Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu

0

Kaplica cmentarna w Paczkowie

Jutro dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku parkingi w okolicach cmentarzy zapełnią się po brzegi, zwiększy się również ilość pieszych. W Paczkowie w związku z przewidywanymi utrudnieniami komunikacyjnymi wprowadzone zostały czasowe zmiany organizacji ruchu, które mają na celu ułatwienie dojazdu i poprawę bezpieczeństwa odwiedzających cmentarz.

Kaplica cmentarna w Paczkowie

Jutro dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku parkingi w okolicach cmentarzy zapełnią się po brzegi, zwiększy się również ilość pieszych. W Paczkowie w związku z przewidywanymi utrudnieniami komunikacyjnymi wprowadzone zostały czasowe zmiany organizacji ruchu, które mają na celu ułatwienie dojazdu i poprawę bezpieczeństwa odwiedzających cmentarz.

Zmiany dotyczą m.in. wprowadzenia zakazu parkowania w bezpośredniej bliskości głównego wejścia. Całkowity zakaz parkowania i postoju po obu stronach obowiązuje również wzdłuż ulicy Zawadzkiego, na całej długości alei parkowej.

Dla odwiedzających nekropolię udostępniony zostanie parking Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji, plac w okolicach ulic Chrobrego i Sobieskiego, zamknięta na co dzień ulica Wojska Polskiego (pomiędzy Szkołą Podstawową nr 2 a budynkiem Domu Dziecka) oraz teren dawnej stacji benzynowej.

Nad bezpieczeństwem i płynnością ruchu w okolicach paczkowskiego cmentarza czuwać będą patrole straży miejskiej i policji. Podczas trwania akcji strażnicy będą do dyspozycji pod numerem telefonu (77) 431 62 31 oraz alarmowym 986. Uwagi i prośby o interwencje można będzie również zgłaszać bezpośrednio do pełniących służbę patroli. Z uwagi na dużą liczbę przyjezdnych straż miejska zachęca mieszkańców Paczkowa do wybrania się na cmentarz pieszo.

Przypominamy również o trwającej na drogach ogólnopolskiej policyjnej akcji „Znicz”. W tym roku weźmie w niej udział 10 tys. funkcjonariuszy z całego kraju. Warto ściągnąć nogę z gazu, gdyż spodziewać się można wzmożonych kontroli prędkości. Stróże prawa będą też sprawdzać trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie cmentarzy i przypomina o tym, by w zaparkowanych samochodach nie pozostawiać w widocznych miejscach wartościowych przedmiotów.

 

{loadposition adsense1} 

Leave a Reply