Zmieniona formuła Dni Paczkowa! Posłuchali

0

Jak poinformował na swojej stronie internetowej Urząd Miasta, Paczków został wybrany przez opolski oddział Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków na miejsce otwarcia tegorocznych wojewódzkich obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. EDD to projekt edukacyjny mający na celu szeroko pojętą edukację historyczną i kulturalną oraz promowanie regionalnego dziedzictwa. Kolejna edycja imprezy, która w tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Od pomysłu do przemysłu” tradycyjnie będzie miała miejsce w dwa wrześniowe weekendy – 11 i 12 oraz 18 i 19. Tym razem organizatorzy chcą zainteresować społeczeństwo obiektami przemysłowymi, zabytkami techniki, a także przypomnieć ginące zawody, oraz obecnie często już zapomniane tradycje, święta i obrzędy związane z działalnością produkcyjną.

Jeszcze bardziej zainteresowało nas jednak co innego. Na paczkow.pl możemy przeczytać także:

 

„Intencją władz Paczkowa jest połączenie jednego z wrześniowych weekendów EDD z obchodami święta miasta – Dniami Paczkowa. Włodarze miasta i nowy dyrektor OKiR Andrzej Kłoczko już teraz przygotowują wizję nowej formuły tej imprezy. Tegoroczne połączenie nowych Dni Paczkowa z EDD niesie ze sobą wiele atutów: organizację uda się wesprzeć środkami z zewnątrz, a „święto miasta” zyska dodatkową promocję (pilotowaną również przez KOBiDZ), co w połączeniu z interesującym programem może zwiastować sporą frekwencję. Dzięki temu nadarzy się znakomita okazja zaprezentowania nowej formuły Dni Paczkowa większej ilości ludzi. Organizatorzy chcą w ten sposób rozpocząć budowę nowej marki Dni Paczkowa – cyklicznej wrześniowej imprezy masowej, opartej w dużej mierze na tematyce związanej ze średniowiecznymi korzeniami „Polskiego Carcassonne„.”


I o to właśnie chodziło! Cieszymy się, że pomysł, który kilkakrotnie wysuwaliśmy, (m.in. w artykule pt. „Co dalej z Dniami Paczkowa?” z 17 sierpnia 2009) został doceniony przez nasze władze i będzie realizowany. Co prawda wrześniowy termin może być dyskusyjny, ale gorąco kibicujemy i trzymamy kciuki za powodzenie imprezy.

Urząd wystosował też apel do mieszkańców o zgłaszanie wszelkich pomysłów i sugestii w związku z Dniami Paczkowa. Chciałoby się rzec – NARESZCIE, bo do tej pory zdecydowanie brakowało konsultacji społecznych. I my wkrótce na naszych łamach postaramy się na ten apel odpowiedzieć.

 

{loadposition adsense1}.

Leave a Reply