Po zimowej przerwie wystartowały rozgrywki IV ligi opolskiej. Niestety dla paczkowskiej Sparty nie była to udana inauguracja rundy.

[event_blocks event=”20542″]

[event_details id=”20542″]

Po ponad trzech miesiącach przerwy do walki o punkty powróciły drużyny z najwyższej opolskiej ligi. W pierwszym meczu rundy wiosennej Spartanie zajmujący na półmetku rozgrywek 11 miejsce, zmierzyli się z dziewiątym Piastem Strzelce Opolskie. Niestety paczkowianom nie udało się zrewanżować za sierpniową jednobramkową porażkę. W sobotnie popołudnie podopieczni Łukasza Krótkiewicza na własnym boisku przegrali aż 1:5. Jedyną bramkę dla paczkowian strzelił w 28 minucie Łukasz Michaliszyn.

Paczkowski zespół przystąpił do rozgrywek bez kilku istotnych zawodników. Ze Sparty po rundzie jesiennej odeszli Dawid Dechnik, Paweł Dudzic i Krzysztof Głomb. Zagrać nie mogli też kontuzjowani Gracjan Bogdanowicz i Vlado Novak. Ich miejsce zajęli Piotr Wandzel, który powrócił do treningów oraz Grzegorz Robak (z drużyny juniorów).

Za tydzień, 17 marca paczkowianie zmierzą się z siódmym w tabeli Chemikiem Kędzierzyn-Koźle.