Paczkowski Komisariat nieczynny. Policjanci na L4

37

„Komisariat nieczynny do odwołania” – przeczytamy na drzwiach paczkowskiego posterunku. Jak mówią sami policjanci, dopadła ich „psia grypa”.

Mieszkańcy, którzy w ciągu najbliższych dni będą mieli potrzebę, by odwiedzić paczkowski Komisariat Policji „pocałują klamkę”.

Od wczoraj na drzwiach posterunku wisi kartka z informacją o tym, że Komisariat pozostaje nieczynny do odwołania. Dowiadujemy się z niej również, by w razie potrzeby kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Nysie lub dzwonić pod numer alarmowy 112.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, z całej obsady na służbie pozostają obecnie tylko trzy osoby: zastępczyni komendanta, kierownik rewiru dzielnicowych oraz jeden policjant. Cały patrol dzielnicowych, dochodzeniówka i dyżurka są na zwolnieniach lekarskich od środy 7 listopada do poniedziałku 12 listopada.

Jak mówią sami policjanci, dopadła ich „psia grypa” używając w żartobliwym kontekście slangowego określenia policjanta. „Epidemia” zaczęła się prawdopodobnie od funkcjonariuszy z okolic Łodzi, potem rozlała na cały kraj, także na Opolszczyznę. Masowe zwolnienia to forma protestu, w ramach którego policjanci domagają się m.in. zwiększenia wynagrodzeń oraz powrotu do zasad przechodzenia na emeryturę sprzed reformy z 2013 roku. Niestety nie udało nam się uzyskać w tej sprawie komentarza rzeczniczki nyskiej policji.

37 KOMENTARZE

 1. Nie powinni się angażować w politykę.Na pierwszy rzut komendant do zwolnienia.Pozostali powinni się zastanowić po co przyszli do policji.Może bardziej nadają się na zieloną trawkę?

 2. Niech się wezmą za uczciwą robotę, a nie spać po działkach i nad jeziorem !
  Banda nierobów i nic więcej.
  Pchają się do policji na siłę,niby wszyscy zdrowi po badaniach lekarskich, a jak zaczną to wtedy pokazują jacy z nich „pracusie”. Co jeden bierze chorobowe i dorabia za granicą. Im wolno,a zwykłego obywatela rozliczają ze wszystkiego.
  Dlaczego każdy zmieniający się rząd, zaczyna od podwyżek dla policji,wiecznie im mało,jeśli wybrali sobie taki zawód,to wiedzieli jak i za ile będą udawać,że pracują.
  Takie warunki pracy (czyt. opierdalania się) mają i wiecznie narzekania,jak ci nie pasuje to się zwolnij i idź do łopaty,wtedy docenisz jeden z drugim co to robota.

 3. Jak jest tak dobrze w policji i nic nie trzeba robić, to czego jest tylu bezrobotnych ? puknijcie się w czoło i to młotkiem. Jak komuś rozwalą ryja to zaraz lecicie na policję, prędzej niż do lekarza. A poza tym, wszyscy dostają podwyżki, to czego nie ma dla policji i strażaków. Dla patologii 500 + jest, emerytom wciąż obiecują a nauczycielom nawet już nie obiecują tylko grożą dołożeniem religii w szkołach. Głosujcie owieczki na pisie to będzie jeszcze lepiej.

  • Jak wam tak źle , to się pozwalniajcie !
   PiS się wam nie podoba,to nie powinniście być w policji !
   Jedna banda nierobów i kombinatorów !
   Wam proponują ponad 500 zł podwyżki (który raz z kolei) i jeszcze źle i macie pretensje,że państwo daje 500+ biedniejszym. Jesteście gówno warci,bierzecie wypłatę z publicznych pieniędzy, i żadnego szacunku do obywateli,tylko byście doili i doili.
   A co jeden z was, to większy burak od drugiego.

  • Myślicie,że jak wrócą złodzieje na czele z Grzesiem i resztą hołoty,to się będzie wam przelewało ??
   I pewnie po pięciu latach będziecie odchodzić na emerytury z możliwością dorobienia na emeryturze 500% !?

 4. Żal dupe ściska?jak niby jest tak kolorowo to jeden z drugim przejdź badania i przychodz do psiarni. Po miesiącu każdy by spierdolil!to nie raj to bagno!-a patologia rośnie!więc nie pierdolcie zawistni-zazdrosnicy

 5. Wiem doskonale jak jest w Policji, wiem również jak jest u prywaciarza (y) Nie ma miodu nigdzie… tylko jedna rzecz mnie zastanawia, mianowicie… Jak PO wprowadzała ”reformy” m.in. emerytalną to jakoś służby nie protestowały, a teraz w przededniu obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości podjudzeni i mam wrażenie nie doinformowani wieczni powtarzacze hasła: „co ten PiS wyprawia” szargają słowa roty ślubowania, przynoszą zielone karteczki od lekarzy i myślą, że to jest w porządku? Nie zdają sobie biedacy sprawy jeszcze z tego, że są elementem cynicznej gry politycznej, w której cel jest jeden, mianowicie: powrót PO i PSL do władzy. Dodam jeszcze jedno, Policja nie jest cechem sklepikarzy z rynku tylko FORMACJĄ UZBROJONĄ, która w razie potrzeby może być skoszarowana i skierowana w rejon zagrożenia. Czy panie i panowie Policjanci zdają sobie sprawę do jakiej formacji przyszli?

 6. Policjant, jak każdy ma prawo protestować. Ręczne sterowanie tą instytucją właśnie przelało czaję goryczy. Nie można być poniewieranym przez rządzący mogłoby bez końca. Skoro wszystkim rozdają tak łatwo, skoro każdy ma wolne bo tak chce polski kurdupel to policjanci, straż i inne służby też mają prawo do chciejstwa.

  • Poniewierani byliśmy My Krispinie , A co do kurdupla ( chyba mówisz o Tusku , bo właśnie dzisiaj człowiek w telewizji mówił , że Tusk to rudy kurdupel , jest bardzo mściwy i niebezpieczny !
   A jeżeli chodzi o Premiera Pana Jarosława Kaczyńskiego , to nikt w Paczkowie nie dorósł Mu do pięt !

  • Przesiać to bagno , bo jeszcze marzy im się Tusk !
   Mam pytanie .
   A ile dostaliście pieniędzy przez 8 lat od Platformiaków ?
   Wielkie G , a od tego rządu chcecie dużo pieniędzy !
   Życzę Wam powrotu tamtej opcji , to dopiero przekonacie się co znaczy obecny rząd !

   • Musieli dostać dużo,skoro tak ich POpierają,tylko nie rozumiem jednego,żeby POlicja POpierała złodziei,łapówkarzy i przekrętów??
    Podobno swój swemu krzywdy nie zrobi. Ciekawe co oni w nich widzą, może to chemia działa, jak w miłości ???

Leave a Reply