Pracowity dzień paczkowskich strażaków. W związku z silnym wiatrem straż pożarna interweniowała wczoraj kilkanaście razy.

Straż pożarna miała wczoraj ręce pełne roboty. Na terenie całego powiatu odnotowano 56 interwencji związanych ze skutkami silnego wiatru. W samej gminie Paczków strażacy wyjeżdżali kilkanaście razy.

Przez kilka godzin zablokowana była obwodnica, gdzie wiatr przewrócił samochód ciężarowy. Policja wyznaczyła objazd przez Kamienicę. Do podobnego zdarzenia doszło na drodze krajowej 46 między Ściborzem a Frydrychowem. Silny podmuch dosłownie rozszarpał tam naczepę.

Główne działania straży skupiały się jednak na walce z powalonymi drzewami. Jedno z nich runęło obok paczkowskiego Komisariatu Policji, inne spadło na trzy samochody pozostawione na parkingu. Tradycyjnie już konary spadały też na plantach miejskich oraz na cmentarzu. Na szczęście w wyniku silnego wiatru nikt nie został ranny.

2 KOMENTARZE

  1. Nie popisał się PACZKÓW 24 w czasie (a właściwie przed) wichury 30 pazdziernika! Nie było ostrzeżenia o niebezpiecznych zjawiskach,nie było relacji na żywo. Podobnie zachowało się Gminne Centrum Ostrzegania.Jedynie prywatna stacja meteo w Paczkowie stanęła na wysokości zadania i ostrzegła przed silnym wiatrem.Brawo STACJA!!!

  2. Paczków 24 chyba się zaniedbuje.Mało informacji, nie na bieżąco.Szkoda ,że nie ma innej konkurencyjnej strony, gdzie komentarze były by zawsze udostępniane i nie usuwane.

Leave a Reply