1200 zł za ikonę, 500 zł za książkę Łukasza Kubota – to tylko niektóre z wylicytowanych kwot podczas wczorajszego koncertu.

Za nami koncert charytatywny na rzecz osób poszkodowanych w wyniku katastrofy na Ścieżce Widokowej Bramy Nyskiej w Paczkowie.

Podczas koncertu, licytacji i kwesty na ulicach zebrano ponad 20 tys. zł! Niemal połowę tej kwoty udało się uzyskać z licytacji przekazanych przedmiotów. Najdrożej wylicytowane rzeczy to m.in. ikona autorstwa Pani Anny Tychoty sprzedana za 1200 zł, książka od Paczkow24.pl z autografem Łukasza Kubota za 500 zł, dwie rzeźby od Pana Franciszka Vitaska za 500 zł każda, czy złota bransoleta za 450 zł.

Ponadto 2600 zł udało się uzyskać ze sprzedaży cegiełek – losów, a cała reszta to efekt zbiórki na ulicach, sprzedaży ciasta oraz kwoty uzyskane z gastronomii, dmuchańców i innych atrakcji.

Warto dodać, że zebrana suma może jeszcze wzrosnąć. Jak podkreślają organizatorzy, w przyszłym tygodniu zliczone mają zostać bowiem wpływy z pomocy przekazanej przez Internet.

Ogromnego sukcesu akcji, który zaskoczył nawet organizatorów nie udałoby się osiągnąć bez zaangażowania wielkiej liczby osób, w tym drużyn biorących udział w charytatywnym turnieju piłkarskim, jednostek ratowniczych i strażaków przeprowadzających pokazy ratownictwa technicznego i medycznego, uczniów i wychowawców paczkowskich placówek oświatowych, przedstawicieli lokalnych instytucji, zespołów muzycznych, motocyklistów z Ząbkowic Śląskich oraz grona bezinteresownych ludzi. Paczkowianie po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca!

4 KOMENTARZE

  1. Akcja dobra , ale takim żebractwem nie można prosperować , jednym pomagają, a drugich okradają i to w bezczelny sposób oddajcie najpierw tym co żeście okradli swoimi odgórnymi działaniami nie ma żadnego odpuszczania win.

  2. Dlaczego w tym bezczelnym kraju nikt nie chce za tworzenie patologi odpowiadać namnożyło się tego od groma i znowu ci tworzyciele pchają się do władzy jakoby wybawcy tylko nie wiadomo co i kogo chcą zbawić.

Leave a Reply