Za nami ostatnia przed wakacjami sesja Rady Miejskiej.

25 czerwca odbyła się ostatnia przed przerwą wakacyjną sesja paczkowskiej Rady Miejskiej.

Najważniejszym punktem obrad było głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2017 rok. Za przyjęciem uchwały zagłosowało 12 radnych. Wniosku o udzielenie absolutorium nie poparli radni Anna Kozłowska, Bronisław Wiśniowski i Jerzy Dziasek, którzy wstrzymali się od głosu.

Podczas sesji przyjęto także trzy uchwały regulujące sprzedaż alkoholu na terenie gminy w związku z nową ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

W związku z ustawą obniżającą wynagrodzenia samorządowców, głosowano także nad uchwałą w sprawie wynagrodzenia burmistrza gminy Paczków. Zgodnie z wymogiem ustawowym pensja zasadnicza burmistrza została obniżona o 20%, jednak jednocześnie zdecydowano o podwyższeniu dodatku funkcyjnego z 1830 na 1900 zł oraz dodatku specjalnego z 1526 na 2640 zł. Dzięki tym zabiegom wynagrodzenie burmistrza pozostanie na niemal niezmienionym poziomie.

Radni przyjęli także m.in. uchwałę w sprawie przyjęcia regulaminu udzielania dotacji na dofinansowanie kosztów wykonania przyłączy kanalizacyjnych w związku z rozbudową kanalizacji, uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów dzierżaw nieruchomości gruntowych oraz uchwały wprowadzające zmiany w tegorocznym budżecie gminy.

Sesji towarzyszyło uroczyste przywitanie gości z francuskiego Uzes połączone z upamiętnieniem 40-tej rocznicy podpisania umowy partnerskiej z tym miastem.

6 KOMENTARZE

  1. Ten nasz Burmistrz to naprawdę zdolny człowiek, nawet przechytrzyl Kaczyńskiego i Sejm, walczy jak LEW o swoją pensję (maksymalne stawki) – jak oni mnie tak, to ja ich tak. Szkoda, że nie walczył tak o stypendia naukowe dla zdolnych dzieci i wydał zarzadzenie, zgodnie z którym stypendium to wyniosło 80 zlotych, w tamtym roku 160 zlotych. Sobie nie pozwolił obniżyć, za to sam obniżył i to o 100% biednej zdolnej młodzieży.

  2. A czego spodziewał się lud Paczkowski, że Rolka będzie myślał o innych? Poczekajcie.dopiero wam pokaże jak.wygra wybory, kredyty do spłaty z czego? Podniesie wodę, ścieki, śmieci, podatki od.gruntów, dzierżawy itd, bo przecież wodociągi, komunalnik itd. To spółki gminne zależne od gminy czyli burmistrza , a gmina nie ma.innych dochodów jak z podatkow i działalności spółek gminnych. No hyba że akies kredyty w PKO , tylko dyrektor w Paczkowskim PKO się zmienik, tylko dlaczego?Ludzie obudzcie się.

  3. Biedny taki człowiek, który tylko pieniądze liczy i honorów się domaga. Ma Pan w ogóle jakiś umiar? Skruchę? Cokolwiek? Tu obniżyli to tam podniesiemy i dalej będzie na plusie. Zwykły człowiek pracuje za jedną pensję i nikt mu nic nie daje tylko za to, że wykonał swoją pracę skoro to należy do jego obowiązków. Ah no tak poza pracą biega Pan z kwiatami i kobiety poi rękach całuje. Ktoś kolokwialnie rzekłby „wow”, a to tylko pozory. Tylko karp tak wszystko łapie, jeśli wie Pan o czym piszę. Człowiek myśli, że nic go już nie zdziwi a jednak wciąż się dziwi. Idą wybory, ciekawe co nam Pan obieca tym razem? Czego jeszcze nie było? Niech Pan spotka się z mieszkańcami i odpowie im na wszystkie nurtujące ich pytania. Tylko proszę nie zaczynać od „zrobiliśmy”, prowadzimy projekty”, „dostaliśmy dofinansowanie” bo to już znamy i to na pamięć- każda rozmowa z Panem od tego się zaczyna. Tylko ciężko będzie się Panu teraz wybronić z tych wszystkich kłamstw. Spróbować zawsze można, może jest jeszcze w mieście ktoś kto Panu uwierzy. Miał pan możliwość pracować ze specjalistą, stawiać Paczków na nogi, inwestować w młodych- niekoniecznie pieniądze (jak to dla Pana takie trudne), ale wyjść do młodych, coś im pokazać, zachęcić do działania, ale nie skorzystał Pan z tego. No cóż trudno- Pana wybór. My już wybraliśmy a teraz tego żałujemy. Uśmiechem nic Pan nie załatwi. Wybory tuż tuż….

  4. Po co te biadolenia. Nalezy sié cieszyc, ze burmistrz Paczkowa równy prezydentom najwiékszych polskich miast. Rada uznala jego wiekopomne zaslugi i przyznala wyngrodzenie zasadnicze w maksymalnej bo 7-miokrotnej wysokosci kwoty bazowej czyli 12.525,94zl pensji zasadniczej. I spelnilo sié staropolskie przyslowie, ze burmistrz na zagrodzie równy wojewodzie, juz nie mówiác ze jest na poziomie prezydent Warszawy:). Wreszcie Paczków zostal doceniony :)
    No i jeszcze jeden aspeckt : przeciez to jest bohater który wyRolkowal te „faszystowskie” wladze pisu. Czyz burmistrz nie zasluguje na medal „Za walké o wolnosc i demokracjé” i tym sposobem tradycja zostanie podtrzymana :)

  5. Może już dość tych tradycji , i tworzenia dalszych patologi społecznych , poddaństwa, manipulacji , złej interpretacji życia publicznego , gospodarczego i i ignorancji rozwoju technologicznego tak naprawdę to martwy punkt i utopia do dalszego rozwoju. A jeśli chodzi o P. A. Rolkę to jego zaciekłość w walce jest uzasadniona ma swoje ambicje , które realizuje zobaczymy co dalej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Wprowadź swoje imię