieniądze,ale w małej ilości,żeby jemu i rodzinie zostało więcej.
    Tak więc składaj i módl się o więcej dla twojego guru przekręta.

   • Oczywiście, osobiście przeglądasz raporty z działalności fundacji, że tak się wypowiadasz. Ja jedynie patrzę ile moje dzieci na tym „skorzystały”.

    • To proszé podac ile konkretnie twoje dzieci na tym skorzystaly ?

     W rekordowym roku Owsiak zebral 105 mln. zl a roczny budzet NFZ to ok. 70-80 mld zl czyli zbiórka Owsiaka to ok. 0,13% potrzeb podstawowej sluzby zdrowia.
     Owsiak musialby wiéc sprézyc sié 6-krotnie aby uzyskac 1% potrzeb. A ile z tej zbiórki faktycznie przekazuje to wie tylko ON a reszta tyle ile ON uzna za wskazane :(
     Prawie 70-letni facet w czerwonych portkach w koszulce z napisem „Konstytucja” ma w bardzo „glébokim powazaniu” orzeczenia polskiego sádu i nie pokazuje sprawozdan finansowych do czego zostal zobowiázany – i co mu zrobicie ?

     • A powinien włożyć portki żółte i koszulkę z napisem „Miette, wyrocznia w dziedzinie historii, językoznawstwa, wielki anglista i do tego niepospolity matematyk”
      A dlaczego tego nie robi? Bo puszki na datki musiałyby być sześciokrotnie większe! I kto by tu udźwignął?
      Miette będzie kozaczył, aż zły los zmusi go do skorzystania z zakupionego w ramach WOŚP sprzętu. Wtedy zejdzie mu trochę smogu i rura mu zmięknie.

 4. No i co z tego, ze „matura zdana na piéc (z matmy) a dla niektórych jestem wart mniej niz zero, mniej niz zero ” jak spiewal Jan B.
  Alien najwyrazniej mnie nie ceni i nie lubi, zadnych merytorycznych argumentów tylko same wycieczki ad personam. Alien moze cos z meritum: dlaczego Owsiak ma miec zólte portki, no chyba ze to uplyw czasu no i jest uplyw ….
  Ze sprzétu zakupionego przez Owsiaka pewnie nie skorzystam, bo to zaledwie 1 promil w NFZ, wiékszosc ma trafic na oddzialy dzieciece a poza tym ci co nie dajá nie skorzystajá jak zapowiedzial sam szef.

  Czesc Sie ma

  i króciutki filmik

  https://youtu.be/estPX_OP6qQ

 5. Miette czy jak tam wolisz mieeeetee,bo beczysz jak koza nie obrazajac zwierząt oczywiscie.Jesteś zazdrosny czy zawistny?Albo inaczej żalisz się nad swoim losem snoba i egoisty czy chwalisz swoją głupotą .Czy ktoś cię prosi albo wręcz każe dać twój nędzny grosz?Chyba nie, więc nie zarażaj ludzi chamstwem i idiotyzmem.Całe szczęście że każdy ma swój rozum.A NFZ to skąd bierze kasę ?Żadna łaska w końcu łoją z nas co miesiąc.Obyś nigdy nie musiał korzystać z tej pomocy,bo jak masz sumienie….chociaż nie, ty nie masz sumienia.(Zwroty grzecznościowe specjalnie z małej litery)

  • Magda uslyszala kilka slów prawdy i jakie ma argumenty – ZADNYCH. Wiéc pozostajá wyzwiska : chamstwo, idiotyzm, snob, egoista, brak sumienia, glupota, zazdrosc, zawisc i porównanie do beczenia kozy. I to wszystko w tekscie na 7 linijek :(
   A prawdá jest, ze w kazdá drugá niedzielé stycznia zalewa wszechogarniajacy szantaz moralny: ” co dziecku nie dasz !?” przed którym nie ma schronienia: z telewizji, z radio, na ulicy, po wyjsciu z Kosciola (wrogowi Koscila nie przeszkadza zbieranie tam datków).
   A drab za rogiem zabiera dzieciom datki strojác sié w zbawiciela polskiej sluzby zdrowia.

