Opolski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczyna długo wyczekiwaną przebudowę dw 382. Sprawdź co obejmuje inwestycja i jakie czekają nas utrudnienia. 

23 kwietnia rozpoczął się wyczekiwany przez lata remont drogi wojewódzkiej 382. Realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich inwestycja obejmie całą ulicę Jana Pawła II (dawna ul. Zawadzkiego), fragment ul. Wojska Polskiego od stacji Orlen do skrzyżowania z Jana Pawła II oraz fragment ulicy Armii Krajowej.

Oprócz nowej nawierzchni, doczekamy się także nowych chodników i zatoczek autobusowych. Całkowicie przebudowane i przeorganizowane mają też zostać skrzyżowania ulic Jana Pawła II, Wojska Polskiego i Kopernika oraz Jana Pawła II i Mickiewicza.

Wykonawcą wartej ok. 9 mln zł inwestycji jest firma Budimex S.A. Szczegółowy zakres prac obejmie m.in.:

 • rozbiórkę istniejącej konstrukcji nawierzchni oraz budowę nowej,
 • budowę chodników oraz poboczy utwardzonych,
 • budowę zatoczek autobusowych,
 • przebudowę skrzyżowań z istniejącą siecią drogową,
 • przebudowę i budowę zjazdów publicznych i indywidualnych,
 • budowę skarp z humusowaniem i obsianiem trawą,
 • przebudowę lub/i budowę: przydrożnych rowów odwadniających, przepustów pod zjazdami, obiektów inżynierskich (przepustów, murów oporowych itp.),
 • przebudowę umocnienia dna i skarp cieku przed, za i pod przepustem,
 • przebudowę lub/i zabezpieczenie kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej,
 • budowę elementów bezpieczeństwa ruchu,
 • w przypadku konieczności przebudowę sieci uzbrojenia terenu.

Prace potrwają do 10 października 2019 r. W związku z prowadzoną inwestycją zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. W  pierwszym etapie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ulicy Armii Krajowej i Jana Pawła II.

11 KOMENTARZE

 1. Popieram ale chciałbym zwrócić uwagę na odcinek do Pomianowa Dolnego, 200, może 300 metrów dziur na czymś co kiedyś było asfaltem. Tragedia

 2. Ciekawe dlaczego ul.Młyńska jest wyłączona z ruchu, przez te ,,śpiące psy” ???
  Kto i komu zrobił przysługę,bo to, że jest tam przedszkole, jakoś mnie nie przekonuje???
  Najpierw była gadka,że most jest w złym stanie i zrobili ograniczenie dla pojazdów cięższych, a teraz chyba zrobiono przysługę dla tych ,,lepszych obywateli”,żeby mogli spokojnie spać i odpoczywać.
  Natomiast mieszkańcy ul. Armii Krajowej mają przesrane przez nadmierny ruch całą dobę ,świątek,piątek i niedziela cały rok. Nawet już nikt tej ulicy nie sprząta ,a mieszkańcy mają do mycia co drugi dzień okna i parapety, a na dodatek nie mogą pootwierać okien.
  Gdyby liczyło się tylko bezpieczeństwo dzieci,to pewnie te przeszkody musieli by zamontować przed innymi przedszkolami i szkołami.
  A co do mostu,to na ul.Armii Krajowej jest taki sam mostek i musi znieść cały ruch jaki się tam odbywa.
  Dobrze by było,aby ktoś się tym zainteresował ,ale nie nasi urzędnicy,tylko ktoś wyżej postawiony,bo na naszych raczej w tej sprawie liczyć nie można.
  Zamiast wydawać nasze pieniądze na zachcianki tych uprzywilejowanych,to mogli by wyremontować ulicę od Wieży Wrocławskiej,do skrzyżowania z ul. J.Pawła. Bo takie ,,fale” to są,ale na morzu podczas sztormu.

  • Myślę, że jesteś trochę rozżalony i denerwuje Cię zwalnianie przy przeszkodach. Bardzo dobre rozwiązanie i powinno być takich więcej przy wszystkich wjazdowych i wyjazdowych drogach z Rynku. To ostudza zapał młodych i „ciężkich” kierowców bez wyobraźni. U nas w mieście można działać tylko metodą faktów dokonanych, bo zaraz się znajdą tacy, którym się to nie podoba. Poza tym, przeprowadź się na Młyńską to będziesz ważniejszy. Jeżdżę tamtędy od zawsze i jakoś daję radę. Pieniactwo powoduje tylko stres.
   Powodzenia.

   • Kiedyś był tam jeszcze znak zatrzymywania i postoju,też przypadek,że go zlikwidowali,pewnie dlatego,żeby Wam ,,utrudnić” mieszkanie tam.
    Przestańcie robić wszystko dla siebie , a jeśli już to pomyślcie o innych mieszkańcach w Paczkowie,żeby im też żyło się lepiej.

 3. Podczas prac remontowych na paczkowskim rynku zginął mężczyzna

  Na teren budowy wszedł postronny mężczyzna. Został uderzony przez koparkę a następnie przygnieciony przez element obrotowego nadwozia. Maszynę obsługiwał 54-letni operator. Pracownik był trzeźwy. Poszkodowany mężczyzna w wieku 46 lat, doznał licznych obrażeń ciała i mimo długiej reanimacji prowadzonej na miejscu zmarł.
  Opolska policja poszukuje tego mężczyzny. Jest podejrzewany o kradzież
  Opolska policja poszukuje tego mężczyzny. Jest podejrzewany o kradzież
  Obecnie na miejscu zdarzenia przeprowadzane są czynności wyjaśniające z udziałem prokuratora. Sprawdzany jest m.in. zapis monitoringu. Do zdarzenia doszło o godzinie 11:10.

  • Te dwa zdania nie dotyczą tego artykułu:
   Opolska policja poszukuje tego mężczyzny. Jest podejrzewany o kradzież
   Opolska policja poszukuje tego mężczyzny. Jest podejrzewany o kradzież

 4. Podobnie jest z ulicą Wrocławską , jedna piaskownica .Wiemy że jest budowa na Rynku ale tym bardziej należy wzmocnić służby sprzątające .

 5. Podobno remont drogi ma być do małego mostku przy ul krótkiej .Dlaczego nie chociaż do dużego mostu? Tam już nie ma dziur? Inne województwo? NIE. Zauważyłem w Polsce dziwne remontowane dróg. Zrobimy kilometr, a te 100m zrobimy za 5 lat

 6. Dziadostwo zamiast raz pozonnie zrobić to nie po roku już będzie dziura na dziurze. Powinny ci panowie robić z pod murów i panie 500+ co zamiast ruszyć 4 litery to latają z tymi wuzkami

Leave a Reply