Czy w pierwszym paczkowskim Orszaku Trzech Króli weźmie udział prawdziwy wielbłąd? 

Już w przyszłym roku ulicami Paczkowa po raz pierwszy przejdzie Orszak Trzech Króli. Do organizacji tego wydarzenia może przyczynić się każdy z nas biorąc udział w ogólnopolskim głosowaniu.

W miniony poniedziałek ruszył organizowany przez FUNDACJĘ ORSZAK TRZECH KRÓLI konkurs „Głosuj na wielbłąda! I wygraj korony!”, w którym udział bierze m.in. Paczków. Miejscowość, która zdobędzie najwięcej głosów w internetowym głosowaniu wygra wizytę prawdziwego wielbłąda w czasie najbliższego Orszaku. Egzotyczny aktor weźmie udział w jasełkach w zwycięskiej miejscowości 6 stycznia 2019 r.

Z wizytą zwierzęcia będzie łączył się pobyt ekipy TVP – zwycięska miejscowość będzie jedną z czterech, z których będzie prowadzona transmisja na żywo. Drugie i trzecie miejsca zostaną nagrodzone czekoladkami – II miejsce – 3 000 czekoladek, III miejsce – 2000 czekoladek. Głosowanie trwa do 30 listopada.

 

Jak zagłosować na Orszak Trzech Króli w Paczkowie?

Krok 1

Wejdź na stronę www.orszak.org, w zakładkę „KONKURSY”. W polu „Miejscowość” wpisz PACZKÓW,

Krok 2

Wpisz swój adres mailowy,

Krok 3

Zaakceptuj regulamin konkursu i kliknij „Zapisz”,

Krok 4

Kliknij w link, który dostaniesz na skrzynkę e-mailową.

UWAGA! Jeśli link nie dotarł od razu, należy poczekać maksymalnie godzinę i sprawdzić czy nie trafił do spamu.

Jedna osoba może zagłosować jeden raz. Każdy głos, to 1 korona, którą otrzymamy w związku z organizacją Orszaku. Wyniki konkursu będą ogłoszone na stronie www.orszak.org i na profilu FB „Orszak Trzech Króli – Fundacja”. Aktualny ranking miejscowości dostępny jest na stronie konkursu.

20 KOMENTARZE

 1. Wielbłąd to nie zabawka! Polska i nasz klimat to nie jest jego naturalne środowisko… Ktoś wymyślił świetną głupotę, żeby wystawić bezbronne zwierzę na mróz i hałas, i zrobić z niego atrakcję dla dzieci. Wykorzystanie zwierzęcia gorzej niż w cyrku! Nikt z pomysłodawców ani serwisu paczków24.pl nie pomyślał co to znaczy dla tego zwierzaka! Stanowczo NIE POPIERAM!

  • Miasto średniowieczne i takież jego rozrywki.
   Chociaż żaden kronikarz nigdy nie wspomniał o podobnie dzikim pomyśle, nawet w tych mrocznych czasach. A może na otarcie łez w przypadku załapania się tylko na łakocie, jakiś cyrk ze zwierzętami?

 2. cieszę się że do pani dotarło to, co napisane zostało. „inteligentna” kobieto. Przeczytaj najpierw artykuł, a później inteligentnie komentuj. Walczymy oddając głosy przede wszystkim o korony i czekoladki, bo nie wygramy raczej z dużymi miastami WIELBŁĄDA mając na dokładkę „inteligentnych” narzekaczy, którzy zielonego pojęcia nie mają o bezbronnych zwierzętach. Każde zoo pożycza na jasełka wielbłądy, gdyż te zwierzaki w naturze uwielbiają zmiany miejsc i otoczenia (w naturze żyją na pustyni, sawannie) „inteligencie” są przyjaźnie nastawione i wbrew pozorom lubią ludzi. Ale cóż „inteligentka” z Paczkowa wie lepiej niż pracownicy zoo. Dlatego już czas pozostał tylko na zdrowie bo rozum już spać poszedł. Tak też myślę że przydałaby się na jasełka „oślica”…

  • Wielbłądy uwielbiają zmiany miejsc? Niech mi Pan pokaże wielbłąda występującego w zimnym środowisku. Życzę powodzenia!
   Komentować dalej nie będę, bo jak głosi pewien tekst: Kłótnia z debilem jest jak zapasy ze świnią w błocie. Po jakimś czasie dostrzegasz, że świni się to podoba.

 3. Ale przynajmniej inteligentnej świni co nie. A na pustyni wbrew pozorom bywa baaardzo zimno i zwierzaki są przystosowane do zmiany temperatur. Już 120 głosów za nami

  • No coś z Tobą jest nie tak anonimie !
   Też jestem mężczyzną , ale myślącym ! Nie chodzę do cyrku , bo widziałem jak traktują zwierzęta !
   Nie głosujcie Paczkowianie!
   Popieram Paczkowiankę !

 4. Noooo wreszcie jakieś pomysły 💩 jak nie chcecie tego wielbłąda to mogę tanio moją krowę wypożyczyć w prawdzie to nie wielblad ale ładnie maszeruje i zimna sie nie boi. Paczkowianka będzie Happy.

  • Czoko, przebijam! Ja zupełnie za darmo oddam do orszaku swoją starą. Jest równie szpetna co wielbłąd, garbata, i lubi opluć. Niestety, w przeciwieństwie do oryginału, chleje systematycznie. I co?

 5. Głosujcie. Wielbłąda nie wygramy nie spinajcie się. Pokażmy moc naszego miasta jak miasto które ma 3,5 tys mieszkańców umie 600 głosów zdobyć, a my miasto 6 tys mamy tyle. Pokażmy moc i nie mówię o 1 miejscu ale o 2 powalczmy.

Leave a Reply