Paczkowski Zespół Szkół zainaugurował kolejną edycję Narodowego Czytania. W LO, podobnie jak w całej Polsce czytano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. 

W wybranych miastach Polski z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej już po raz siódmy odbywa się wspólne Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej edycji wydarzenia jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego – powieść która doskonale wpisuje się swoją tematyką w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość inaugurująca Narodowe Czytanie 2018 na terenie naszej gminy zorganizowana została w miniony piątek przez uczniów klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Zespole Szkół w Paczkowie.

Uczniowie wraz z nauczycielami oraz absolwentami szkoły przeczytali fragmenty książki oraz „Antologii Narodowej”, obejrzeli ekranizację powieści i wspólnie zaśpiewali pieśni patriotyczne. – Wzruszający spektakl dopełnił polonez i refleksja nad pięknie wykonaną „Drogą do Niepodległości”. – relacjonuje Jolanta Kalisz, nauczyciel ZS w Paczkowie, opiekun projektu i autor scenariusza spektaklu. – Dziękujemy młodzieży i rodzicom za zaangażowanie oraz przedstawicielom Rady Miejskiej w Paczkowie z udział w uroczystości. – podsumowuje.

Foto: Klaudia Rozbicka

2 KOMENTARZE

  1. Bóg nienawidzi głupich facetów , natomiast kocha mądre kobiety, które nie dają się dyskryminować.A jeszcze bardziej nienawidzi dziecioróbstwa , religii śmierci bo ten system to zbrodnia przeciwko ludzkości a ci chłopo-baby w czarnych sukniach to ukryte obrzydliwości tego świata.

Leave a Reply