Do wyborów samorządowych pozostało już tylko 7 dni. 21 października wybierzemy burmistrza oraz radnych gminy, powiatu i województwa. Sprawdź kto kandyduje w Twoim okręgu.

Już za tydzień po raz kolejny będziemy mieli okazję, aby wziąć czynny udział w życiu wspólnoty lokalnej, oddając głos w wyborach samorządowych na wybranych przez nas kandydatów.

W tegorocznych wyborach o stanowisko burmistrza Gminy Paczków będzie ubiegać się tylko dwóch kandydatów: obecny burmistrz Artur Rolka oraz Justyna Dziasek – była dyrektor paczkowskiego gimnazjum publicznego.

O 15 miejsc w Radzie Miejskiej ubiegać się będą z kolei 52 osoby wystawione przez 8 komitetów wyborczych. W niedzielę wybierzemy też radnych powiatowych oraz naszych przedstawicieli do Sejmiku Wojewódzkiego. Poniżej publikujemy pełną listę wszystkich kandydatów ubiegających się o miejsca w poszczególnych organach samorządu.

 


Kandydaci na Burmistrza Gminy Paczków:

Dziasek Justyna Monika, lat 41, KWW „Justyny Dziasek”

ROLKA Artur Piotr, lat 41, KWW Artura Rolki


 

Kandydaci do Rady Miejskiej w Paczkowie (kliknij)

 

Kandydaci do Rady Powiatu Nyskiego (kliknij)

Kandydaci do Sejmiku Województwa Opolskiego (kliknij)

 

80 KOMENTARZE

 1. Kochani.Przyjaciele.Znajomi.Koledzy seniorzy.Młodzi Wolontariusze.Współmieszkancy pięknej gminy Paczkow.
  Wybory już za tydzien.Każdy myśli na kogo oddać głos do samorządu Paczkowa.
  Ja oddam swój głos na ludzi sprawdzonych w gminie jako dobrych ludzi ,solidnych pracowników, oddanych mieszkancom jako radni i wolontariusze.Co nie obiecują wciąż a realizują obietnice służące mieszkancom i mają haryzme walczyć.
  Do powiatu i województwa glosujmy na ludzi związanych z naszą paczkowską gminą, którzy są wiarygodni i blisko naszych problemów. Którzy nie chcą likwidacji w Paczkowie ;szpitala.pogotowia.domu dziecka.prewentorium.domu plastyka.LO,urzędu pracy,wydz.komunikacji itp zadań powiatu.
  Ryszard z Paczkowa

  • Nie głosujmy na tych co przez lata zwijali powiat w Paczkowie.Zastanawiałem się do czego ta armia biurokratów powiatowych jest nam potrzebna . Ze szpitala 4 oddziałowego został tylko ZOL,nocnej świątecznej opieki nie ma a p. Krajczy wciąż startuje do Sejmiku.
   Starosta p.Biłobrand i vice Starosta p.Wożniak też startują z Otmuchowa , a Rada powiatu nam wcześniej w PaCZKOWIE zlikwidowała: ” Ekonomik” na Kościelnej,Szkolne Schronisko Młodzieżowe, Dom Plastyka,nie remontuje drogi powiatowe. nie mamy też Urzędu Pracy i Prewentorium.Mówi się o planowanej likwidacji Domu Dziecka i LO , wydz. komunikacji. ???

   • Moim zdaniem to zasługa braku jakiekolwiek współpracy Pana Rolki z powiatem i województwem.
    Z tym Panem nikt nie chce rozmawiać, a co dopiero współpracować

    • Panie Piotrze , przecież w powiecie , jest teraz z Paczkowa Pan Żak , który jest bliskim kolegą Pana Artura , więc co załatwił dla naszego miasta ?
     Pamiętajcie , że trzy miesiące przed wyborami Burmistrz wypisał się z Platformy Obywatelskiej ( wiemy o co chodzi ! ) , ale bądźmy ostrożni i nie głosujmy na nich ! Platformiak to Platformiak ! O ile się orientuję to Sokołowski , Żak to Platforma Paczkowska .

