Złotówka zamiast… złotówki

0

Złotówka zamiast... złotówki

Trwa spór kupców z władzami miasta. W miniony czwartek odbyło się kolejne spotkanie poświęcone wysokości opłat za parkowanie. Tym razem przedstawiciele Stowarzyszenia Kupców rozmawiali z członkami komisji budżetowej paczkowskiej Rady Miejskiej.

Złotówka zamiast... złotówki

Trwa spór kupców z władzami miasta. W miniony czwartek odbyło się kolejne spotkanie poświęcone wysokości opłat za parkowanie. Tym razem przedstawiciele Stowarzyszenia Kupców rozmawiali z członkami komisji budżetowej paczkowskiej Rady Miejskiej.

Nastroje przed spotkaniem były bardzo dobre. Podczas poprzednich rozmów burmistrz przyjął do wiadomości propozycję handlowców dotyczącą całkowitej rezygnacji z opłat parkingowych i poinformował, że przekaże ją do rozpatrzenia Radzie.

Dodatkowe nadzieję rozbudziła wypowiedź, która ukazała się na łamach prasy na dwa dni przed czwartkowym spotkaniem. W rozmowie z Nowinami Nyskimi Wyczałkowski zaproponował, aby strefa płatnego parkowania funkcjonowała tylko do końca roku ze stawką obniżoną do 50 gr za pół godziny. Taką wiadomość kupcy przyjęli z entuzjazmem.

Niestety propozycja, która padła na łamach gazety, na posiedzeniu komisji już się nie pojawiła, a nadzieja na rychłe rozwiązanie problemu prysła wraz z odczytaniem stanowiska, nieobecnego na posiedzeniu burmistrza. W swoim piśmie zamiast obniżenia opłaty parkingowej, zaproponował on dodatkową stawkę w wysokości 50 gr za 15 minut postoju.

Na sali wywiązała się gwałtowna dyskusja, a kupcy nie kryli swego oburzenia, że po wielu godzinach rozmów i wydawałoby się wypracowanym już rozwiązaniu, praktycznie wrócono do punktu wyjścia, sugerując propozycję, które niewiele zmienia i pozostawia opłaty na aktualnym poziomie.

W rezultacie po raz kolejny nie udało się osiągnąć żadnego konkretnego porozumienia, a kupców odprawiono z kwitkiem. Sprawa strefy płatnego parkowania powróci pod obrady podczas wspólnego posiedzenia komisji Rady Miejskiej w najbliższy czwartek.

foto: sxc.hu 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply