4 osoby poparzone fajerwerkami podczas festynu

Piknik nad Zalewem Paczkowskim. Foto: UM Paczków

Nieszczęśliwy wypadek na festynie nad Zalewem Paczkowskim. Cztery osoby w tym dwoje dzieci zostało poparzonych fajerwerkami.

W minioną sobotę nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie odbył się piknik będący podsumowaniem projektu „Pasje łączą pokolenia” realizowanego w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego.

Ostatnim punktem programu imprezy był tzw. Fire Show. Jak relacjonują świadkowie, podczas pokazu fajerwerków w pewnym momencie coś poszło nie tak i w siedzących pod wiatą biesiadników wleciał fajerwerk, który eksplodował.

– Około godziny 22 otrzymaliśmy zgłoszenie, o tym, że podczas pokazu sztucznych ogni doszło do niekontrolowanego wystrzału fajerwerków, z których jeden trafił w grupę ludzi. – relacjonuje przebieg zdarzenia mł. asp. Magdalena Skrętkowicz, rzecznik nyskiej policji. – W wyniku zdarzenia obrażenia odniosły cztery osoby w tym dwoje dzieci. – dodaje.

Jak twierdzą świadkowie, najbardziej ucierpiał 4-letni chłopiec oraz stojący za nim mężczyzna. Obaj z poparzeniami zostali przewiezieni do szpitala. U obu miały pojawić się również problemy ze słuchem.

Jak informuje policja, mężczyzna, który odpalał fajerwerki został przebadany alkomatem. Badanie dało wynik negatywny.

Burmistrz Artur Rolka podkreśla, że jest mu przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Jednocześnie zaznacza, że co prawda gmina była organizatorem imprezy, ale jak twierdzi, odpowiedzialność za zajście spoczywa na firmie, której zlecono przeprowadzenie pokazu. Jak nas zapewniono, firma nie chce uniknąć odpowiedzialności i będzie próbować polubownie porozumieć się z poszkodowanymi.

Postępowanie w sprawie prowadzi policja. Dochodzenie ma wyjaśnić okoliczności i przyczyny zdarzenia.

73 KOMENTARZE

 1. a Burmistrza poddano badaniu alkomatem jako organizatora? w końcu na plakatach pisze, Burmistrz zaprasza. A gdzie był wtedy burmistrz jak to się stało?

 2. Zenada to to, że wogóle do takiej sytuacji doszło, teraz widac, ze Burmistrz chce zwalic odpowiedzialnośc na kogos innego, ” odpowiedzialność za zajście spoczywa na firmie, której zlecono przeprowadzenie pokazu.”, a przeciez wyraźnie pisze na ogłoszeniu o pikniku, że ” Burmistrz zaprasza” czyli chyba ponosi pełna odpowiedzialność. a gdzie był Burmistrz, że do tego doszło? Wstyd Panie Burmistrzu, wstyd.

 3. Ten nasz Burmistrz to naprawdę zdolny człowiek, nawet przechytrzył Kaczyńskiego i Sejm, walczy jak LEW o swoją pensję (maksymalne stawki) – jak oni mnie tak, to ja ich tak. Szkoda, że nie walczył tak o stypendia naukowe dla zdolnych dzieci i wydał zarządzenie, zgodnie z którym stypendium to wyniosło 80 zlotych, w tamtym roku 160 zlotych. Sobie nie pozwolił obniżyć, za to sam obniżył i to o 100% biednej zdolnej młodzieży. Nie ma w Polsce drugiego takiego Burmistrza.

 4. Z mojej strony dodam tylko tyle, jedzenie podawali a owszem, ale kiedy poprosiłam Panią o 2 kubeczki zwykłej wody dla dzieci to w odpowiedzi usłyszałam że nie ma….a za Panią stało około 20 zgrzewek 1,5l wody. Pani opryskliwa, nie miła, podobnie Pani przy zamku dmuchanym dla dzieci. Jakby ludzie pracowali tam za kare…bo chyba nie za darmo…reszta bez komentarza…atmosfera beznadziejna

 5. Winę ponosi organizator, a później niech się dowiaduje z firmą z którą miał umowę o fajerwerki. Wstyd burmistrzu, wstyd pensja Max, stypendia dla młodzieży minimum, już nie wspomnę że miasto zatonie w długach.

 6. no to pięknie jak tak potraktowano dzieci, może woda była dla wybranych a nie dla dzieci, dla dzieci były porcje wyliczone, byłam na Pikniku tydzień wcześniej, dzieci były dowożone, zadbano aby je dowieźć , kiełbaski dla dzieci, lody, notesiki, długopisy, napoje ile dzieci chciały i wszystko całkowicie za darmo, każdy był miły. Pan Bogdan organizował ze Stowarzyszeniem i więź, po prostu było super.

  • ,,kiełbaski dla dzieci, lody, notesiki, długopisy, napoje ile dzieci chciały i wszystko całkowicie za darmo” – gdzie takie rzeczy za darmo? Z chęcią się wybiorę :D

 7. Tu nie chodzi o organizację. Jeżeli chodzi o imprezy organizowane przez Gminę Paczkow to zawsze najważniejszy na nich był, jest i będzie Pan Artur, i to najlepiej z mirofonem. A czy dzieci są ważne dla Burmistrza, wystarczy przeczytać komentarz o jego pensji i stypendiach naukowych dla zdolnej paczkowskiej młodzieży. Panie Burmistrzu czy Panu nie jest wstyd?

 8. Dlaczego zdolne dzieci dostały ochłapy. Ale chwalić się zdolnymi uczniami z gminy to fajnie. Tak samo jak chwalić sie Zbiornikiem w Kozielnie a nic się nie robi. Smutne to. Ale dobrze że wybory za niedługo.

 9. „Burmistrz podkreśla, że jest mu przykro z zaisniałej sytuacji”- nam też jest bardzo przykro, że mamy takiego burmistrza. Potrafi pięknie się do ludzi uśmiechać, obiecuje gruszki na wierzbie, ale nic z tego nie wynika. Gdzie jest ta praca dla młodych którą tak Pan obiecywał przy poprzednich wyborach? Nie ma. Powinien z własnej kieszeni wypłacić zadośćuczynienie poszkodowanym. Niech nie zwala winy na firmę, sam firmę zaprosił więc odpowiada za całą tą sytuację, to on wpadł na pomysł z fajerwerkami i nie pomyślał o idących za tym konsekwencjach. Oj Panie burmistrzu tym razem nie popełnimy takiego błędu i nie będziemy na Pana głosować.

 10. A co do zdolnych dzieci to WSTYD, żeby młodym ludziom, którzy tak dobrze się uczą i chcą się uczyć zabierać pieniądze. Jaka to jest dla nich motywacja i zachęta? Burmistrzowi się wydaje, że tylko on w tym mieście może być mądry i tylko jemu się należą profity a inni się nie liczą. Młodzi, zdolni i wykształceni ludzie uciekają z miasta PRZEZ PANA. Obiecuje Pan pracę, ściska ręce a poźniej i tak nic z tego nie wychodzi. Woli chodzić do emerytów i wypracowywać sobie u nich zaufanie, a młodzi się nie liczą. Są takie osoby, które musiały wyjechać, bo Pan coś obiecał a później udawał, że nie wie o co chodzi. Ludzie o tym nie wiedzą tylko Pan wie do kogo tak się uśmiecha szukając.. nie wiem czego? Aprobaty? Dodatkowych głosów? . Tak też jest przeprowadzana rekrutacja w naszym urzędzie. Możesz mieć najwyższe tytuły a dla burmistrza i tak się nie liczysz. WSYTD przed dziećmi Panie burmistrzu, cóż one Panu zawiniły? Powinien im Pan jeszcze dołożyć a nie zabierać. Dzieciom się nie zabiera. Te dzieci kiedyś wyrosną, wyjadą a miasto się wyludni- właśnie do tego Pan doprowadza. Szuka Pan szacunku? U kogo? Wszyscy już stracili cierpliwość i nadzieję, na Pana „będzie lepiej”. Spotkamy się na wyborach. Żeby lepiej zrozumieć ludzi musiałby Pan popracować za 1500 zł, to by Panu wiele wyjaśniło. Zachęcam do lektury, swoją drogą ciekawe co Pan myśli czytając wypowiedzi mieszkańców.

 11. Wstyd to prawda, ale przecież brakło by na pensje, na obejście prawa, a jak się da to trzeba prawo obchodzić, nie po to obniżyli, żeby teraz burmistrz kombinował, odrazu widać , że jest dla pieniędzy bo gdzie indziej to by za 3000 do pracy musiał chodzić a tutaj pensja, delegacje, itd. no Król jak się patrzy a w dzieci za 80 zł, maja podnosić kwalifikacje, boi się , żeby nie były mądrzejsze od niego. No takich aktorów jak Burmistrz to już nasze polskie dobra narodowe nie wykształca.
  Ciekawe jak rozegra sprawę z piknikiem w Kozielnie, w końcu był organizatorem, a już próbuje odpowiedzialność zrzucić na innych. Skąd my to znamy? z 4 lat jego rządów. Takie plany jak startował, obiecywał jak to nie będzie no i mamy, inwestycji od cholery a długów jeszcze więcej, ludzie niedługo uciekną stad bo pracy to zamiast przybywać to firmy sie zamykają, sklepy sie zamykają na rynku to niedługo będziemy widzieć tylko Bombonierkę i sale tronowa Króla. Ludzie opamiętajcie się, wywalić to trzeba z tego urzędu bo to tylko wstyd dla Paczkowa, wszyscy be ale Król cacy i to tylko król tak o sobie mówi, że cacy.

 12. Od kiedy wieś Kozielno stało się stolicą Miasta Paczkowa ?. Takie imprezy powinny być organizowane w Mieście Paczkowie. Nasuwa się podstawowe pytanie kto był organizatorem tej imprezy ? drugie pytanie kto zabezpieczał tą imprezę PSP czy jednostki z pokazu OSP ? gdzie była Policja Miasta Paczkowa i Straż Miejska ? i tu trzeba szukać winnych.

 13. Burmistrz jak już nie chciał dać biednym zdolnym dzieciom ze swojej wypłaty to mógł zrezygnować z wystąpień w Radiu Nysa. Co miesiąc Gmina Paczków z naszych podatków płaci za te głupoty i kłamstwa Burmistrza 800 złotych, co rocznie daje pokaźną sumę 7200 złotych. Czy nie lepiej było te pieniądze przeznaczyć na te zdolne dzieci. Ale tu znowu mamy własny interes Burmistrza, a on już nas przyzwyczaił do zasady, którą się kieruje dobro większości ważniejsze od dobra mniejszości, wyjątkiem jest tu własny interes Burmistrza.

 14. No właśnie Panie Burmistrzu, może czas najwyższy zastanowić się nad istnieniem Paczkowskiej
  Straży Miejskiej, skoro nie ma pan nad nią żadnej kontroli. Niepotrzebnie pan utrzymuje sztuczne etaty, skoro może pan przeznaczyć te pieniądze na szczytniejsze cele… Wstyd, aby służba panu podległa nie była widoczna w mieście i nic nie robiła!!! Kiedy ktoś widział pieszy patrol Straży Miejskiej patrolujący parki, podwórka i najbardziej niebezpieczne zakątki miasta??? Pan wybaczy, ale policja robi swoje, a pańska służba bez policji jest NICZYM…

 15. Panie Burmistrzu, nie wierzę, że Pan tak postąpił z uczniami szkól, bo z pensją wszystko jest jasne (maksymalna)’. Najlepiej niech Pan napisze na stronie Paczkowa całą prawdę – ile otrzymał każdy uczeń, no chyba, że się mylę, a wtedy dopiero zrozumiem jakim Pan jest człowiekiem i co tak naprawdę reprezentuje.