   • Tak na tych Panów nie głosujmy.!Oni Nigdy nie byli za Paczkowem.
    Na kogo .Na ludzi z Paczkowa .do województwa,powiatu.
    Najlepiej uczciwych ,wartościowych ,którzy są w stanie walczyć dla Paczkowa a nie szukać nowych stołków jak to bywało!

 2. Paczkowianie!!! Proszę was o głosowanie chyba dla nas najważniejsze do RADY POWIATU!!! GŁOSUJEMY NA LUDZI Z PACZKOWA!!!! żeby nie było że Otmuchów poraz kolejny nas wykiwał. Dość już rada powiatu z tej kadencji zrobiła złego dla naszego miasta. Obojętnie jaka opcja LUDZIE Z PACZKOWA DO RADY POWIATU!!!!!

 3. Na nowy program budujemy przyszłość bez konklawe , duchem prawdy trzeba zacząć od radykalnych zmian od wyeliminowania chorób czyli od genetyki , , bo budowle same w sobie nic nie znaczą przez wieki ulegały degradacji przyszłość w to Unia a nie kościół bo oni tylko biorą grubą kasę i ludzi pochować umieją ,cała nauka ich to płodzenie dzieci , choroby i śmierć tak idą przez wieki zaobserwujcie sami mówią o życiu ,a śmierć idzie za nimi. głosuję na Rolkę bo tamta obcja dużo mówi , a po cichu co innego robią

 4. Jak widzę kilku tych ,,nowych”, to mi się nie chce iść na wybory,jak nie ,,gumowe ucho”, to jeszcze gorsza łajza,tak delikatnie mówiąc. Ale mam nadzieję,że wśród mieszkańców są ludzie mądrzy i przesieją ,,plewy od zboża” nie patrząc na przynależność.
  A co do wyboru burmistrza, to lepiej szanować obecnego,bo można wybrać gorszego !

 5. Święte słowa 😉 Mam nadzieję że tak właśnie będzie, choć za dużo inteligentów to chyba u nas nie ma. Więc może za nim coś zrobią to pomyślą 😉I też myślę że zawsze można trafić z deszczu pod rynne , więc nie ma co narzekać …

 6. bez względu na to,kogo wybierzemy i tak królować będzie rock (o sorry)-rak end roll-to już jest,niestety ,to równia pochyła…jedyne,co nam pozostało,to pokora i skrucha…

 7. Co tu dużo myśleć,burMISTRZA już mamy,wystarczy w lokalu wyborczym,tylko potwierdzić jego następną kadencję. Co do pozostałych, należałoby się zastanowić i dokonać wyboru,oczywiście mądrego.
  Najlepiej pogonić tych ze złodziejskich i czerwonych ugrupowań i takich,którzy co wybory zmieniają kolory skóry jak kameleon. No i myślę o tych,co przed wyborami kłaniają się do stóp i poznają człowieka z kilometra,a po wyborach dostają amnezji i nikogo nie rozpoznają na ulicy.
  Pozdrowienia dla tych wszystkich za i przeciw.

 8. Szanowni wyborcy i mieszkańcy Paczkowa. Musimy wybrać ludzi, których znamy z sąsiedztwa, oceniamy ich zaangażowanie w nasze sprawy, tych co mają orientację o problemach miasta i tych, którzy żyją w naszym mieście. Obcy niech idą precz. Burmistrza już mamy i choć wielu Go nie lubi, to trzeba przyznać, że widać efekty działalności i śmiałych wyzwań, które będą służyć jeszcze naszym dzieciom. Każdy popełnia jakieś błędy ale ważne, by czynów dobrych było więcej. Być gospodarzem na swojej ziemi trzeba się nauczyć. Ja daję kolejną szansę obecnemu burmistrzowi, choć za Nim nie przepadam.

