107 lat – najstarsza kobieta powiatu mieszka w Wilamowej

10
Pani Maria Grociak - najstarsza mieszkanka powiatu nyskiego. Foto: UM Paczków

Najstarsza mieszkanka gminy Paczków i całego powiatu nyskiego obchodziła swoje 107 urodziny.

9 stycznia mieszkająca w Wilamowej pani Maria Grociak obchodziła jubileusz swoich 107 urodzin. Okazuje się, że seniorka jest nie tylko najstarszą kobietą w gminie Paczków, ale też w całym powiecie nyskim.

Sędziwą jubilatkę z listem gratulacyjnym, bukietem kwiatów oraz życzeniami odwiedzili przedstawiciele paczkowskiego Urzędu Miejskiego – Iwona Cymara Sekretarz Gminy Paczków oraz Renata Sobula Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Pani Maria Grociak z domu Woś, urodziła się 9 stycznia 1909 r. w Węglówce w obecnym województwie małopolskim. Tam też spędziła swoją młodość i poznała przyszłego męża Marcina. W 1939 r. jak wielu naszych rodaków została zmuszona do wyjazdu do Niemiec, gdzie spędziła 6 lat pracując w gospodarstwie rolnym. W 1951 r. rodzina państwa Grociaków sprowadziła się do Wilamowej. Pani Maria wraz z mężem pracowała aż do emerytury w tamtejszej Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej. Para przeżyła razem 64 lata i doczekała się trójki dzieci.

Dostojnej jubilatce życzymy kolejnych 100 lat w zdrowiu i szczęściu!

Foto: UM Paczków

10 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieję, że pani Maria wie, że na własny wniosek może dostać 3000 zł emerytury. Każdy, kto ukończyć 100 lat ma do tego prawo. Najlepiej dopytać się w ZUS lub prawnika. Życzę 200 lat!

 2. Gratulacje!!! A do zzz i i i innych. Nie da się wam dogodzić. .. Burmistrz pojedzie to źle. Bo ze niby chce się lansować. .. Nie pojedzie też źle. Weźcie się lepiej do pracy a nie szukajcie sensacji.

 3. Mam nadzieję że się burmistrz weźmie jeszcze zza to forum. Bo forum w swej nazwie niesie ze sobą cos dobrego. A tu tylko pomówienia, kłamstwa, oszczerstwa i obrażane i poniżanie innych.
  Mam nadzieję że się za to weźmie.
  Dobrze że. PiS zmienia ustawę medialną.

  A pana Administratora należy zapytać dlaczego forum nie działa tak jak w czasie wyborów kiedy to komentarze były zamieszczane przez face book ???
  Wtedy nie było glupich wpisów. Ludzie bali się odpowiedzialnosci i wstydu za te wpisy z imienia i nazwiska.
  A teraz??? hulaj dusza piekła nie ma. .

  Należy wrócić logowanie przez fb… No chyba że komuś zależy na takim traktowaniu człowieka. ..
  Tylko jak to się ma do etyki medialnej.

 4. Góral­ska teoria poz­na­nia mówi, że są trzy praw­dy: Świen­ta prow­da, Tyż prow­da i Gówno prowda.
  Na tej jasnej stronie Paczkowa, na razie była Gówno prowda. Może ktoś z was się pofatyguje i zacznie pisać świentom prawdę. Tego życzę z nowym rokiem wszystkim ):

Leave a Reply