Tłumy na paczkowskim Orszaku Trzech Króli

10
Foto: Kinga Rajfur

Za nami pierwsza edycja paczkowskiego Orszaku Trzech Króli. Obejrzyj naszą fotorelację z tego wydarzenia.

Foto: Kinga Rajfur

10 KOMENTARZE

 1. Z zamieszczonych fotografii można wnioskować, że średni wiek królów w Orszaku Króli to lat 60+.
  Aniołki deficytowe, a pasterze zniknęli wraz rolniczymi spółdzielniami.
  Mowa ciała i mina czarnej kozy na krótkim powrozie, zdaje się proponować „dajcie mi chociaż plecak, to będę robić za obiecanego wielbłąda”

  • Alien’owi jak zwykle troché sié pokickalo, co tam syszal, cos przeczytal ale dokadnie nie wie ” w którym kosciele dzwonili”.
   Jak on dopatrzyl sié w orszaku królów po 60-tce ? Na zdjeciach królowie sá raczej mlodzi – burmistrzowi to chyba daleko do 60-tki ale skoro nosi korone to na pewno Król…(z duzej litery)
   A faktycznie królowie (médrcy) powinni byc wiekowi bo to przeciez to ludzie mádrosciá slynácy, nabytá przez zyciowe doswiadczenie lub z ilosci ksiázek przeczytanych ale ich wtedy za duzo nie bylo.
   Alien pewnie juz zapomniales, ze pastuszkowie byli w stajence w noc wigilijna, po prosu mieli blizej – ot taka ówczesna pasterka. W orszaku „Trzech Króli” (Médrców) ich nie byo. Aniolów zresztá tez.
   I mala uwaga – Alien pamiétaj ze królow byo tylko 3 (trzech) – nie wierz w tych 6 o których mówi pewny wspólczny a bliski tobie ideowo médrzec.

   Nie rozumiem tylko co w orszaku „3-ech Króli” w Paczkowie robila EUROPA ale to pewnie juz tylko polityka którá oszolomy wciskaja wszedzie..
   Zdarzenie mialo miejsce ponad 2 tys lat temu, na bliskim wschodzie, Królowie (médrcy) przybyli z dlaszego wschodu – pewnie w dzisiejszejego Iraku i Iranu i moze z Afryki (?) ale Europy tam nie byo.

   No cóz taka edukacja w Paczkowie – ksiadz Siekierski w grobie sié przewrca.

   • Miette, Ty chyba też jesteś z tamtej epoki! Jak skonfigurować komputer, aby posługiwać się poprawnie językiem polskim,(polski programisty) nie wiesz.
    Koronowane głowy liczysz też słabiutko, bo jeden Burmistrz orszaku nie odmłodzi.
    Apel organizatora zachęcał o udział również w kostiumach aniołków i pasterzy. I tenże organizator nie wziął pod uwagę Twojego mądrego wywodu na temat obsady w peregrynacji do stajenki i nie przejmował się zbytnio pogańską wtedy Europą.
    Zmilcz Waść wreszcie, wstydu (sobie) oszczędź.

 2. Warto zauważyć,że po pierwsze nie byli to królowie a magowie,po drugie Biblia nie mówi ilu ich było,tradycja twierdzi,że trzech.Jak zwykle pogańska tradycja ma się dobrze w rzymskim kościele.

 3. Jaka to farsa i manipulacja człowiekiem a jak coś to byli mędrcy ,a nie królowie tak jak Jezus był synem Pandery legionisty Rzynskiego wychowanym przez Józefa i tak przez wieki mataczenie dla wzbogacenia się ,

 4. cos sie wydazylo w tym smutnym jak pisda miescie,przeszedl orszak 3,no I co doszli?oni jak prezio moze dochodza tylko ale dojsc nie moga,trzech kroli paczkowa,mysza,canecki I \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

 5. Czego nie wiedzą mieszkańcy iż instytucja kościelna jak i Watykan w dnu 18 . 04 . 2014 raku została zdelegalizowana przez Międzynarodowy Sąd Zwyczajowy w Brukseli domagajcie się odszkodowań od kościoła majątek zdobywali w nielegalny sposób należy do ludzi ,a nie do nich , a rządzący Pan burmistrz nie ma żadnego prawa dawać pieniędzy kościołowi z budżetu gminy.Pozdrawiam ludzi wolnych.

 6. Trzech króli nauka religijna we wszystkich religiach klepanie dzieci całe życie płacenie diabłu na śmierć , a duchy kościoła to wstrętne diabelskie uczynki za życia grzeszni , a po śmierci święci o jaki spryty diabeł w ludzkiej postaci współpracownicy duchowni diabłu grzecznie poddani . Fałszerstwo i obłuda aby jak najwięcej diabeł zarobił.

Leave a Reply