W LO odsłonięto tablicę poświęconą pamięci członków uczniowskich organizacji antykomunistycznych działających w szkole na przełomie lat 40-tych i 50-tych.
W Zespole Szkół w Paczkowie odsłonięto wczoraj tablicę pamiątkową poświęconą członkom młodzieżowych organizacji antykomunistycznych Krucjata oraz Utrzymanie Polskości działających w ówczesnym LO w latach 1949-1951.
Działalność należącej do nich grupy uczniów polegała m.in. na potajemnym zawieszaniu krzyży usuwanych z sal lekcyjnych przez władze, kolportażu antykomunistycznych ulotek, czy zrywaniu propagandowych plakatów i gazetek.
Grupa została zdekonspirowana w 1951 r. przez wprowadzonego w jej szeregi współpracownika Urzędu Bezpieczeństwa. Za swą działalność młodzież spotkały szykany i represje, w tym wydalenia ze szkoły oraz kary więzienia. Najaktywniejsi trafili za kraty nawet na 5 lat.
W całym kraju z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej zawiśnie 11 podobnych tablic upamiętniających lokalne organizacje antykomunistyczne. Tablica, którą odsłonięto w naszym mieście jest jedyna na Opolszczyźnie.
Foto: Kinga Rajfur
Zarówno komuchy jak i krzyże to jeden pies tylko w innej odsłonie krzyż jak by to jeszcze wiedzieli , jest symbolem bezczeszczenie ciała ludzkiego , reklamą śmierci a z życiem nie ma nic współnego poza prokreacją co przez wieki doprowadzała ludzkość do złych czynów nadmiernej ekspansji Ziemi bieg w ciemno bez refleksji co będzie dalej ,tak biegną dalej , tylko po co i dokąd ? Trzeba dobrze się zastanowić czy warto czcić bohaterów złudnych ideologi.
A ci ze szkół zamiast krzyże to niech swoje genetyczne pochodzenie powieszą czy mają prawowite pochodzenie czy zmataczone jak Jezus , przez genetykę do prawdy , a nie przez kościół.