Zabytkowy parowóz przejechał przez Paczków [wideo]

10
Lokomotywa parowa Ol49-69 wjeżdża na peron w Paczkowie

Zapach dymu i charakterystyczny stukot kół starego parowozu – przez Paczków przejechała zabytkowa lokomotywa.

Spora atrakcja czekała dziś na miłośników kolei na paczkowskim dworcu PKP. Po godz. 12 przez tutejszą stację przejechał pociąg PIERŚCIEŃ ciągnięty przez zabytkowy parowóz.

Lokomotywa poprowadziła 6-wagonowy skład z Wrocławia m.in. przez Paczków, Nysę, Głuchołazy i Brzeg, by wrócić z powrotem do Wrocławia. Przejazd pociągu PIERŚCIEŃ odbył się w ramach imprezy organizowanej przez poznański Instytut Rozwoju i Promocji Kolei. Bilety za turystyczny przejazd całą trasą kosztowały ponad 100 zł. Niestety ze względu na opóźnienie skład nie zatrzymał się w Paczkowie. Pociąg dojechał do naszego miasta niemal dwie godziny później niż zakładał rozkład.

Ciągnąca skład lokomotywa parowa Ol49-69 została wyprodukowana w 1953 r. i pochodzi z Wolsztyńskiej Parowozowni PKP Cargo. Podobne pociągi można było zobaczyć na torach jeszcze 25 lat temu.

10 KOMENTARZE

  1. Huknęło ,dmuchnęło i przejechało. To był pociąg na miarę czasów i na jaki zasługuje pani premier na swoje wyjazdowe posiedzenia rządu a nie pierodlino.

  2. i tyle trzeba było iść z miasta żeby kupę złomu oglądnąć i syfiastą stacje PKP ,żałosne.Zajebiście zadbana stacja kolejowa,jak by ostatni pociąg przejechał 50 lat temu

  3. Trzeba zaprosić Ewę to wyremontują stacje i puszczą kilka pociągów pasażerskich że niby jest ruch jak w latach 70 i 80 tych. Po naszej stacji widać jaki skok dokonał ten kraj w ciągu ostatnich lat.

Leave a Reply