 16. Pan burmistrz zarabia mało dlatego nie było dni paczkowa może dostanie jakąś premie za to bo będzie się budował w Gościcach z pięknym widokiem na cmentarz .

 17. Polityka polityce odbiegacie od tematu stał się wypadek i jest podstawowe pytanie kto lub co zabespieczało tą impreze . Ciekawostką jest to że w tym samym dniu odbyła się impreza w Kamienicy i tam sprawa odbyła się inaczej Szanowny Pan Prezes OSP Kamienicy rozpiepszył imprezę i sprawa ucichła i tak samo będzie w tej sprawie .

 18. Która sprawa ? Panie Anonim imprezy w Kamienicy czy wypadku w Kozielnie sity. Jeśli organizatorem były wadze miast to powinny zabezpieczyć imprezę pod względem bezpieczeństwa. Nasuwa się jeszcze jedno pytanie co dzieci i pieniądze mają do imprezy w Kozielnie. Artykuł jest o wypadku a nie pensji burmistrza i stypendia dla uczniów.

 19. Zgadzam się z Anonim co artykuł o wypadku ma wspólnego z pensją burmistrza i stypendium dla uczniów to chyba inny temat .

 20. Dokładnie! Artykuł jest o nieszczęśliwym wypadku a nie o finansach! A jak Wam wszystkim szkoda takiej pensji to trzeba było sie wykształcić i startować na burmistrza a nie każdy tylko ” w gębie mądry”! Widać, że coś w naszym miasteczku się dzieje i dalej źle! Trzeba zadać sobie pytanie co poprzedni burmistrz zrobił dla Paczkowa? Za mało wody do picia, za mało jedzenia, źle że w Kozielnie, za duża pensja, za małe stypendia, zła organizacja…wszystko źle!!! A spróbuj jeden z drugim coś zorganizować a nie tylko wiecznie narzekacie na wszystko!!!

  • Brawo! Tego,że poprzedni burmistrz stracił prawo jazdy,bo był pod wpływem alkoholu to już nikt nie pamieta,ale z „Irysa” chcą żeby się pan Rolka tlumaczył.

 21. Ludzie dajcie sobie już spokój , czy nikt nie rozumie że to tylko nieszczęśliwy wypadek ,a robicie z tego wielką aferę . A czy w naszym mieście, ktoś komuś kiedyś dogodził ?

 22. A czy Pan Rolka-burmistrz , który zapraszał na Piknik w Kozielnie jak to widać na plakacie, był trzeźwy cały Piknik? Był organizatorem więc od początku do końca powinien być trzeźwy. Bo jak pamiętam poprzednik w czasie prywatnym został złapany więc nie pełnił funkcji burmistrza czy organizatora

 23. Po tym jak fajerwerki wybuchły, a ojciec płaczącego dziecka krzyknął coś w stronę Pana burmistrza, burmistrz udał się szybkim krokiem wraz z Panem K. w stronę auta. Opuścił jak tchórz miejsce tego nie przyjemnego zdażenia, czy tak wypada? Aby organizator zabrał nogi za pas i uciekł zamiast udzielić pomocy? Wezwać pogotowie? A może był po „piwku”?
  Opuszczając festyn widziałem jak siedział w aucie pana K. z telefonem przy uchu. Ciekawe że organizator opóścił festyn jeszcze przed jego zakończeniem, po jakimś kwadransie widziałem pana burmistrza i pana k. już w Paczkowie.
  Panie burmistrzu wstyd to mało powiedziane. Takich rzeczy się nie robi, nie wypada. Trzymam kciuki żeby emerytki o które Pan tak bardzo „dba”nie zagłosowały na Pana w nadchodzących wyborach.

