Rajd wokół Zalewu Paczkowskiego przyciągnął półtorej setki rowerzystów.

Za nami kolejna edycja rowerowego rajdu rodzinnego „Błękitna wstęga”, którego organizatorem jest paczkowskie stowarzyszenie „Pegaz”. Impreza po raz kolejny cieszyła się dużym zainteresowaniem i przyciągnęła ok. 150 cyklistów.

Po raz pierwszy udział w rajdzie był dla uczestników całkowicie bezpłatny. Dodatkowo wszyscy biorący udział dostali koszulkę, identyfikatory, posiłek regeneracyjny, wodę, kawę, herbatę oraz bułeczkę „Paczkowską Kawkę”. Każdy uczestnik otrzymał ponadto los na loterię, na którą fanty zostały podarowane przez paczkowskich przedsiębiorców.

Trasa rajdu biegła tradycyjnie wokół Zbiornika Kozielno (krótsza trasa) i Topola (dłuższa trasa do wyboru). Wyróżnieni pucharami, dyplomami i drobnymi upominkami zostali: najstarszy uczestnik rajdu – pan Herbert Kling z Paczkowa, najmłodszy uczestnik rajdu – Dawid Lont z Unikowic, najliczniejsza rodzina: państwo  Korneccy z Czarnolasu oraz właściciel najciekawiej udekorowanego roweru – Szymon Kurowski.

Jak co roku imprezie towarzyszył piknik rodzinny na placu rekreacyjnym w Kozielnie, gdzie na uczestników czekały poczęstunek, gry i zabawy zorganizowane przez GCSiR oraz nagrody, m in. dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu.

Rajd został sfinansowany ze środków budżetu Województwa Opolskiego w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego.

 

Wyniki Turnieju Sportowego prowadzonego przez Gminne Centrum Sportu i Rekreacji:

Dzieci: 
Slalom z piłką: 1. Fabian Janczewski, 2 . Oliwier Kornecki. 3. Patryk Worek
Przewożenie kółek: 1.Paweł Złoty, 2. Oliwier Kornecki. 3. Fabian Janczewski
Jazda po ósemce: 1. Patryk Worek, 2. Paweł Złoty, 3. Oliwier Kornecki

Dorośli:
Slalom z kubkiem: 1. Tomasz  Czernawski, 2. Tomasz Złoty, 3. Bartłomiej Kowal
Przewożenie kółek: 1. Bartłomiej Kowal, 2. Tomasz  Czernawski, 3. Oskar Olesiński
Jazda po ósemce: 1. Tomasz  Czernawski, 2. Tomasz Złoty, 3. Bartłomiej Kowal

Foto: Lesław Cudyk

3 KOMENTARZE

  1. Piszecie tutaj,że po raz pierwszy rajd rowerowy wokół jeziora był bezpłatny.Pierwsze bezpłatne rajdy wokół jeziora organizowało Stowarzyszenie Perspektywa dla Paczkowa więc niekoniecznie powyższy rajd był PIERWSZYM bezpłatnym.

    • @Jakub: Już w pierwszym zdaniu jest mowa o rajdzie „Błękitna wstęga” organizowanym przez Stowarzyszenie Pegaz. Do tej pory uczestnicy ponosili odpłatność.

Leave a Reply