Zbiórka krwi w Kamienicy – podsumowanie akcji

0

Sukcesem zakończyła się kolejna zbiórka krwi organizowana przez KrewnicyClub z Kamienicy. Akcja rozpoczęła się w miniony czwartek, kilka minut po godzinie 9.00 i zakończyła tuż przed 13.

Podczas czterech godzin jej trwania zarejestrowano 22 osoby, z czego 19 oddało krew. Udało się zebrać 8,55 litra cennego płynu. To bardzo dużo zważywszy na porę dnia.


– Cała akcja przebiegła sprawnie i bez żadnych problemów, jesteśmy zadowoleni z frekwencji. Mimo, że trwa okres wakacyjny, wiele osób przyszło i poświęciło kilkanaście minut, aby pomóc w ratowaniu życia innych. Możemy być dumni z naszych krwiodawców, że nie są obojętni. W innych akcjach prowadzonych przez RCKiK w Opolu, zdarzało się, że przez 8 godzin krew oddała tylko jedna osoba – mówi Marcin Śpiewak, organizator akcji.


KrewniacyClub Kamienica oraz RCKiK w Opolu składają podziękowania patronom medialnym (Paczków24.pl, Nowiny Nyskie, Paczkow.pl) oraz przede wszystkim osobom, które odpowiedziały na apel, przyszły i podzieliły sie najcenniejszym darem jaki możemy dać innej osobie. Kolejna akcja już za kilka miesięcy.

{loadposition adsense1}

 

Leave a Reply