Zacięty mecz i przegrana w tie-breaku

0

23 października UKS Lider rozegrał swój kolejny mecz w opolskiej III lidze siatkówki mężczyzn. Tym razem paczkowianie, występując w roli gości zmierzyli się z  drużyną Klubu Sportowego „Siatkarz” z sąsiedniego Otmuchowa.

Pierwsze dwa sety gospodarze wygrali dość gładko 25-18 i 25-18. Trzecia część spotkania należała do podopiecznych Mariusza Kwietnia, którzy poderwali się do ambitnej walki, chwilowo przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W końcówce seta, po paru nieudanych akcjach, kilkupunktowa przewaga, którą wypracował sobie Lider została niestety roztrwoniona. Otmuchowianie odrobili straty, zdobyli piłkę meczową, a widmo przegranej 3-0 zawisło w powietrzu. Ostatecznie jednak set zakończył się szczeliwie dla paczkowian, zwycięstwem 28-30.

Początkowa faza czwartej części spotkania to również niezwykle wyrównana gra obu zespołów. Przy stanie 13-13 UKS wyszedł na prowadzenie i do końca kontrolował grę, zwyciężając 23-25 i doprowadzając tym samym do tie-breaku.

Rozstrzygający piąty set zapowiadał się dla Lidera obiecująco – po wyrównanej walce drużyna trenera Kwietnia chwilowo wyszła nawet na prowadzenie. Pechowy okazał się jednak moment zmiany stron. Od stanu 8-7 dla Lidera, Siatkarz zdobył siedem punktów z rzędu, „odskoczył” na 14-8 i ostatecznie zwyciężył 15-9 ustalając tym samym końcowy wynik spotkania na 3-2.

W najbliższą sobotę 6 listopada nasi siatkarze wystąpią w roli gospodarzy. O godzinie 17:00 w hali Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji podejmą trzeci w tabeli MGOKSiR Korfantów.

Mimo kolejnej porażki mamy również dobre wieści – całkiem niedawno wystartowała nowa odsłona strony internetowej Uczniowskiego Klubu Sportowego Lider Paczków. Pod adresem http://uks-lider-paczkow.pl już wkrótce znajdziemy aktualne tabele ligowe, informacje dotyczące drużyny, najbliższych meczy, wydarzeń z parkietów siatkarskich Opolszczyzny, a także galerię zdjęć.

KS Siatkarz Otmuchów – UKS Lider 3:2 (25:18, 25:18,28:30, 23:25, 15-9)

Skład UKS Lider Paczków: Łukasz Bugański, Damian Pindel, Grzegorz Hulbój, Patryk Filip, Tomasz Hebel, Bartosz Bocheński, Łukasz Zarzecki, Zdzisław Folęga.

Skład KS Siatkarz Otmuchów: Grociak , Przybyszewski, Krzyśków, Pawelak, Zbróg, Wierzbicki, Bednarczyk, Skowron, Juras, Tokarczyk, Pohler, Malina