Tragiczne skutki pożaru przy ul. Mickiewicza. Strażacy znaleźli w mieszkaniu nadpalone ciało 66-letniego mężczyzny.

W poniedziałek wielkanocny o godz. 16.23 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Mickiewicza w Paczkowie. Pierwsze jednostki dojechały na miejsce już cztery minuty później.

Na miejscu okazało się, że płonie mieszkanie na piętrze „bliźniaka” w pobliżu Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych. Jak relacjonował nam mł. bryg. Paweł Gotkowski, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, strażacy zastali gęsty dym już na klatce schodowej i bardzo wysoką temperaturę w mieszkaniu. Niestety skutki pożaru okazały się tragiczne – w głębi lokalu odnaleziono nadpalone ciało człowieka. Okazał się nim mieszkający samotnie 66-letni mężczyzna.

Mieszkanie, w którym wybuchł pożar jest kompletnie spalone. Zalaniu uległ z kolei lokal znajdujący się na parterze budynku, który pozostawał niezamieszkany. Strażakom udało się natomiast zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia na drugą, wyremontowaną część „bliźniaka”, która na szczęście w żaden sposób nie ucierpiała.

Na miejscu pracowały trzy zastępy JRG Paczków oraz ochotnicy z OSP Kamienica i Gościce. Akcja gaśnicza trwała pięć godzin, a straty oszacowano wstępnie na około 150 tys. zł. Przyczyny pożaru nie są na razie znane. Obecnie trwa policyjne dochodzenie, które ma ustalić okoliczności pojawienia się ognia.

Foto: KP PSP Nysa

Leave a Reply