 24. Jak ja się cieszę iż pamięć mnie zawiodła i nie byliśmy uczestnikami żadnego z „Pikników”
  Jejku jakie to smutne z nieszczęśliwego wypadku zrobiła się niezła kampania wyborcza jestem ciekawa ilu z tych znawców sprawy, znawców przyznawania stypendiów ,oraz wielkości wynagrodzenia Pana Burmistrza to „przyjaciele” byłej ekipy rządzącej w naszym miasteczku, która chętnie wróciła by do władania .

  OBECNY BURMISTRZ BARDZO ZŁY BYŁY BURMISTRZ ZŁY czy w tym mieście jest ktoś kto byłby godny pochlebstw mieszkańców????????????????????
  Zbliżają się wybory ,czuję że będzie jeszcze gorzej, kandydaci nie zostawią na sobie nawzajem suchej nitki, ale przynajmniej Paczków24 ożył.
  A mieszkańcy miasta pokażą swoje oblicze opluwając kandydatów .

  DUŻO ZDRÓWKA DLA POSZKODOWANYCH SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA I SOWITEGO ODSZKODOWANIA

 25. No to ładnie. Wtedy kiedy BURMISTRZ – ORGANIZATOR był najbardziej potrzebny, aby zorganizować, udzielić pierwszej pomocy on wsiada do samochodu i umyka z miejsca tragedii. Domyślam się, że to z powodu zmęczenia.

 26. Oczywiście, że wybierzemy, musi ktoś spłacać te długi, musi ktoś podnieść podatki, opłaty targowe, opłaty za wodę, ścieki i wywóz śmieci, w końcu to spółki gminne, ktoś te długi musi spłacić, a jeszcze na pensje naszego kochanego Burmistrza zarobić, więc ludzie wybierajmy Rolke, będziemy mieli jeszcze kolejne 4 lata o kim komentować, ale już poprzeczkę trzeba będzie podnieść.

  • Te 11 mln zl to planowany deficyt budzétu na 2018 rok a wiéc róznica pomiedzy przychodami a wydatkami gminy w2018 roku :)

   • A dlug bédzie niestety rósl. W prognozie finansowej zadluzenie gminy na koniec 2018roku to ponad 17mln zl a na 2019 rok zaplanowano 21,7 mln zl to prawie 50% budzetu.
    A moze w niedalekiej przyszlosci wladza w gminie nie bedzie juz pochodzic z wyborów mieszkanców i czeka nas zarzád komisaryczny :(

    • Nalezy pamietac, ze zadluzenie naroslo w ostatnich latach -na koniec 2015r. wynioslo 7,9mln zl.
     Przyszlosc rysuje sie ciekawie w pétli zadluzenia. A pétle majá tendencjé do zaciskania sié :(
     Ale co tam -po nas chocby potop

     • Inwestycje nie sa za darmo.Widać że dla niektórych lepiej byłoby nic nierobic zostawic Paczków naturalnemu rozpadowi ……Lepiej na meczyk na Sparte iść i pobiadolic .

 27. A ssłyszy się tu ówdzie że był pijany nasz burmistrz to może dlatego zwiał, niektórym bardziej wstyd Panie Burmistrzu.

 28. Ależ tu się patologi nazłaziło, na to forum… Nie dość że dostały żreć za darmochę to jeszcze krzyczą, że im nie smakowało… Typowe roszczeniowce. Panie burmistrzu współczuję zarządzania takimi „obywatelami”.

 29. No widzę że pięknie ktoś sądzi że burmistrz patologią zarządza, już ta patologia głosu daj na niego nie powinna.

  • Uderz w stół a nożyce się odezwą Anonimie. Swoją drogą burmistrz zarządza gminą, w której mieszka 90 procent normalnych ludzi i jakieś 10 procent patoli. Tylko że te patole drą gęby najgłośniej. To taka cecha wyróżniająca patolstwo. I nie ma to znaczenia, czy ma to miejsce w Rynku, w parku, czy na forum… Swoją drogą określasz się ładnie swoim postem… Zła wola. Nic więcej. No coments.

