Znamy nowego proboszcza parafii w Paczkowie

7
Ksiądz Jarosław Ostrowski. Foto: Parafia Ligota Turawska

Kuria Diecezji Opolskiej ogłosiła nazwiska nowego proboszcza i wikariuszy parafii Św. Jana Ewangelisty w Paczkowie.

 

[ads1]

 

Kilka dni temu biskup Andrzej Czaja podpisał dekrety nominujące i odwołujące proboszczów i wikariuszy w Diecezji Opolskiej.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Kurię, pod koniec sierpnia wieloletni proboszcz parafii pw. Św. Jana Ewangelisty w Paczkowie, ksiądz Edward Henne przejdzie na emeryturę. Jego miejsce zajmie ks. Jarosław Ostrowski. Jak dowiadujemy się ze stron Diecezji, Paczków będzie pierwszą parafią prowadzoną przez duchownego. Obecnie ksiądz Ostrowski pełni funkcję wikariusza w kościele Najświętszej Maryi Panny w Jemielnicy w powiecie Strzeleckim.

Jak możemy wyczytać w sieci, w swojej dotychczasowej pracy duszpasterskiej ksiądz dał się poznać jako wyjątkowo aktywny duchowny i świetny organizator dużo pracujący z młodzieżą. Był inicjatorem m.in. „Sztafety Różańcowej”, będącej częścią obchodów Roku Wiary w Diecezji Opolskiej, czy poprzedzanych modlitwą różańcową biegów pn. „Dyszka dla serca”.

Za to ostatnie przedsięwzięcie ks. Ostrowski został niedawno wyróżniony nagrodą Tulipan Narodowego Dnia Życia w kategorii Inicjatywa społeczna. – Podczas imprezy każde 600 metrów wokół stawu przy kościele w Jemielnicy to pieniądze dla Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. – mówił duchowny w rozmowie z Radiem Opole. – W biegu mogą brać udział rodzice z dziećmi, dzieci lub sami małżonkowie. Wcześniej prowadzę zbiórkę pieniędzy do tzw. puli sponsorowanej, a liczba potrzebnych okrążeń jest ustalona na podstawie zebranej kwoty. Jedno kółko to 10 zł dla fundacji. – wyjaśniał po gali wręczenia statuetek.

Nowy proboszcz obejmie paczkowską parafię już 24 sierpnia. Tego samego dnia wierni pożegnają odchodzącego księdza Edwarda Henne.

Wraz z ks. Ostrowskim w kościele Św. Jana Ewangelisty pojawią się też dwaj wikariusze: ks. Arkadiusz Książek, dotychczasowy wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich oraz ks. Leszek Machulak, dotychczasowy wikariusz parafii Św. Jana Chrzciciela w Raciborzu. Księża Tomasz Wrona i Łukasz Gniła przejdą natomiast kolejno do parafii Św. Jakuba i Św. Agnieszki w Nysie oraz Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich.

7 KOMENTARZE

  1. Powodów zapewne znalazło by sie kilka. Moim zdaniem najważniejszy jest taki że, każda zmiana niesie ze sobą nowe doświadczenia, wyzwania i naukę. Wikariusze to w większości młodzi ludzie więc potrzebują rozwoju, a różne środowiska są dla nich jak woda na młyn.. Jezus Chrystus też nie siedział w miejscu, nauczał chodząc od miasta do miasta. Z tego miejsca ogromne podziękowania dla ustępującego proboszcza. Nie bez przesady można powiedzieć że przez wiele lat był ikoną Paczkowa i na wiele lat jeszcze nią będzie. Zawsze wyrazisty, inteligentny, szlachetny i z własnym, niekiedy bardzo twardym zdaniem, a ludzi z charakterem się ceni. Wysoko postawiona poprzeczka dla następcy.

  2. Proboszcz Edward Henne to medrzec ikona i swiadectwo wiary. Dziekuje za jego obecność i wiare. Jego postawa szacunek. Bez interesowność. Ikonswiecia Paczkowa. Haryzma. Ludzie On poswiecil zycie dla nas, jak ktos powie ze robil to dla kasy niech stuknie sie w glowe. prawdziwa wiara . dziekuje za jego swiadectwo

  3. Szkoda, że w Kamienicy nie zmieniają księdza, który bezcześci zwłoki podczas pogrzebów, poniża je oraz rodzinę, odmawia sakramentów, wyzywa dzieci od debili. Ciekawy jestem czy odmówił sakramentów swoim dzieciom ??? Wyznaje zasadę kto da więcej ten jest wierzący. Nie wnosi nic dobrego ! Coraz więcej ludzi przez niego odwraca się od kościoła. Kościół wnet zacznie świecić pustkami !!!!

Leave a Reply