Policyjna akcja w Paczkowie i w sąsiednich miejscowościach województwa dolnośląskiego. Zatrzymano ponad 20 osób zamieszanych w handel narkotykami. Działania wspierali policyjni antyterroryści.

Jak informuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, policjanci KWP z Wydziałów dw. z Przestępczością Narkotykową, Kryminalnego, Dochodzeniowo-Śledczego, dz. Przestępczości Pseudokibiców, a także KMP we Wrocławiu, KPP w Ząbkowicach Śląskich oraz Nysie, wspierani przez kontrterrorystów z Wrocławia, Łodzi, Opola i Szczecina, w wyniku prowadzonych działań, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem środkami odurzającymi.

23 lipca w wyniku szeroko zakrojonej i skoordynowanej akcji, prowadzonej jednocześnie w kilkunastu miejscach na terenie województwa dolnośląskiego i opolskiego, w tym w Paczkowie, na podstawie postanowień Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, policjanci zatrzymali 23 członków grupy przestępczej.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze znaleźli 16 kilogramów narkotyków m.in. marihuany, amfetaminy, haszyszu, kokainy oraz MDMA. Ponadto podczas czynności ujawnili plantację konopi indyjskich liczacą 130 krzewów. Jak ocenili policyjni specjaliści czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji odurzających to blisko 640 tys. złotych. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli broń, amunicję do broni palnej, kije bejsbolowe, kastet oraz maczety. Ponadto zabezpieczono blisko 175 tys. złotych gotówki w walucie polskiej i zagranicznej pochodzącej z handlu środkami odurzającymi. Zabezpieczone zostały również dwa samochody należące do zatrzymanych osób o łącznej wartości 100 tys. złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, w zależności od roli odgrywanej w przestępczym procederze, Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu przedstawiła już zatrzymanym zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handlu środkami odurzającymi.

Wobec 14 z podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Za czyny, o które zatrzymani są podejrzani, w świetle obowiązujących przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i kodeksu karnego, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wcześniej w ramach rozpracowywania grupy przestępczej zatrzymanych zostało już 8 osób, Wśród zatrzymanych byli mężczyzna, u którego w samochodzie funkcjonariusze znaleźli 4 kg marihuany, a także kolejny członek grupy podejrzany o wewnątrzwspólnotowy wywóz środków odurzających. Funkcjonariusze przejęli wtedy na wrocławskim lotnisku 1,5 tysiąca porcji amfetaminy oraz prawie 200 sztuk tabletek ekstazy. Jak ustalili policjanci narkotyki miały trafić do jednego z krajów skandynawskich. Łącznie policjanci w ciągu kilkunastu tygodni zatrzymali 31 osób oraz przejęli prawie 22 kilogramy narkotyków.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

22 KOMENTARZE

 1. Wspaniała akcja. Narkotyki zabijają nasze dzieci,uniemożliwiając im normalny rozwój i start w normalne życie. Większość z tych żyć przepadnie na zawsze bo sobie nie poradzą z uzależnieniem. Ten kto tego nie rozumie i nie zdaje sobie z tego teraz sprawy w co brnie zobaczy w przyszłości jakie poniesie konsekwencje swych decyzji. Opamietajcie się młodzi ludzie!

  • nie jestesmy juz mlodzi stary czlowieku i mamy normalne prace, czesto od nas zalezy, co bedziesz mogl zrobic ze swoim zyciem. Mj to nie dopalacze, ktore zre mlodziez. A na koko jedzie cala warszawa, rzad, prawnicy, sedziowie, prezesi wielkich firm, zolnieze na froncie, itd.

   • Po prostu jak tylko twoje dzieci bedą dorosłe zacznij im dawać na to pieniądze. Zwykły cpun a cpun nigdy nie zrozumie że jest cpunem bo nie chce. I nie interesuje mnie kto to bierze. Tłumacz to siebie tak dalej. Bez tego wasze życie nie ma sensu powiedz sobie to szczerze. Fortune wydasz na to i każdego dnia bedziesz tego szukał i myślał o tym. Bez tego nie bedziesz funkcjonował. Krzyż sobie sam postawisz haha

   • No i ktoś powinien prześwietlić pana haha bo widać ,że ćpa i jest uzależniony. Widać to po jego megalomańskim tekście ,że także od niego zależy nasze życie .

 2. BRAWO policja takie akcje powinny mieć miejsce raz w miesiącu rekwirować wszystko ,nie chcą pracować to dać im pracę na skarb państwa w zakładzie karnym ,kartofle i suchy chleb nierobom, część i chwała policji

  • lepiej sam sprobuj ziolek zamiast wódy i piwska, dobrze ci zrobi, i zona zadowolona bo spokoj, usmiech i obiad zjedzony.

 3. BRAWO super akcja bo w Paczkowie jest tego mnóstwo wszędzie łapać gnoi i zamykać poklei .Do pracy nie pójdzie bo po co jak lepiej truć młodzież dopalaczami i innym gównem niewiadomo skąd ,Jeżdżą gnojki młode którzy niewiedza co to jest praca drogimi autami ,kupują domy ,mieszkania ,otwieraja lokale za pieniądze ze sprzedażny narkotyków ,tu powinna być jeszcze kontrola skarbowa pozliczać takich skąd mieli pieniądze na kupno lokalu czy drogiego auta

 4. No tak w tym kraju można brać tylko dwa legalne narkotyki, na które ma parol państwo i czerpie z tego powodu olbrzymie zyski, ale nie lubi konkurencji: alkohol i dużo słabszy narkotyk nikotynę. Alkohol prawnie od maryśki różni się tylko tym, że jest legalny. Więc uświadomcie w rodzinach, jeśli macie alkoholików, że są narkomanami, ale legalnymi, bo za nimi stoi państwo. Tylko niech się nie obrażają tylko dokształcą w tych tematach. Więc niech nikt się nie łudzi, że jeżeli kiedykolwiek w Polsce marihuana zostanie zalegalizowana, to państwo nie położy na tym łapy. Legalny alkohol sprzedaje w gminie kilkadziesiąt sklepów, alternatywny narkotyk w stosunku do alkoholu jest tępiony z całą surowością bez względu na koszty całym aparatem państwa (podsłuchy, donosy, prowokacje itd.), bo państwo z tego nic nie ma. O dopalaczach w tej grupie nie było mowy i nie znaleziono ich u nikogo, także zalecam hamować piętą zanim się coś napisze.
  I jeszcze jedno jeśli ktoś idzie w kontrze do państwa i sprzedaje te nielegalne narkotyki, to niech jest świadom ryzyka i je wkalkuluje w swoją ,,działalność”, bo w przypadku wtopy pomawianie kolegów, żeby się tylko wymigać nie popłaca, bo człowiekiem trzeba być zawsze. I ciężko określając charakter takiej osoby używać kulturalnych wyrazów.

Leave a Reply