 30. Wy jak piszecie w niektórych komentarzach wyciągamy sprawy z innego tematu. To gdzie jest temat imprezy w Kamienicy. Festyn rozpieprzył Pan prezes OSP Kamienicy. bił osoby płci żeńskiej jak męskiej jak worek treningowy i cisza gdzie włodarze miasta były i pozwoli na dwie imprezy w gminie w jednym czasie . Żenada i tyle a co do prezesa OSP Kamienica to kmiot i powinien odejść. A wy którzy lubcie aferę związaną z Miastem Paczkowem nie macie nic do powiedzenia.

 31. Władzy i powrotu przywilejów.Tego chca ci co tu krzyczą.Wiem to z mojego otoczenia.Za mało się napaśli.Nawet pisano w Nowinach o mieszkańcach którzy z roku na rok nie płacili podatków.Byli zwalniani po znajomościach.A takich i podobnych kwiatków jest mnóstwo.I to sa ci oponenci obecnego burmistrza,ci krzykacze.

 32. Rzadko kiedy czytam ta stronę a tym bardziej komentarze na niej. I po tych waszych wypowiedziach widać że nie ma czego żałować. Połowa z tych komentarzy nie dotyczy tematu. Nadal ludzi przepełnia hmmm…. Zawiść? Zazdrość?
  Lubicie się wypowiadać a jeszcze bardziej ublizac innym… W tym momencie burmistrzowi… Każdy ma prawo do napicia się alkoholu… Oceniacie burmistrza jako organizatora że był nie trzeźwy… A czy wszyscy dorośli którzy mieli pod opieką dzieci byli tylko o wodzie i soczku? Na nich też spoczywala odpowiedzialność.

  Szybkiego powrotu do zdrowia i mam nadzieję że dziecko nie będzie miało z tego powodu traumy.

  • No wlasnie, nalezalo zbadac trzezwosc rodziców poparzonych dzieci i przykladnie ukarac. Dlaczego po zmroku dzieci niebyly w lózeczkach ? :))

 33. Bzdury piszą o stypendiach moja córka dostała 160 złotych Dlaczego nie pisali za tamtego burmistrza nic nie było robione ,Temu od samego początku kładą kłody pod nogi

  • Tak racja 160 za dwa semestry, w tamtym roku było 160 złotych za jeden semestr – czyli córka w czerwcu dostałaby 320 złotych, a za poprzednika w 2014 roku 180 złotych za semestr, czyli 360 złotych. Więc jakie bzdury?

 34. Co tutaj się wyprawia, druga aferownia, jak sprzed lat. Ogarnijcie się ludzie i liźnijcie trochę świata i poczytajcie przepisy dotyczące organizacji imprez masowych. Umowa zapewne została sporządzona z firmą, która przygotowała pokaz pirotechniczny, więc oni są odpowiedzialni. Wiem, bo zdarza mi się organizować masowe eventy. Porównajmy z organizacją na przykład cyrku, bo niedługo w Paczkowie. Koń, który jest przewidziany w programie podczas pokazu wbiega w tłum dzieci taranując je i kilka z nich trafia do szpitala, kto winny? A no burmistrz, bo przecież pozwolił na rozłożenie areny w Paczkowie i na zwierzęta w cyrku, bo przecież wszyscy walczą, aby w pokazach cyrkowych zwierząt nie było. Nie jest ważne, że każde krzesełko na widowni zajęte i bilety sprzedały się jak świeże bułeczki. Nie jestem zwolenniczką burmistrza i nie działam w jego teamie, ale nie możecie mu zarzucić tego, że o Paczków nie dba. Mieszkam tutaj ponad 20 lat i mam porównanie co było robione za poprzednika, a co robi obecny burmistrz. Uważam, że może możecie mu dużo zarzucić personalnie, ale nie to, że z zaangażowaniem pozyskuje pieniądze na dalsze inwestycje. Mówicie o najbliższych wyborach bla, bla, bla, ale ciemnogód nie wie, że trzeba pisać pisma, negocjować, czekać na odpowiedzi zainteresowanych i to też zajmuje dużo czasu, więc dlatego realizacje ruszają teraz. Rozliczcie z inwestycji jakim jest basen, który zamiast być basenem krytym i zarabiać przez cały rok, to zarabia tylko w wakacyjnym okresie i to jeszcze, kiedy pogoda dopisuje. O komplikacjach przy jego odbiorze nie wspomnę. Zawsze coś Wam nie będzie odpowiadało. Najlepiej jak burmistrz będzie Judymem ze słynnej powieści i filantropem bez otrzymywania pensji. A może i jednak nie, bo powiecie, że za mało robi, a przecież zawsze może więcej, bo przecież pracuje za darmo jako wolontariusz, a potrzebujących jest wiele. Paranoja. Zróbcie rachunek sumienia sobie, poprzednikowi oraz gwiazdom Paczkowa, które wypowiadają się i szukają okazji, aby dopiec burmistrzowi. Szkoda, że nie mają swojego życia i karmią się jadem. Ja osobiście jestem zadowolona ze zmian, jakie zostały poczynione w ciągu 4 lat, a zagorzałym przeciwnikom życzę zrzucenia z siebie zawiści i zazdrości, bo to najgorsze cechy, jakie można nabyć.

