Uwaga! Zmiana miejsca świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej w Nysie!

Od wczoraj przychodnia świadcząca nocną i świąteczna opiekę medyczną na rzecz mieszkańców powiatu nyskiego ma nowy adres. „Optima” przenosi się z dzierżawionego od nyskiego ZOZ budynku przy ul. Ogrodowej do kamienicy przy ul. Brackiej 1, tuż obok Rynku.

Budynek przeszedł gruntowny remont i został wyposażony w windę. Niestety nie dysponuje własnym parkingiem, dlatego w razie potrzeby przyjdzie nam korzystać z ogólnodostępnych miejsc w centrum. Numer telefonu przychodni pozostaje bez zmian (77 887-21-26).

9 KOMENTARZE

 1. Trochę do tej Nysy jest, a jak się nie ma auta lub życzliwego sąsiada (serio, można proponować nawet 100 zł i tak nikt nie chce jechać, zwłaszcza nocą), to jest ciężko przy małych dzieciach. Dlaczego nie ma opieki świątecznej i nocnej w naszym szpitalu lub którejś przychodni? Nawet prywatnie nie można pójść do lekarza. Skandal. I niech tutaj się nie wymądrzają niektórzy, że mam sobie kupić auto. Jestem po studiach, pracuję i płacę za wynajmowane mieszkanie, sporo. Dziecko chore na chorobę autoimmunologiczną, mam dodatek 165 zł. Alimentów nie mam z funduszu, bo przekraczam próg dochodowy, o 500+ nie wspomnę. Komornik rozkłada ręce, jak pytam, co ze ściąganiem alimentów, do tego własnie w Nysie dłużnika alimentacyjnego uniewinnili. Nie stać mnie po prostu na auto i jego utrzymanie, a państwo pokazuje mi różową d….

 2. W gminie Paczków mieszka ponad 10 000 osób. I potencjalnie każda z tych osób może kiedyś potrzebować nocnej pomocy medycznej. I do tej pomocy ma prawo, bez względu na wiek, płeć, stan majątkowy, rodzaj wyznania, czy ilość Lamborghini w garażu. Nie każdy przypadek wymaga wizyty w SOR, niejednokrotnie wystarcza lekarska porada ambulatoryjna. Natomiast porady przez telefon, to forma pomocy doraźnej, w większości sprowadzająca się do wskazówek dotyczących prawidłowego obchodzenia się z chorym, czy stosowania medykamentów.
  Dlatego też Paczków winien posiadać, w którejś ze swoich przychodni nocne dyżury lekarskie.
  Myślę, że warto powalczyć i spróbować podpisać z NFZ, taki właśnie kontrakt. Dla dobra wszystkich Mieszkańców gminy.

 3. W tym naszym Paczkowie to już psy dup…..szczekają,pozamykaliście wszystko co tylko było możliwe,ale najlepsze jest to że w te Świeta Bożego Narodzenia potrzebowałam kupić coś przeciwgorączkowego dla dziecka i wyobrazcie sobie że żadna apteka nie miała dyżuru bo miał być dyżur na Woj.Polskiego ale jest od jakiegos czasu zlikwidowana więc nikt z naszych aptek nie był łaskaw przejąć dyżuru a aptek w Paczkowie fuull. Brak mi po prostu słów na jednej z naszych cudownych aptek wisiała informacja że dyżur pełni apteka w Nysie no więc pojechałam do Nysy SZANOWNI PAŃSTWO WŁAŚCICIELE APTEK PYTAM CZY TO JEST OK WOBEC MIESZKAŃCÓW????? a jak ktoś nie ma samochodu to co???

 4. Apteka, jak każdy sklep prowadzi działalność gospodarczą i ponosi koszty obsługi i pracownicze. nikt nie dopłaca za dyżury i są duże opóźnienia w zwrocie pieniędzy za refundowane leki. Z dobrego serca nie da się zapłacić prądu czy podatków. Przykro, takie państwo. Tylko kaczki mają lepiej.

 5. Jeśli nie ma samochodu, to przecież są taksówki w Paczkowie. Wystarczy zadzwonić. Nawet podejść do domu, jak telefon nie odpowiada. Nie wierzę, że tam też, oprócz kasy brakuje serca.

 6. Odezwał się bogaty Anonim, puknij się człowieku w czoło,w święta taksówką do Nysy kogo na to stać. W Paczkowie to faktycznie się zarabia tyle że tylko jezdzić do Nysy taksówkami.A jeśli chodzi o dyżury aptek to są one dodatkowo płatne,tylko niestety Państwo właściciele musieli by się skrobnąć po kieszeni żeby zapłacić osobie która dyżuruje,a to już boli,lub sami stanąć w okienku,a po co przecież mamy święta,więc kto potrzebuje niech zasuwa do Nysy,bo przecież mieszkamy na wsi.

 7. Ty anonim , piszesz takie bzdury ( jesteś właścicielem apteki i tłumaczysz , że są duże opóźnienia w zwrocie pieniędzy ) , przecież pieniędzy Wam nie brakuje , aby odczekać na zapłatę !!!
  Tatuś Was podsumował i to równo ! , trzeba tylko chcieć , ale gdzie to WIELKIE PAŃSTWO , przyjdzie z pomocą chorym ! Trzeba pogadać z apteką koło POLO , tam jest miło i tam polecam zakupy leków ! A nasi niech dalej ignorują mieszkańców , będą się później sami się prosić !

 8. Co tu dużo gadać o nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej jak w ciągu dnia w przychodni nie ma pediatry w godzinach popołudniowych. Dziecko wraca ze szkoły chore dzwonię do przychodni aby iść do lekarza koło 15 a Pani informuje że co ja sobie wyobrażam o tej porze, pediatra przyjmuje od 10 do 12 to jest porażka jakaś

Leave a Reply