Były szef paczkowskiego Komisariatu Policji został mianowany Komendantem Powiatowym Policji. 

W miniony poniedziałek odbyła się uroczystość mianowania mł. insp. Dariusza Dregana, wieloletniego komendanta Komisariatu Policji w Paczkowie na Komendanta Powiatowego Policji w Nysie. Nowy szef nyskiej policji odebrał akt powołania z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, insp. Adama Tychowicza.

Paczkowianin od ponad roku był pełniącym obowiązki komendanta. Na stanowisku zastąpił Adama Bieleckiego, który przeszedł na emeryturę. Dregan rozpoczął służbę w policji w 1994 roku w komisariacie w Paczkowie, gdzie po 10 latach służby awansował na komendanta.

– Bezpieczeństwo w regionie stoi na bardzo dobrym poziomie, a co za tym idzie, rosną statystyki wykrywalności przestępstw – ocenił nowo mianowany Komendant. – Mam nadzieję, że uda się nam we wrześniu uzupełnić kadry, bowiem mamy 12 wolnych wakatów. – mówił Dariusz Dregan.

Uroczystość odbyła się w obecności kadry kierowniczej nyskiej komendy oraz zaproszonych gości, w tym starosty nyskiego Czesława Biłobrana, członków Zarządu Powiatu oraz przedstawicieli poszczególnych gmin.

9 KOMENTARZE

 1. Za pracę w policji w Paczkowie powinna być odprawa jak w ministerstwie. Milicjanci nie czuli trudności, bo było państwo policyjne i nawet za strącenie czapki wsadzano do paki. Teraz nie ma takiego dobra i trzeba trochę popracować przy byle jakich zarobkach. Dobrze, że chociaż ta grupa mundurowych szanuje swoje kadry. Jak Brudziński powoła do życia ORMO (patrz onr ) to sytuacja znacznie się „polepszy” , a starzy milicjanci nawet nie wyjdą na ulicę za swoje zasługi dla społeczeństwa Paczkowa.

  • Za co, ta odprawa ma być jak w ministerstwie ???? Za spanie po działkach ???
   Milicjantów tak żałujesz !? Oni nie powinni dostawać żadnych emerytur, za te swoje ,,zasługi” , nie jeden z nich ma krew na rękach i nie jedno za ,,kołnierzem”. Dorabiali się na ludzkiej krzywdzie, a Ty robisz z nich świętych.
   Pewnie byłeś jednym z nich ?

   • Wyjdź na ulicę w nocy, albo poczekaj na sąsiadów patologicznych to zobaczysz dlaczego za mało zarabiają. Nie święci garnki lepią. a Tobie chyba musieli włoić w skórę za niewinność, stąd we wszystkich widzisz złych ludzi. Tylko Ty jesteś święty i w mocherze latasz trzy razy dziennie do kościółka ?

 2. Co na niektórych policjantów to Najwyższego Trybunału Stanu i komisji międzynarodowej , a prawda musi zobaczyć światło dzienne .

 3. Ach ci wykształceni komendanci.
  „(…) bowiem mamy 12 wolnych wakatów”.
  Rozumiem, że wolne wakaty są przeciwieństwem wakatów zajętych.

Leave a Reply