Dzieci i dorośli rywalizowali w zawodach wędkarskich zorganizowanych na stawie przy ul. Klonowej. Obejrzyj fotorelację z wydarzenia.

W minioną sobotę na stawie rekreacyjnym przy basenie miejskim odbyły się Rodzinne Zawody Wędkarskie połączone z gminnym Dniem Dziecka.

W ramach wydarzenia sfinansowanego m.in. dzięki wsparciu ze środków Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego odbyła się rywalizacja w łowieniu ryb w drużynach dwuosobowych oraz zawody w wędkarstwie spławikowym dla dzieci. Uzupełnieniem imprezy były zawody rzutowe, gry i zabawy sprawnościowe oraz zajęcia plastyczne dla dzieci.

W rywalizacji międzypokoleniowej, wśród 60 zawodników w wieku od 5 do 82 lat najlepszy okazał się zespół Krzysztof Zając -Marcel Kozłowski. Kolejne miejsca zajęły drużyny w składzie Przemysław Sierszeń -Kazimierz Sierszeń oraz Przemysław Kupczak -Patryk Kupczak.

W zawodach z okazji Dnia Dziecka na najwyższym stopniu podium stanął Oliwier Zając. Miejsca drugie i trzecie zajęli kolejno Tomasz Czerniasty i Jacek Skotnicki.

W zawodach rzutowych najlepsi okazali się kolejno: 1. Tomasz Żak, 2. Fabian Janczewski i Lena Kozak (ex aequo) oraz 3. Paulina Rychel i Kamil Szczotka (ex aequo).

W konkurencji rzutu kulami zanętowymi do celu miejsca na podium zajęli kolejno: Damian Kowalik, Patrycja Cebula oraz Julia Senkowska.

Przedstawiciele PZW podkreślają, że niezmiernie cieszą się tak dużym zainteresowaniem tematyką wędkarską i pragną podziękować wszystkim za udział w imprezie. Jak zaznaczają, ogromne podziękowania należą się również sponsorom, bo to dzięki nim do dzieci trafiła cała masa nagród.

Organizatorami imprezy byli: PZW Paczków, Gminne Centrum Sportu i Rekreacji oraz Gmina Paczków.

 

Leave a Reply