   Magda, ty nie uzylas zwrotów grzecznosciowych – uzywasz zaimków dzierzawczych, które z zasady pisze sié z malej litery; przynajmniej tak kiedys uczono w podstawówce. No, chyba ze sié zmienilo.
   O tempora o mores

   • Niechlubnie poPISujesz się językiem polskim, błaźnisz się angielszczyzną, teraz jeszcze język Cycerona profanujesz?
    Ty z tym swoim intelektem, co najwyżej możesz sobie wystukać ” o tępoto, o moja”

   • Emocje nie sa najlepszym doradcá. Zamiast wyzwisk i inwektyw moze lepiej zapoznac sie z faktami i uzbrojony w taka wiedze usiasc do dyskusji.
    A fakty sa dla Owsiaka porazajace.
    Kilka danych ze strony zbiórki.gov.pl – strona Ministerstwa Spraw Wewnetrznych i Administracji:

    1.2017 rok – Final Fundacji WOSP dla wyrównania szans w leczeniu noworodków, nr zbiorki 2017/5139/OR do dzisiaj nierozliczona;

    2. 2016 rok – WOSP, nr zbiorki 2016/4026/OR – zebrano 68,5 mln zl do dnia dzisiejszego rozliczono na zakupy tylko 27,9 mln zl

    I tak mozna dalej wyszukiwac,
    Czy nadal chcesz dyskutowac z faktami………

    A jak wyglada teraz ten twój czerep ????

 6. Miette nie widzę sensu dalej z toba prowadzić rozmowy,gdyż poziom u ciebie niski i wiedza o pisowni również . Tak jak napisał anonim szkoda czasu.Miłego Dnia życzę.

 7. Ja niewiem co się dzieje w tym paczkowie. Dziad na dziadzie zbiórka pomaga krajowi bo politycy nic nie zrobią Zamiast się cieszyć bo w szpitalach 70% sprzętu jest z naklejka orkiestry. Gość też musi zarobić

  • Jolu ! To, ze na twojej lodówce naklejone zostanie serduszko to jeszcze nie swiadczy ze jest ona z darów fundacji malzenstwa Owsiaków. Drukowac serduszka mozna do woli, tak wiele to nie kosztuje, a pózniej nakleja sié gdzie popadnie.

   Fakty sá jednak bezlitosne – calodzienna zbiorka fundacji Owsiaków nie starczy na jeden dzien utrzymania sluzby zdrowia gdzie co najmniej polowa wydatków to zakup i utrzymanie sprzétu.

   Sie ma

 8. Czytam i jestem w szoku… nasz NFZ moze i ma grube pieniądze ale co z tego jak my ludzie nic z tego nie mamy. Do lekarzy dymamy prywatnie, za badania placimy sami… bo jak przychodzi choroba to sie okazuje ze do specjalisty na NFZ kolejka na kilka lat! Czy ktokolwiek z Was plujących na Owsiaka byl np na oddziale neonatologicznym gdzie ratuje sie wcześniaki? Ja miałam tą wątpliwą przyjemność…. i widzialam czyj sprzęt ratuje życie mojego dziecka. Rozmawialam z pielegniarkami które pracowaly po 35 lat…. opowiadały jak sytuacja wygladala przed WOŚP kiedy nie bylo podstawowego sprzętu. Kiedy szpitala nie bylo stac na automatyzację zmiany butli z tlenem i dzieci niewydolne oddechowo trzeba bylo wentylować ręcznie przez czas kiedy tlenu zabraklo! A gdzie mowa o inkubatorach i calej reszcie! Owsiak dokonał rewolucji. Bo kupil masę sprzętu. Fundacja Polsat zrobila remont oddzialu i w ten sposob szpital mogl ogarnąć kwestie tlenu bo az sie prosilo…. kiedy pod względem sprzętu oddzial mógł ratować więcej dzieci. Kazda z nich, drżąca o zycie wcześniaków ktore przeszly przez oddzial naplula by Wam w geby.
  WOŚP kazdego roku prowadzi też szkolenia dla nauczycieli z zakresu pierwszej pomocy. Dostarcza sprzet i materialy. Dzieci w szkołach mają później kursy. Życzę Wam mądrości i milosci w sercach do drugiego czlowieka oraz tego abyście nigdy nie potrzebowali pomocy tego oplutego Owsiaka.

