Orkan Grzegorz: paczkowscy strażacy wyjeżdżali kilkanaście razy

2
Strażacy interweniowali m.in. we Frydrychowie, gdzie wiatr uszkodził dach budynku wielorodzinnego

Uszkodzenia dachów, połamane gałęzie i zablokowane drogi – to bilans silnych wiatrów, które przeszły przez gminę Paczków.

 

[ads1]

 

Podsumowano działania związane z przechodzącym przez Polskę orkanem Grzegorz. Tylko w sobotę i niedzielę na terenie Opolszczyzny odnotowano ponad pół tysiąca zdarzeń, do których zadysponowano niemal 3000 strażaków – zarówno z jednostek zawodowych jak i ochotniczych. Najwięcej interwencji odnotowano na terenie powiatu nyskiego.

Niestety straty nie ominęły także terenu gminy Paczków. Wczoraj i dziś paczkowscy strażacy z JRG i OSP interweniowali kilkanaście razy.

W niedzielę dwukrotnie wyjeżdżano m.in. do Unikowic, gdzie strażacy musieli usunąć z drogi konar drzewa oraz zabezpieczyć gałęzie zwisające nad liniami wysokiego napięcia. Złamana gałąź blokowała też przejazd drogą krajową nr 46 w Ściborzu. Największe starty odnotowano w Kamienicy, gdzie wichura zerwała dach jednego z budynków gospodarczych.

Tego samego dnia strażacy interweniowali także we Frydrychowie, gdzie wiatr zerwał część poszycia blaszanego dachu jednego z budynków wielorodzinnych, a także wspomagali otmuchowską jednostkę w Śliwicach, gdzie złamane drzewo przewróciło się na dom jednorodzinny.

Niestety bez strat nie obyło się również w poniedziałek. Strażacy ponownie wyjeżdżali m.in. do Unikowic, gdzie uszkodzeniu uległ dach stodoły. Dwukrotnie wyjeżdżano też do Frydrychowa, gdzie wiatr zerwał część dachu z dwóch budynków mieszkalnych. Strażacy musieli też usunąć konar blokujący drogę gminną w Ściborzu prowadzącą ze wsi do DK46. Po raz kolejny konieczne było też wsparcie sąsiadów z Otmuchowa – na terenie tamtejszej gminy wiatr uszkodził dach kościoła w Ligocie Wielkiej.

2 KOMENTARZE

Leave a Reply