Zawody karpiowe na Zalewie Paczkowskim

0

W maju na Zalewie Paczkowskim odbędzie się czwarta edycja Otwartych Mistrzostw Ziemi Ząbkowickiej w Karpiowaniu. Chętni do udziału w rywalizacji mogą dokonywać zapisów do 15 maja. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa wszystkich miłośników wędkarstwa.

Tym razem zawody odbędą się na Zbiorniku Topola od strony wsi Błotnica. Od 23 do 26 maja przez cztery dni i trzy noce “non stop” miłośnicy połowów ryb karpiowatych będą walczyć o tytuł mistrza i cenne nagrody.

– Topola to blisko 270 ha zaporówka, która skrywa w swych wodach karpie i amury naprawdę godnych rozmiarów. Zalew nie jest łatwym łowiskiem, a wręcz wymagającym, ale za włożony trud potrafi wynagrodzić, dzikimi, ponad 20 kg rybami. – mówi Daniel Ciepierski, organizator zawodów.

Zawody mają charakter towarzyski, promują zasadę NO KILL, uczą poszanowania środowiska naturalnego oraz dbałości o zdrowie i kondycję ryb.

Początek rywalizacji zaplanowany jest na czwartek 23 maja godz. 14:00. Koniec nastąpi w niedzielę 26 maja o godz. 11:00, a oficjalne zakończenie i wręczenie nagród zaplanowano na godz. 12:30.

Jak twierdzą organizatorzy „Topola” w porównaniu do „Kozielna” jest na dzień dzisiejszy o wiele atrakcyjniejsza dla wędkarzy, szczególnie ze względu na znacznie większą populację ryb karpiowatych, w tym oczywiście karpi. – Jest to czysty zbiornik chętnie odwiedzany przez karpiarzy, miłośników drgającej szczytówki oraz spinningistów. Sezon na drapieżniki jednak rozpoczyna się dopiero w czerwcu i do tego czasu zestawy karpiowe pozostają w dobrych relacjach z amatorami obrotówek, twisterów i ripperów. – mówi organizator majowych zawodów. – Najlepszy czas na łowienie karpi i amurów w zbiorniku przypada na miesiące maj – czerwiec, oraz wrzesień – listopad. Latem lepiej wybrać się w inne miejsca, zbiornik bowiem oblegają sympatycy kąpieli i sportów wodnych. – dodaje.

Głównym organizatorem zawodów jest Carp Team Ząbkowice Śląskie natomiast współorganizatorem Koło PZW Ząbkowice Śląskie. Patronatem zawody jak do tej pory objęli: RZGW Wrocław, PZW Okręg Wałbrzych, PZW Koło Ząbkowice Śląskie, Senator RP Stanisław Jurcewicz, Starosta Ząbkowicki, Burmistrz Ząbkowic Śląskich, Burmistrz Złotego Stoku, Burmistrz Ziębic, Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki. Patronat medialny nad imprezą sprawuje Paczkow24.pl.

Zgłoszenia zespołów można dokonywać u pana Daniela Ciepierskiego – telefonicznie (603 129 423) lub mailowo na adres: dlamian@wp.pl. Ostateczny termin zgłaszania ekip upływa 15 maja. Zgłoszenie powinno zawierać: imiona i nazwiska osób biorących udział w zawodach, dane kontaktowe, numer telefonu, e-mail oraz adres do korespondencji. Szczegóły w REGULAMINIE.

Leave a Reply