Główna / Kultura / Koncert chopinowski na inaugurację festiwalu
Koncert festiwalu im. Moritza Brosiga. Foto: OKiR Paczków

Koncert chopinowski na inaugurację festiwalu

3 maja rusza kolejna edycja Paczkowskiego Festiwalu im. Moritza Brosiga.

Przed nami inauguracja kolejnej edycji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Muzyka ponad granicami”. Pierwszy koncert z cyklu tradycyjnie odbędzie się w Lisich Kątach.

To już czternasta edycja organizowanej przez Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Urząd Miejski serii koncertów, która poświęcona jest twórczości Moritza Brosiga (1815-1887) – organisty, kompozytora i teoretyka muzyki urodzonego w Lisich Kątach.

XIV Paczkowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej rozpocznie się jak zwykle 3 maja o godz. 13.00 koncertem w Kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski.

Tym razem na inaugurację zaplanowano koncert chopinowski „Życzenie” z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Wystąpią: Wioletta Białk – sopran, Damian Chróściński – tenor, Radosław Rzepecki – baryton, Grażyna Griner – akompaniament.

Honorowy patronat nad imprezą objął Ordynariusz Opolski Ksiądz Arcybiskup Andrzej Czaja, Dyrektorem Festiwalu jest Andrzej Kłoczko, a kierownictwem artystycznym i prowadzeniem koncertów zajmie się Jacek Woleński – znany konferansjer i dziennikarz muzyczny.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

x

Check Also

Polonez na Rynku już po raz czwarty [foto i wideo]

Uczniowie paczkowskiego LO już po raz czwarty zatańczyli poloneza na Rynku. Szkoła przygotowała krótki film z tego wydarzenia.

Google+