Dwie osoby trafiły do szpitala, a kilkanaście zostało ewakuowanych – wszystko przez tlenek węgla, który pojawił się w jednym z budynków przy ul. Staszica.

Około godz. 5 rano paczkowscy strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Staszica. Po przyjeździe na miejsce strażacy stwierdzili wysokie stężenie tlenku węgla w dwóch sąsiadujących kamienicach ogrzewanych przez jedną kotłownię – w niektórych pomieszczeniach zagrażające ludzkiemu życiu.

Dwie osoby z objawami podtrucia czadem zostały przewiezione do szpitala. Strażacy zdecydowali o ewakuacji obu budynków. Swoje mieszkania musiało opuścić kilkanaście osób. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pojawienia się zabójczego gazu.

Strażacy niezmiennie apelują o wyposażanie swoich mieszkań w czujniki czadu. Urządzenie za 100 zł może nam uratować życie.

3 KOMENTARZE

  1. Najlepsze w tym wszystkim jest to „zostały przewiezione do szpitala”. Szpital obok, ale cóż trzeba zapierdzielać do NYSY!!! :/

  2. Tak tylko szpital na miejscu a w niektórych przypadkach do nysy już za daleko bo liczy się czas. Ale cóż nie ma takiej możliwości.

Leave a Reply