Dzień otwarty na zaporze Zbiornika Kozielno

0
Dzień Otwarty na Zaporze Zbiornika Kozielno w 2012 r.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu organizuje Dzień Otwarty na Zaporze Zbiornika Kozielno. Zobacz z bliska jak działa elektrownia wodna.

Z okazji Światowego Dnia Wody RZGW we Wrocławiu organizuje Dzień Otwarty na zaporze Zbiornika Kozielno. W niedzielę 22 marca każdy z nas będzie miał okazję, by na własne oczy zobaczyć m.in. jak działa budowla zrzutowa i elektrownia wodna oraz jak przebiega zrzut wody ze zbiornika.

Organizatorzy zaplanowali cztery wejścia – o godz. 12:00, 13:00, 14:00 oraz 15:00. Zwiedzających oprowadzą wykwalifikowani pracownicy Zbiornika Kozielno, którzy na co dzień pracują na obiekcie.

Zbiornik Kozielno, którym administruje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, jest zbiornikiem zaporowym o powierzchni sięgającej około 340 h. Zbiornik powstał trzynaście lat temu i służy głównie ograniczaniu szkód powodziowych. Dodatkowo spiętrzenie wody o wysokości 8 metrów wykorzystywane jest do celów energetycznych. Przy budowli zrzutowej zbiornika działa elektrownia wodna o mocy 1,9 MW.

Na co dzień obiekt nie jest ogólnie udostępniony, ale od lipca 2014 roku można korzystać z kładki technologicznej poprowadzonej nad budowlą piętrzącą.

Fotorelacja z Dnia Otwartego na zaporze w 2012 r. 

 

 

Leave a Reply