  • Panie Burmistrzu, niech się Pan nie wybiela i nie pisze głupot. Burmistrz nie jest odpowiedzialny za żaden cyrk, chyba, że ten, który teraz jest w Paczkowie, a za piknik Pan był odpowiedzialny i powinien Pan być do końca, a Pan umknął z miejsca zdarzenia chwile po wybuchu. Był Pan zmęczony, a powód zmęczenia i ja i Pan doskonale zna. Pisze Pan o basenie, a niech Pan napisze o drodze w Wilamowej – tak Pan wyliczył, że inwestycja kosztowała dwa razy co w kosztorysie i jaka to droga, raczej ścieżka, albo o budowie przystanku. Czy ta inwestycja jest potrzebna., W Paczkowie potrzeba jest miejsc pracy, a przy takim zadłużeniu do jakiego Pan doprowadził to graniczy z cudem. Nikt nam już nie pomoże, ani powiat, ani województwo bo wiemy jakie ma Pan relacje z ich przedstawicielami – Paczków jest skończony i to Pana zasługa.

   • Tak, tak. Każda osoba, która ma swoje zdanie na ten temat i inne niż zaściankowe społeczeństwo to już burmistrz :) Ciemnota, ciemnotą pogania. Szkoda w takim razie polemizować i się wypowiadać, a proszę uszanować zdanie innych i nie narzucać swojego, bo każdy ma prawo do swoich wypowiedzi.

 35. Proszę przeczytać ostatnie NOWINY co pisza o naszym byłym włodarzu. Chyba ma kilka krzeseł do rozdania co aktywniejszym na tym forum.

 36. Co dziecko 4-letnie robiło na pikniku o 22-iej?Cwaniaczkowi-tatusiowi na „chemii” to się należą najwyżej sowite baty ,a nie odszkodowanie.Niezły aktor z tego „tatusia”.

 37. Baty za zaniedbania wychowawcze (?!) ale też odszkodowanie za poniesione szkody i to od organizatora imprezy. I to spore. Organizator nie zastrzegł, że w trakcie imprezy moze pojawic się niebezpieczenstwo, nie zostaly wyznaczone stefy bezpieczeństwa. Nie podano informacji, że zakończenie imprezy może skutkować takimi niebezpieczeństwami i nie ostrzeżono rodziców. Ot organizacja :(

 38. Kto umie czytać niechaj czyta to właśnie jest ten Bóg ,który sprowadza cierpienia i wypadki , aby inni mieli co robić , tylko dlaczego żle, a nie dobrze?. Bo to góry grają na doły , a ludzie są ślepi we chrzcie odebrano im prawo dochodzenia prawdy pod pewnymi zakazami i nakazami . Obudzcie się i zobaczcie jak działają góry na was , a dowiecie się prawdy.

Leave a Reply