Setki mieszkańców wzięły udział w procesji Bożego Ciała w Paczkowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. 

Jak co roku, ulicami paczkowskiego centrum przeszła tradycyjna procesja Bożego Ciała. Tym razem pochód wiernych do czterech ołtarzy ruszył spod kościoła parafialnego pw. Św. Jana Ewangelisty, przeszedł przez Rynek, a następnie ulicami Słowackiego i Staszica by zakończyć się przy świątyni Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Boże Ciało to jedno z najstarszych świąt kościelnych, a początki procesji sięgają XIII wieku. Dla katolików procesja Bożego Ciała stanowi swego rodzaju publiczną manifestację wiary i jej wyznanie w obecności Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Procesja z monstrancją zatrzymuje się przy czterech ołtarzach. Jest ich tyle, ilu było ewangelistów. Na każdym przystanku czytane są fragmenty z jednej Ewangelii, a więc kolejno: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

Foto: Kinga Rajfur

Zrobiłeś ciekawe zdjęcie z Paczkowem w tle? Udało Ci się uchwycić interesujący moment lub wydarzenie? Pochwal się i podziel z Czytelnikami! Czekamy na Wasze zdjęcia pod adresem foto@paczkow24.pl

1 KOMENTARZ

Leave a Reply