 9. A ja nie daję. To co on obiecał 4 lata temu to pożal się Boże. Poza tym nie chcę, aby zlikwidowano szpital, Dom Dziecka, Zespół Szkół i inne podmioty powiatowe. Ten Pan w powiecie jest prawie ze wszystkimi skłócony i nie dogada się z żadną obcją polityczną, która będzie tu rządziła. Tu nie chodzi o przepadanie, lubienie. Musimy ratować te instytucje, te miejsca pracy – a z Panem Rolną najprawdopodobniej będzie to nierealne.

  • A Ty co ? Dalej żyjesz w czasach poprzednika , że tak przypominasz o sprzedawaniu,on Ci pasował bo wszystko szło pod młotek, a dokładniej do swoich, za ,,co łaska”.
   Myślisz,że jak przegra, to następca będzie miał zaczarowaną różdżkę i wszystko naprawi jednym dotknięciem ?
   Wtedy się przekonasz (nie daj Bóg), co znaczy hasło ,,nie liczy się partia,tylko ludzie”, oczywiście liczą się ludzie, żeby dostać się do koryta, a później będzie prywata , a ludzie będą w d…..ie .

   • Ale Poprzednik pobudował : hale, basen, orlik, stadion wyremontował, oczyszczalnię ścieków, wszystkie galerie w Paczkowie, Biedronka itp.. Czy zastanowiłeś się ile ludzi tam pracuje? Gdzie chociaż jedno miejsce pracy teraz oprócz zwolnień.

    • poprzednik nie wybudował oczyszczalni , nie wyremontował ani jednej ulicy wokół rynku i nie zrobił najważniejszego , nie „podłączył” wiosek do oczyszczalni ścieków a pieniążki uciekają za za ścieki . Sprawdż .

     • Nie wybudował a remontował a zbiornik w Kozielnie to mała inwestycja o ludzka pamięć jest zawodna ile ludzi przy tym pracowało , pokaż teraz jedną inwestycję gdzie ludzie mają pracę.

  • Nie dajesz,bo jesteś pewnie nauczony brać ?
   Takim dziękujemy !
   Piszesz cyt. z Panem Rolną najprawdopodobniej będzie to nierealne.
   Czyli jesteś niepewny(a) ? A skoro masz wątpliwości, to głosuj na tego co jest, na Pana Artura.

  • Piotrze, czy Ty myślisz, że to wszystko się samo utrzyma ? Wiesz chociaż jakie to są koszty w ciągu roku ? Zespół Szkół nie jest nasz tylko starostwa, to samo Dom Dziecka, a szpitala już nie ma. Poza tym, byle jaka placówka zdrowia, która nie spełnia wymogów, nie jest nikomu potrzebna. Jeśli dofinansujesz solidnie te placówki, to może zostaną, ale to załatw ze Starostą w Nysie. Słabe masz jakieś te argumenty.

 10. To co się dzieje na facebooku w związku z wyborami to jakiś paranoja. Z jednej strony FANATYCY obecnego Burmistrza podsycani jego postami, które udostępnia np. te z serii „prostujemy kłamstwa”( na zasadzie gdzieś ktoś usłyszał ). Przecież to jawne podsycanie nienawiści jednych mieszkańców do drugich. Pan Artur udostępnia, a jego „Pitbule” rozszarpują i załatwiają resztę zamiast niego. Pomyślcie trochę jaka to wyśmienita zagrywka urodzonego piarowca. Dają się omotać, przecież to widać gołym okiem. Ludzie wrogów sobie narobią dla poklasku, obrażając innych, ale potem trzeba w jednym mieście po wyborach jakoś tam razem żyć. Pretensje mają do dziewczyny, że kandyduje. Kurcze, przecież to takie jej demokratyczne prawo.