  • Główny powód tej antyspołecznej postawy, czyli propaganda KK, chyba zaczyna się nieco pozytywnie reformować. Gorzka pigułka w postaci zdystansowania przez WOŚP Caritas już dawno przełknięta. Świadomość, że Polacy bardziej kochają bliźniego niż księdza, też przetrawiona. A więc chyba idzie ku lepszemu. A resztki tych, których czoło myślą głębszą nigdy się nie zmarszczyło, podzielą los dinozaurów.
   Ciekawy jestem, co będzie, kiedy kurz nieco opadnie i J. Owsiak zacznie pisać cywilne pozwy o pomówienia przeciwko tym pozornie bezimiennym „komentatorom”
   Zapewne wzorem Owsiaka, sądy nie będą w ramach wydawanych wyroków zalecać uprawianie seksu w celu poczucia w sercu motyli.
   Jestem przekonany, że z roku na rok, dziwić będziemy się coraz mniej.
   Psy szczekają, karawana idzie dalej…..

   • Alien’owi zupenie juz mózg zlasowalo. Tezé ze WOSP zdystansowala Caritas moze napisac ktos nie znajacy realiów i to mocno umyslowo ociézaly. A wszystarczy poszperac w internecie aby sie dowiedziec, ze Caritas to organiacja charytatywna o zasiégu miedzynarodowym. W Polsce Caritas prowadzi miedzy innymi: 33 szpitale, 244 ambulatoriów, 267 domów starców i opieki, 538 sierocinców, 1462 osrodków wychowawczych. To wszystko utrzymywane jest z datków spolecznych, dochodów Kosciola a takze z budzetu panstwa, dochodów wlasnych gospodarstw rolnych a wiec i dotacji unijnych.
    Porównywac Caritas dziala od chyba 100 lat, codziennie wspomagajác potrzebujacych do jednorazowej acz cyklicznej akcji Owsiaka moze ktos o umysle Winnie the Pooh.:) – chociaz on byl niezwykle sympatyczny.

    Alien pisze slowami zywcem wyjétymi z „Poradnika agitatora” wydawanego przez bylá PZPR. Myslalem, ze to juz relikt historii a okazuje sie ze jeszcze sie uchowal w Paczkowie.
    Trzeba tez przyznac, ze swiadomosc ludzi jakby wiéksza, datki w tym roku mniejsze i chyba rekordu nie bédzie; wieczorem cos ponad 40 mln zl

    Owsiak pewnie juz nikogo do sádu nie poda bo zaczyna przegrywac sprawy, ostatnio z posel Pawlowicz, którá powinien przeprosic.

    Szkoda tylko, ze piekna idea zbiórek charytatywnyc zostala zbrukana przez pazernosc, chciwosc, ideologié i polityké. Ale czy bez ideologii i polityki Owsiak z rodziná móglby krécic lody :)

 9. Jestem nieszczęśliwy iż nic z tych dobrowolnych datków nie przypadło mi w udziale-dlatego jestem taki sfrustrowany i złośliwy :(

  • To nie jest mój tekst, na mojej klawiaturze nie mam polskich liter.
   Podszywanie sié pod inna osobé bez jej zgody jest czynem przestépczym.

Leave a Reply