 11. Poza tym, Panie Burmistrzu, pańskie wystąpienie z partii PO zaraz przed wyborami było majstersztykiem taktycznym. Tylko, że nijak się to ma do realnych Pana poczynań. Dawni koledzy partyjni promowani są przez Pana przy każdej możliwej okazji. To takie moje (i nie tylko) spostrzeżenia.

  • Koleżanko Paczkowianko myślę, że oszukuje Cię okulista, bo nie dostrzegasz istoty problemów. To, czy kandydują inni nie jest istotne, tylko jaką mają wiedzę na temat brutalnej ekonomii i problemów Paczkowa. Nie jestem nikomu przeciwny w wyborach, ani z nikim nie trzymam. Patrzę na to wszystko chłodno, a podniecam się gdzie indziej. W polityce, nawet lokalnej musi być trochę przegięć, zwłaszcza w walce o stołki i kasę. Tak zdecydował „zwykły poseł” i podzielił nasz naród tak, że nienawidzą się nawet w rodzinach. Potrzeba do tej brudnej roboty profesjonalistów, a nawet „chamów” ekonomicznych a nie panienek z okienek. A tak przy okazji: jakie to osiągnięcia dla miasta ma kontrkandydatka, której miałbym zaufać i powierzyć swoje podatki. Z burmistrzem obecnym potrafię się zetrzeć w różnych sprawach i nawet ostro, ale zawsze jest jakiś efekt dla mieszkańców. Podkreślam, nie ślinię się na Jego widok ale piana też mi nie wychodzi. Uważam, że robi swoje. Czy dobrze, to się okaże w przyszłości. Pozdrawiam.

 12. On nie pierwszy ,ani ostatni. Zrobił to jakiś czas temu i przed wyborami, bo reszta tej bandy odejdzie po wyborach.
  Tyle tylko,że z dwojga ubiegających się, Pan A Rolka nadaje się najlepiej i niech dokończy to, co rozpoczął.
  Rozliczymy Go przy następnych wyborach.
  I na koniec,prawdą jest , że ten burmistrz coś robi dla miasta,gminy i mieszkańców,a nie ,,wyprzedaje” za bezcen i na beznadziejnych umowach.

 13. TAK MOGŁO BY BYĆ OSTATECZNIE DO RADY MIEJSKIEJ.
  1.Roj Mirosława Teresa
  2.Maciejewska Barbara
  3.Konat Genowefa
  4.Andrusiów Bogdan Artur
  5.Cichowska Barbara Maria
  6.Chopkowicz Mirosław
  7.Korytkowska Beata
  8.Kamiński Eugeniusz Bogdan
  9.Barabasz Wiesław Jan
  10.Motyka Katarzyna
  11.Kurowska Wiesława Maria
  12.Biernat Piotr Paweł
  13.Janik Stanisław
  14.Sypek Aneta Maria
  15.Borówka Paweł Jarosław

 14. Tak modlaby wygladac ostatecznie Rada Miejska. 1. P. MALUCH. 2. P. KOZLOWSKA. 3. P. TETLAK. 4. P. MARZEC. 5. P. SZLOSEK. 6. P. KALISZ. 7. P. GAWEL.
  8. P. ROBAK. 9. P. GOLDYN. 10. P. MOTYKA. 11. P. KRZYSZTECZKO.
  12. P. SWIATLOCH. 13. P. PATYNA. 14. P. NOWAKOWSKA. 15. P. JUREK. I oczywiscie jakis burmistrz.

 15. Właśnie widziałem pozaklejane po wioskach plakaty. Pani Justyna zaklejona plakatami pana Artura. W starym Paczkowie na każdym radnym i Pani Justynie jest plakat Pana Artura. Oj!!!! Sztabie Artura NIEŁADNIE!!!!!! To tylko ludzi do Was zraża . Wczoraj podobna sytuacja w Kamienicy! NIEŁADNIE!!!!

 16. Ale jaja. Właśnie się dowiedziałem (z radio Nysa), że Pani Justyna Dziasek wygrała proces cywilny w trybie wyborczym z Panem Arturem Rolka. Pan Rolka zarzucił w pozwie zarzucił jej kłamstwa -NIESTETY PANIE ROLKA, PANI JUSTYNA NIGDY NIE KŁAMIE.
  Pan Rolka był pewny wygranej, nawet był umówiony na 13.00 w radio Nysa. NIESTETY NIE DOJECHAŁ.

  • Jak ta wasza cała pani Justyna wygra(nie daj Boże) to tak może wyglądać życie paczkowian,jazda po sądach.
   Zastanówcie się kilka razy, zanim oddacie głos na taką kandydatkę.
   A ta przegrana Pana A Rolki w sądzie(jeśli to prawda) dobrze wróży,teraz wygra obecny burmistrz.

   • Naucz się czytać ze zrozumieniem. To Pan Rolka podał Panią Dziadek do sądu i Pani Dziadek wygrała. I do sądu będziemy jeździć jak wygra Pan Rolka. On wszystkich podaje do sądu, ale niestety zawsze przegrywa.

  • Tomek posłuchaj ty lepiej co Rolka powiedział w radio o 15.00. I Staraj się zrozumieć co mówi… Może nieco oświetli ci pogląd na słowa obu kandydatów. Rolki można nie lubić, ale lenistwa zarzucić mu się nie da. Facet przez 4 lata zrobił 4 x więcej niż jego poprzednik przez 16… A co do P Justyny to niestety odnoszę wrażenie że wypowiada się ona na tematy których nie rozumie. Nie przedstawiła żadnych konkretów co zmieni w gminie, w swoich wypowiedziach. Jej słowa to taka mowa trawa. Jak to u nauczycielki… Aż się boję pomyśleć ile potrzebowałaby czasu , żeby ogarnąć gminę. Szkoda mieszkańców gminy, na kolejne eksperymenty.

   • I jeszcze nauczycielka ! Powinna wykazywać się w szkole, zrobić coś dla szkoły,dla wszystkich,a niie dla swoich.
    I taki miałby być burmistrz ? Tragedia!
    To prawda,że jest na urlopie dla poratowania zdrowia, bo jeśli tak , to co zrobi jak wygra,będzie mogła pracować,czy z automatu przejdzie na chorobowe w nowym miejscu pracy ???????????????

   • Tak narobił dużo, nawet 10 x wiecej niz poprzednicy ale długów, które na koniec 2018 roku wyniosa coś około 21 mln zł.
    Niezły pasztet na kolejne lata :(

 17. Janie, nie pozwól, by po twoim komentarzu opowiadano o tobie kawały w stylu: „Janie, przynieś mi fortepian bo położyłem tam zapałki” Pan Rolka, jak piszesz w trybie wyborczym przegrał z kontrkandydatką, ponieważ Jego sztab wyborczy jest zalatany i czyni głupoty. Tej sprawy nie powinno w ogóle być. I nie jest prawdą, że zawsze przegrywa. Tam gdzie trzeba osiąga rezultaty. A żeby dobrze pracował, to już my Paczkowianie przypilnujemy !!!

 18. Anonim. Niech wygra lepszy! Ale potrafię czytać ze zrozumieniem i jak ktoś pisze , że sztab wyborczy zalatany i robi głupoty w imieniu kandydata składa skargi do sądu (to są przecież brednie). Pisać żeby tylko komuś dołożyć. Ta wypowiedź Jana dotyczyła tylko sprawy w sądzie a nie wyniku wyborów.

 19. Powtarzam ! Niech wygra lepszy.! Nie będę tu nikogo opluwać czy przekonywać do mojej sympatii. Kandydaci to są : kogoś ojciec, kogoś matka. Każdy z nich ma prawo kandydować. Wstyd mi za niektóre komentarze i anonimowe naśmiewanie się i jakieś dyrdymały niby niedopowiedzenia, wynurzenia ….

Leave a Reply